Wszystkie lęki naraz!

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Wszystkie lęki naraz!

przez pomarancza44 17 sty 2013, 20:10
Witam, dzisiaj mam okropny dzień i nie wiem co mam robić, czy to jakoś samo minie lub choć trochę się poprawi? Takiego dnia to ja nigdy w życiu nie miałam! Dzisiaj pojawiło się u mnie to okropne uczucie jakbym była we śnie, jakbym nie dowierzała że to co się teraz dzieje to rzeczywistość, bałam się że śnie i że to co sie dzieje to mój sen który się odbywa a ja może w tej chwili śpie. Słyszałam że takie uczucie nazywa się derealizacja ale nie jestem pewna. Przez to uczucie przyszedł lęk który często mi towarzyszy, że zabiję kogoś z bliskich że pomyślę, że to sen i może spróbuję to zrobić. Pojawił się też lęk jak to się dzieje ze ja żyję, że istnieje itd. a przez to lęk że zaraz popełnie samobójstwo i że zwariowałam że wezmą mnie do psychiatryka że zaraz wszystko powiem rodzicom co czuje że to wykrzycze i że zabiorą mnie tam właśnie. Mam też lęk że coś mnie opętało że jestem zła! Moja głowa dzisiaj wariuje, co mam zrobić?! Najgorsze jest to że mam tak przez cały dzień i zero odpoczynku od tego, tylko chwilami jest dobrze. Pomocy! Mam dopiero 16lat. ; (

Wszystkie lęki naraz!

przez linka 17 sty 2013, 20:13
pomarancza44, to co opisujesz klasyczna derealizacja + lęki.
Uczucie bycia we śnie, za szybą, depersonalizacja - jakby obserwowało się samego siebie stojąc obok, robisz coś i czujesz że to nie ty ......kara straszna, miałam tak kilka lat temu.
Byłaś kiedyś u psychiatry? Psychologa? Zostałaś zdiagnozowana?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Wszystkie lęki naraz!

przez pomarancza44 17 sty 2013, 20:36
linka napisał(a):pomarancza44, to co opisujesz klasyczna derealizacja + lęki.
Uczucie bycia we śnie, za szybą, depersonalizacja - jakby obserwowało się samego siebie stojąc obok, robisz coś i czujesz że to nie ty ......kara straszna, miałam tak kilka lat temu.
Byłaś kiedyś u psychiatry? Psychologa? Zostałaś zdiagnozowana?

Byłam u psychologa któremu tego nie powiedziałam, bo nie miałam tego w takim nasileniu jak dzisiaj, z resztą zapomniałam jej o tym powiedzieć bo głównie chodziło mi o te straszne myśli co do najbliższych i jeszcze chciałam pokonać fobie społeczną. Ale ta pani musiała zrezygnowac z pracy, potem poszlam do drugiej psycholog ale nie podobaly mi sie wizyty aktualnie nigdzie nie chodze ale planuje chodzic do psychiatry

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wszystkie lęki naraz!

przez hedonis__m 23 sty 2013, 16:53
To nie jesteś dziś z tym sama. Ja odkąd biorę leki, czyli od miesiąca, nie miałam takiego dnia, jak dzisiaj. Jestem we śnie, ręce mi się trzęsą, leże i nie mam siły się podnieść, bo po co... bo jestem nieralna. Ale pozwólmy sobie na gorszy dzień... jutro będzie lepiej.
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

Wszystkie lęki naraz!

przez capranera 25 sty 2013, 17:05
Też tak mam, akurat dzisiaj.
Mówiąc szczerze, wole to niż jedna myśl kręcąca się po głowie jak zdarta płyta cały dzień.
Przynajmniej mam wrażenie, że myśli są różne, jest to jakby bardziej "normalne".
Gdyby tylko tego lęku po przypłynięciu każdej z myśli nie było...

Wszystkie lęki naraz!

przez Ezekiel 26 sty 2013, 00:20
Typowo nerwicowa przypadłość :). Uśmiecham się bo to wcale nie takie straszne. W nerwicy tak już jest, że przychodzi moment derealizacji, kiedy lęk przekracza wszystkie granice obronne i wtedy ten lekko "upośledzony" system obronny układu nerwowego szuka przyczyny lęku gdziekolwiek, najchętniej we wszystkim byleby móc go jakoś zdefiniować. Stąd pojawia się uczucie lęku przed wszystkim, a to z kolei prowadzi do derealizacji. Ukształtowany, kulawy system obronny, a więc doszukiwanie się przyczyny lęku jest formą ucieczki i niestety ważne jest by uświadamiać sobie, że w nerwicy lęk jest uogólniony i bezprzyczynowy. To ważne ponieważ w innym wypadku mogą na tym ucierpieć bliscy!
"Nie są godni miłości Ci, którzy niczym nie ryzykują"
Teorryt
Prawdziwa miłość - wolna i bezwarunkowa:
http://amor-vincit-omnia-in-finis.blog.onet.pl/
https://www.facebook.com/pages/Amor-Vin ... 5817138999
https://www.facebook.com/PrzezTrudyDoGwiazd

Sortuj wg