natretne uczucia prosze o rade

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez zmeczona123 08 lut 2013, 20:34
Mam takie pytanie czy w nerwicy natrectw albo jakiej kolwiek rowniesz wystepuja natretne chwilowe uczucia... to znaczy np. pojawia sie mysl ze chcesz kogos zabic i masz wrazenie ze rzeczywiscie tego chcesz jak by to bylo prawdziwe jednak po jakims czasie przychodza wyzuty sumienia ze wcale nie chcesz tego i tego nie zrobisz. Albo macie jakie natretne straszne wobec siebie wyobrazenie i podczas tego wyobrazenia juz poprostu nie czujecie ani strachu ani leku i to was niepokoi.
Niewiem co sie stalo ale pewne mysli juz poprostu przestaly we mnie wywolywac strach czy lek i przez to czuje ze ja rzeczywiscie chce cos zlego zrobic i to mnie boli ;( bo wczasie trwania danej mysli juz tego nie czuje dopiero pozniej dopada mnie ogromny wyrzut sumienie ze wogle pojawila sie ta mysl a potem z kolei to ze nie czulam ani obrzydzenia ani strachu ani nic zlego. Ja jz wogle mam wrazenie ze nie wiem co jest prawda a co klamstwem w mojej glowie niewiem w co wierzyc

przez Babilon 10 lut 2013, 12:11
Mysle ze masz normalną nerwice natręctw, wszelkie takie zakręcone myslenie moze przy niej występowac, nie ma sie czym zbytnio przejmowac, to Twoja nerwica generuje te chore mysli a nie Ty sama ze swojej własnej i nieprzymuszonej woli.

przez desdemona89 13 lut 2013, 10:31
Myślę, że to normalne w NN i to ona pewno też podpowiada Ci, że już się nie boisz i, że to Twoje mysli. A Ty wtedy się boisz, że na prawdę są Twoje i masz wyrzuty sumienia, że jesteś taka okropna.
Ja mam taki problem, że czasem NN wmawia mi, że nie jestem chora tylko udaję. Albo raz miałam atak paniki, a NN podczas ataku wmawiała mi, że udaję:D Pomimo, że nie miałam wpływu na taką ogromną panikę i przyszła nagle...
Rexetin- 40 mg
21.12.2012- pierwsza wizyta u psychiatry
18.02.2013- terapia początek!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg