analizowanie

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

analizowanie

przez stx 01 lut 2013, 20:00
witam, moje objawy prócz ''ciągłego'' niepokoju/lęku to analizowanie wszystkiego wokół...

Analizuje zachowania innych. ktoś coś zrobi a ja szukam przyczyny i to nie tej oczywistej, zewnętrznej, bo wydaje mi się że ludzie kłamią. próbuje myśleć tokiem myślenia danej osoby, zwracam uwagę na najmniejsze szczegóły itd. Nie mogę przestać tego robić, może dlatego że najczęściej moje analizy się sprawdzają tzn zauważam jakąś rzecz która jest na ogół ukryta.
ciągle myśle o zależnościach przyczynowo-skutkowych, psychologii, psychoanalizie i całą tą resztą.

ale problem jest taki: Chciałbym przestać to robić bo to męczące, ale jakoś podświadomość mi mówi że warto to robić. np. ktoś mi zada jakieś pytanie to ja już bardzo szybko wpadam na to: dlaczego je zadał/jakiej oczekuje odpowiedzi/jak zareaguje na jakąś odpowiedź itd no i wybieram optymalną opcje zależną od sytuacji.

CZY MIAŁ KTOŚ KIEDYŚ PODOBNY PROBLEM? JAK SIĘ TEGO POZBYĆ? ALBO CHOCIAŻ ZMINIMALIZOWAĆ. LICZE NA JAKĄKOLWIEK POMOC
stx

analizowanie

przez siostrawiatru 01 lut 2013, 20:22
stx, też tak mam. Strasznie męczące to jest. Niestety nie wiem jak się tego pozbyć.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

analizowanie

przez ciacho7891 01 lut 2013, 20:25
Ja MIAŁEM!!! Mózg mysłaem ze mi pęknie. Ciagle analizowanie i analizowanie wiesz co mi pomogło? "Olałem: to mózg do mnie 200 mysli na raz i analiz a ja co? NIEWAŻNE..NIE INTERESUJE MNIE TO. Niekiedy głosno to mówiem i co? po tygodniu spokój jak makiem zasiał. Spróbuj!!!
ciacho7891

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

analizowanie

przez zmęczona1 01 lut 2013, 20:31
ciacho7891, szczęściarz, ja olewam to cholerstwo od miesięcy myśli natrętne wciąż wracają :hide:

analizowanie

przez ciacho7891 01 lut 2013, 20:37
Olać to i koniec a najlepiej zgluszać dziada. Niec se gada co chce dla mnie to jest co? NIEWAŻNE!!! i bedziesz tez szczesciara mówie Ci. Niech se mysli gadaja co chcą. Mnie to nie interesuje!!
ciacho7891

analizowanie

przez stx 01 lut 2013, 20:42
najgorsze jest to, że chce przestać to robić, ale ciągle ''moje drugie ja :D'' argumentuje że to mi się przydaje, że nikt dzięki temu nie może mnie oszukać, że to po prostu ciekawe itd...
stx

analizowanie

przez ciacho7891 01 lut 2013, 20:44
To jest nudne jak całki na studiach. Do czego to Ci sie przyda? he? Jak narazie to tylko przeszkadza. Lepiej moze poanalizowac układ gwiazd na niebie albo to co sobie kupie jak dostane wypłate :D
ciacho7891

analizowanie

przez stx 01 lut 2013, 20:54
ktoś np. coś do mnie mówi itd. ja to dogłębnie analizuje, zwracam uwage na wszystkie szczegóły, najmniejsze zająknięcie i całą resztę i jeśli jest powód to prowadzę rozmowę w taki sposób żeby wyszło że ta osoba nieświadomie powiedziała o co jej tak naprawdę chodzi.

ktoś zrobi bardzo minimalne (praktycznie niezauważalne przez przeciętną osobę) odstępstwo od normy i ja już się doszukuje teorii spiskowych :D i często mi się właśnie udaje :evil:
zwykle chodzi o jakiś drobiazg, małe kłamstewko i takie inne no ale fakt że jednak coś...

i to że właśnie mi się udaje jest bardzo wkurzające, bo każe mi to robić dalej :D
stx

analizowanie

przez ciacho7891 01 lut 2013, 20:58
STX..powiecmy sobie szczerze..Jak ktoś bedzie chcial Cie oszukaci tak to zrobi. Olej to co? Rozmawiaj z tą osoba a wyslach powtarzaj sobie NIEWAZNE!! jak tylko analiza sie zacznie.
ciacho7891

analizowanie

przez stx 01 lut 2013, 21:11
''Jak ktoś bedzie chcial Cie oszukaci tak to zrobi'' - no dobra przypuśćmy że masz racje, chociaż sam nie jestem tego pewien.

Raz byłem u psychologa no i oczywiście zadawał mi pytania. Po chwili mojej analizy załapałem już jego tok myślenia. wiedziałem o co zaraz zapyta i jak odpowiedzieć żeby zapytał o co ja chce. po dwóch chwilach to ja sterowałem dialogiem :twisted: :evil:

każdy jest dla mnie przewidywalny i to jest dar ale i udręka :evil: mówicie olej to, ale gdyby się dało to przecież bym to zrobił :D no ale i tak dziękuje za pomoc
stx

analizowanie

przez ciacho7891 01 lut 2013, 21:19
Da sie olać tylko za słabo tego chcesz. Nie mów sobie ze czegoś sie nie da...wszystko sie da jestem najlepszym tego przykładem.
ciacho7891

analizowanie

przez Siding Spring 01 lut 2013, 21:39
normalnie jestes jak charles xavier z x-mena. Czytanie mysli i kierowanie myslalmi rozmowcy to dla Ciebie pestka. Super mutanty sa jednak wsrod nas. A niby ludzie ogladajac takie filmy gadaja ze bajki. Gowno prawda. Nic juz nie pisze bo jakims sposobem nie bede wiedzial ze pisze to czego bym nie chcial... :lol:

:mrgreen: :mrgreen:

analizowanie

przez stx 01 lut 2013, 21:40
mam udawać że to było zabawne tylko dlatego żeby sprawić ci radość? ;)
stx

analizowanie

przez Siding Spring 01 lut 2013, 21:56
To oczywiscie bylby najgorszy scenariusz. Nie mialem na celu rozbawienia Ciebie tylko w sposob dosadnie ironiczny, moze nawet lekko zabawany zobrazowac jak idiotyczne jest Twoje myslenie. Powiedz mi po co poszlasz do tego psychologa skoro jestes tak bystra i masz tak wnikliwy rozum ba manipulujesz ludzmi jak przytoczony Xavier. Sama w takim razie potrafisz rozwiazac swoje problemy.

Sortuj wg