Koncentracja

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Koncentracja

przez stx 02 lut 2013, 18:41
czy nerwica wpływa w dużym stopniu na koncentracje, nauke, pamięc itd?
stx

Koncentracja

przez monk.2000 02 lut 2013, 18:45
stx, a jak sądzisz. Czy ktoś komu pali się czupryna będzie w stanie nawlec igłę? Z reguły nerwica sieje duże spustoszenie w życiu człowieka. Staje się na tyle zaniepokojony swoim staniem, że potrafi myśleć przez całym o niczym innym niż jego objawy. Reasumując, tak- nerwica pogarsza koncentracje, itd.

Oczywiście dużo zależy od przypadku. W moim przypadku brak motywacji i sił do życia uniemożliwiają naukę. Intelekt raczej mam taki sam, ale nie potrafię go całkowicie wykorzystać. Coś w stylu, masz orkowy miecz, ale nie masz wystarczająco punktów siły, by go nosić w ekwipunku.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Koncentracja

przez stx 02 lut 2013, 19:00
ja potrafię myśleć tak jak normalny człowiek (albo i lepiej :mrgreen: ) ale jak mam się nauczyć czegoś do szkoły brak motywacji kompletny. a jak już się za coś zabiorę to wtedy brak koncentracji.

jakimś cudem doszedłem do 2 liceum tak bez nauki :D ale z chemii mam 1 na semestr i mam niedługo poprawke i nawet do niej nie chce mi sie uczyć, mimo że wiem że jest bardzo ważna

da się to jakoś przezwyciężyć? większość ludzi mówi ''skup się'' albo ''po prostu jesteś leniwy'' ale to nie zadziała
stx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Koncentracja

przez monk.2000 02 lut 2013, 19:15
stx, jeśli myślisz, że to nerwica jest winowajcą to celuj w nią. Koncentrację można wyćwiczyć, tak mi się wydaje przynajmniej.

Po prostu próbuj z tą nauką aż wyjdzie, włóż w to więcej czasu. Popróbuj jakieś różne metody podejścia itd. Sam mam z tym problem. Chodzę do szkoły: powinienem się uczyć, a nie robię tego bo obawiam się że stracę czas a rezultatów i tak nie będzie.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Koncentracja

przez desdemona89 02 lut 2013, 23:14
A ja szczerze przyznam, że poza tym , że jestem bardziej senna (pewno po lekach), co skraca mi czas nauki nie zauważyłam problemów z koncentracją i pamięcią;) Właśnie teraz będę bronić magisterki więc mam nadzieję, że mój stan nie ulegnie zmianie:D
Rexetin- 40 mg
21.12.2012- pierwsza wizyta u psychiatry
18.02.2013- terapia początek!

Koncentracja

przez Kalebx3 02 lut 2013, 23:30
Desdemona89 , zapytam się Ciebie z ciekawości , bierzesz dziennie 60mg w ciągu dnia Paroksetyny? To maxymalna dawka bardzo rzadko przepisywana i tylko naprawdę w ciężkich przypadkach.Tak wynika z Twojego podpisu .Jedna substancja ,ale inni producenci. Jesteś aż takim przypadkiem i jak funkcjonujesz na tym leku na tej dawce? Ja biorę 10mg Paroksetyny i starcza...
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Koncentracja

przez GUUL 03 lut 2013, 11:27
U mnie (schizofrenia) koncentracja jest do dupy. Nie potrafię książki ze zrozumieniem przeczytać.
"Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę."

Koncentracja

przez desdemona89 03 lut 2013, 11:34
Kalebx3, O dobrze, że zwróciłeś mi uwagę, zapomniałam usunąć paroxinoru. Teraz biorę 40mg Rexetinu, wcześniej brałam 20 mg Paroxinoru, ale u mnie w mieście nigdzie nie można go dostać i taka zmiana zaszła. Ale wiesz niestety prawdopodobnie będę brała 60 mg zapowiedziała mi to już moja pani doktor, bo ta 40 mg nie starcza mi. Jak zaczęłam brać 20 trochę się polepszyło, ale 30 i 40 mg i wszystko stoi w miejscu niestety. Następna wizyta i pewno znów dostanę więcej czyli 50 mg.
Powiem Ci, że funkcjonuję ok;) Jedynie jestem śpiąca, mam skurcze mięsni brzucha co jakiś czas i mnie trzepie wtedy;) Raz miałam napad lęku z utratą świadomości. Ale tak to studiuję uczę się i jakoś mi się to udaje.
Jestem podobno przypadkiem dość ciężkim. Było już bardzo źle brzydziłam się rodziny własnego domu jedzenia picia sztućcy. Także ciężki przypadek i 40 nie działa nadal;)
Pozdrawiam!
Rexetin- 40 mg

