Nerwica natręctw, fobia społeczna i depresja

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Cook19 17 sty 2013, 12:23
Witam, cierpię za zaburzenia nerwicowe , między innymi zaburzenia obsesyjno-kompulsywne ( nerwica natręctw) fobia społeczna i myślę ze też w jakimś stopniu depresja. Postanowiłem udać się do specjalisty w celu leczenia tylko tu jest moje pytanie do kogo mam się udać ?? Psycholog , psychiatra czy psychoterapeuta ? słyszałem że w tego typu zaburzeniach to psychoterapia jest najlepsza.Do kogo mam się udać na pierwsze spotkanie konsultacyjne ?

przez Saraid 17 sty 2013, 12:31
Cook19, Najpierw powinieneś sie udać do psychiatry on dalej pokieruje Twoim leczeniem.
Saraid

przez ekspert_abcZdrowie 17 sty 2013, 13:37
Cook19, nie wiem, czy sam sobie zdiagnozowałeś zaburzenia, czy rozpoznał je u Ciebie lekarz, ale pamiętaj, że Twoja autodiagnoza nie musi być słuszna. Najlepiej by było, gdybyś w pierwszej kolejności udał się do lekarza psychiatry (on stwierdzi, co Ci dolega i czy faktycznie jest to nerwica natręctw, fobia społeczna i depresja), który zaproponuje najlepszy schemat leczenia. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest połączenie psychoterapii (leczenie przyczynowe) z farmakoterapią, czyli lekami (leczenie objawowe). Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Cook19 17 sty 2013, 19:37
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Cook19, nie wiem, czy sam sobie zdiagnozowałeś zaburzenia, czy rozpoznał je u Ciebie lekarz, ale pamiętaj, że Twoja autodiagnoza nie musi być słuszna. Najlepiej by było, gdybyś w pierwszej kolejności udał się do lekarza psychiatry (on stwierdzi, co Ci dolega i czy faktycznie jest to nerwica natręctw, fobia społeczna i depresja), który zaproponuje najlepszy schemat leczenia. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest połączenie psychoterapii (leczenie przyczynowe) z farmakoterapią, czyli lekami (leczenie objawowe). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, co do nerwicy natręctw i fobii społecznej jestem pewien na 100% gdyż zostały u mnie zdiagnozowane, jak byłem w takiej ogólnej poradni psychiatrycznej jakieś 2 lata temu, niestety nie leczyłem tego , nie byłem wstanie :( no i teraz tak się to wszystko nasiliło że po prostu muszę podjąć leczenie.Więc chyba od razu psychoterapeuta będzie najlepszy, a poza tym z tego co wiem to psychoterapeuta też zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń. POZDRAWIAM

przez ekspert_abcZdrowie 17 sty 2013, 20:25
Cook19, psychoterapeuci często są psychiatrami albo psychologami, więc znają się na diagnostyce chorób i zaburzeń psychicznych. Pamiętaj jednak, że rozpoznanie może postawić jedynie psychiatra (lekarz) - on też tylko może przepisać leki. Psycholog (człowiek po 5-letnich studiach psychologicznych) nie może przepisywać żadnych leków. Jeżeli wiesz, że chorujesz na nerwicę natręctw i fobię społeczną, to koniecznie powinieneś się leczyć. Najprawdopodobniej zaburzenia się pogłębiły, co skutkuje pogarszającym się samopoczuciem. Zrobisz, jak uważasz - myślę jednak, że wizyta u psychiatry mogłaby być dobrym początkiem. Poza tym, lekarz mógłby Ci polecić dobrego psychoterapeutę specjalizującego się w leczeniu zaburzeń, na które Ty cierpisz. Zawsze jednak możesz szukać specjalisty na własną rękę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg