jak przestać wkręcac sobie głupie rzeczy ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez zmęczona1 06 mar 2013, 19:22
oohwowlovely, no własnie u mnie znowu lepiej, bo mam natłok zajęc, więc mniej mysli atakują, ale wystarczy że ktoś cos powie o czymś co mnie przeraża lub zobaczę coś na filmie i od nowa zaczynają mnie te mysli atakowac.

przez robercik567 05 sty 2016, 05:05
Ja mam to samo juz dwa razy mialem atak paniki I raz wyladawalem w szpitalu. Ciagle sprawdzam moj telefon I czytam tylko o tych zaburzeniach I sie nakrecam I potem po wstaje u mnie zaburzenia lekowe. Szukam swojego zaburzenia w necie. Czy tu juz jest Nerwica Natrectw?

przez Olalala 05 sty 2016, 14:57
robercik567 napisał(a):Ja mam to samo juz dwa razy mialem atak paniki I raz wyladawalem w szpitalu. Ciagle sprawdzam moj telefon I czytam tylko o tych zaburzeniach I sie nakrecam I potem po wstaje u mnie zaburzenia lekowe. Szukam swojego zaburzenia w necie. Czy tu juz jest Nerwica Natrectw?

Musisz nosić w sobie duże napięcie, stąd to ciągłe wyszukiwanie, sprawdzanie, a potem mały krok do ataku :/ czy to jest nerwica odpowie najlepiej lekarz, w tym jakie to jest zaburzenie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 06 sty 2016, 15:13
Też tak mam, że ciągle sprawdzam coś o nerwicy, czy to co pomyślałam to nerwicowe itp. Ogólnie dobrze jest znać swoje zaburzenie, ale chyba lepiej zachować umiar, bo nakręcasz się jeszcze bardziej. Też myślę, że to kompulsywne. Szukasz w tym może jakiegoś uspokojenia, ale przeczytasz coś co znowu powoduje u Ciebie lęk lub wątpliwości i czytasz jeszcze więcej, żeby rozwiązać kolejny problem. Chyba lepiej będzie jak przestaniesz o tym czytać. Wiem, że to trudne, ale spróbuj zająć się czymś, co sprawia Ci przyjemność. Czytanie o chorobach nie jest raczej pozytywne. Lepiej nie myśleć o chorobie tylko zająć się życiem :)

przez mamjuzdosc92 06 sty 2016, 21:10
Michellea napisał(a):Też tak mam, że ciągle sprawdzam coś o nerwicy, czy to co pomyślałam to nerwicowe itp. Ogólnie dobrze jest znać swoje zaburzenie, ale chyba lepiej zachować umiar, bo nakręcasz się jeszcze bardziej. Też myślę, że to kompulsywne. Szukasz w tym może jakiegoś uspokojenia, ale przeczytasz coś co znowu powoduje u Ciebie lęk lub wątpliwości i czytasz jeszcze więcej, żeby rozwiązać kolejny problem. Chyba lepiej będzie jak przestaniesz o tym czytać. Wiem, że to trudne, ale spróbuj zająć się czymś, co sprawia Ci przyjemność. Czytanie o chorobach nie jest raczej pozytywne. Lepiej nie myśleć o chorobie tylko zająć się życiem :)

Masz rację. Chociaż to bardzo trudne nie zajmować się tymi myślami, bo umysł jakby do tego ,,zmusza'' to lepiej nie analizować tych obsesji bo one stają się jeszcze gorsze. Choroba zawsze znajdzie kontrargument na twój argument, wszystko obróci przeciwko tobie.
mamjuzdosc92

przez Michellea 06 sty 2016, 21:49
mamjuzdosc92, wiem. Nerwica chyba robi nam na przekór. Im bardziej czegoś nie chcesz czy się czegoś boisz, tym bardziej masz wrażenie, że chcesz, że Ci się to podoba. Ja ostatnio np. mam tak, że przychodzi mi taka natrętna myśl, przyłapuję się na tym (albo może raczej "ją" ;) ), staram się szybko o niej nie myśleć, bo to tylko natręctwo. Robię to chyba dość panicznie. Za chwilę przychodzi myśl, że może jednak chcę tej myśli, że jej treść mi się podoba i powinnam to sprawdzić. I nakręcam się, że to już nie było natręctwo tylko ja. Ale to chyba jednak nerwica :)

przez mamjuzdosc92 06 sty 2016, 22:41
Michellea napisał(a):mamjuzdosc92, wiem. Nerwica chyba robi nam na przekór. Im bardziej czegoś nie chcesz czy się czegoś boisz, tym bardziej masz wrażenie, że chcesz, że Ci się to podoba. Ja ostatnio np. mam tak, że przychodzi mi taka natrętna myśl, przyłapuję się na tym (albo może raczej "ją" ;) ), staram się szybko o niej nie myśleć, bo to tylko natręctwo. Robię to chyba dość panicznie. Za chwilę przychodzi myśl, że może jednak chcę tej myśli, że jej treść mi się podoba i powinnam to sprawdzić. I nakręcam się, że to już nie było natręctwo tylko ja. Ale to chyba jednak nerwica :)

Ona manipuluje wszystkim czym się da. Ja też mam takie myśli, że może jednak chcę coś złego zrobić, że wmawiam sobie chorobę. Też się zastanawiam, czy to o czym myślałam to było przymusowe, automatyczne czy nie. :-| I chcę wynaleźć jakiś argument co mnie ,,wybawi'' ale niestety często tylko się pogrążam i wynajduję coś odwrotnego co potwierdzi moją obawę.
mamjuzdosc92

przez Michellea 07 sty 2016, 00:10
mamjuzdosc92 napisał(a):Ona manipuluje wszystkim czym się da. Ja też mam takie myśli, że może jednak chcę coś złego zrobić, że wmawiam sobie chorobę. Też się zastanawiam, czy to o czym myślałam to było przymusowe, automatyczne czy nie. :-| I chcę wynaleźć jakiś argument co mnie ,,wybawi'' ale niestety często tylko się pogrążam i wynajduję coś odwrotnego co potwierdzi moją obawę.

Dokładnie to samo. Człowiek daje się wciągnąć i się nakręca.

Sortuj wg