Koncentracja

przez vifi 03 lut 2013, 15:28
Ja jak się już skoncentruję na czymś to jestem skoncentrowany i mogę normalnie pracować, gorzej kiedy natręctwa mi przeszkadzają i nie dadzą mi się skupić. Zrobił się z tego taki "czołg skupieniowy" jak czymś się zajmę to nie chcę porzucać czynności aż nie zrobię. Ostatnio włączam sobie stoper żeby po 1.5h robić sobie przerwy. Ciężko mi ogarnąć takie rutynowe czynności. Nie pamiętam czy wziąłem leki czy nie. Próbuję jakoś temu zaradzać, ale różnie mi to wychodzi. Jestem taki nierozgarnięty. Z resztą trudno żebym był rozgarnięty wtedy kiedy jestem złamany na duchu.

Koncentracja

przez desdemona89 03 lut 2013, 23:18
Ja staram się w taki sposób , że wymuszam w sobie koncentrację. Wiem, że studia to dla mnie priorytet więc staram się jak mogę, żeby załamanie nie dawało mi się w kość poprzez niemożliwość nauki. To 5 rok i pocieszam się, że za pół roku będę mogła skończyć z nauką i być może wtedy motywacji mi zabraknie:|
Rexetin- 40 mg

Koncentracja

przez kasiulec 04 lut 2013, 00:16
A znacie albo braliście jakieś leki na pamięć i koncentrację? Pomagają? Są na recepte/bez?
"(...) na małą, na niewymownie małą miareczkę czasu
stanęło przy nim coś tak wiadome,
coś bliskie, coś najbardziej bliskie,
coś tak bliskie jak trumna: samotność..."

Koncentracja

przez chybanerwica 05 lut 2013, 11:37
stx napisał(a):Coś w stylu, masz orkowy miecz, ale nie masz wystarczająco punktów siły, by go nosić w ekwipunku

Gothic ;)

a co do koncentracji to taka u mnie nie istnieje próbowałem na chama czytać ksiazki ale po pewnym czasie zroumialem ze to sensu za bardzo nie ma bo po 2 minutach zapomnialem co w ogule czytam i fala mysli jakby byl naćpany i nie raz tak z 5 minut siedzialem z zawieszonym wzrokiem pozniej sie ocknolem znowu czytam kwalek i cały czas tak w sumie przez ta nerwice nie skonczylem technikum niestety
Wychowała nas telewizja każąc wierzyć, że pewnego dnia wszyscy będziemy milionerami, aktorami, gwiazdami rocka. Ale tak się nie stanie.
Medytacja + chilloutowa muza najlepsze lekarstwo polecam doktor chybanerwica:)
zok+ narcyzm

Koncentracja

przez stx 05 lut 2013, 18:07
no ja mam tak samo. nie chce mi sie, a jak sie zmuszę to i tak odlatuje po chwili i nic nie pamiętam. nie wiem co z tym zrobic :evil:
stx

Koncentracja

przez zmęczona1 05 lut 2013, 19:05
Koncentracja to jedno, ciężka sprawa, a ja mam jeszcze z pamięcią, ktoś coś do mnie powie albo o coś mnie poprosi, ja po chwili nie pamiętam nic, o wielu rzeczach zapominam. Czasem muszę stanąc pomyslec, bo nawet nie wiem co chciałam zrobic w danym momencie. Nie dziwię się że sprawdzam ciągle czy wyłączyłam żelazko, ostatnio zostawiłam włączone na całą noc, dobrze że teraz jest funkcja że po nagrzaniu same sie wyłączają.

Sortuj wg