jasne kryteria relacji międzyludzkich

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez silence_sadness 16 gru 2012, 20:49
zmienny napisał(a):a jak ktoś Ci coś powie, np. że jesteś głupia, i po godzinie od tego zdarzenia, myśląc o tym, że ktoś Cię tak nazwał zapomnisz o umówionym spotkaniu w sprawie pracy, to powiększasz krzywdę doznaną od tej osoby o to wydarzenie czyli: 'nazwała mnie głupią i spowodowała, że straciłam pracę' - czy tylko - 'nazwała mnie głupią, a strata pracy to nie jej wina'?

Fakt.. takie określenie by mnie wkur.. zastanowiłabym się na jakiej podstawie tak stwierdziła..
Ale wątpię ,żebym aż godzinę miała nad tym główkować..
A z pracą winna byłaby pewnie moja bo to ja zamiast myśleć o ważnych rzeczach myślałąm o głupocie ..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez fionaona7 16 gru 2012, 20:53

przez zmienny 16 gru 2012, 20:54
ja wiem, że prawdopodobnie byś nie główkowała to był tylko przykład na to, że trudno w łańcuchu skutków i przyczyn określić ściśle gdzie się kończy czyjaś wina a zaczyna nasza i na tej nieścisłości moje natręctwa bazują, tutaj wmawiają mi czy ktoś mi coś nie zrobił, podpuszczają, dodają straszne obrazy obrzydlwie. Dlatego potrzebuje jasnych kryteriów, by nie było miejsca na to.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fionaona7 16 gru 2012, 21:05
zmienny mam to samo,identycznie//niekonczace sie dywagacje..jakby moj mozg nie miał konca..

-- 16 gru 2012, 20:05 --

zmienny mam to samo,identycznie//niekonczace sie dywagacje..jakby moj mozg nie miał konca..

-- 16 gru 2012, 20:05 --

-- 16 gru 2012, 20:07 --

http://www.dobreksiazki.pl/b79-droga-mn ... rtosci.htm

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/51740/w- ... duchowosci
nie ogladaj wiadomosci ,bo bedziesz zbytnio analizowac..najlepiejk wywalic tv przez okno :pirate:

przez zmienny 16 gru 2012, 21:13
tv nie oglądam wcale ;P

te książki co wkleiłaś fajne, ale prawdopodobnie na inne tematy, nie zawierają w sobie tego zbioru kryteriów, dzięki którym łatwo będzie zinterpretować różne sytuacje pod kątem winy itp.
zmienny

przez silence_sadness 16 gru 2012, 21:18
Poszukaj jakiś książek psychologicznych o natręctwach..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez fionaona7 16 gru 2012, 21:19
ta druga zawiera kryteria winy rowniez,tzn ,nie jakos konretnie,ale pomaga uwierz mi
a co do Boga wiecej jest dowodow na to,ze jest,niz ze go nie ma,w zasadzie nie ma dowodow,ze Boga w ogole nie ma!!!
wiec moze bys sprobował uwierzyc,człowiek w wielkim swiecie jest naprawde samotny,a z Bogiem jest jakos tak razniej i pewniej :angel:

-- 16 gru 2012, 20:21 --

"i tylko nie mow mi,ze prawda zawsze lezy pośrodku///"/...ziyo

-- 16 gru 2012, 20:21 --

"i tylko nie mow mi,ze prawda zawsze lezy pośrodku///"/...ziyo

przez zmienny 16 gru 2012, 21:28
silence_sadness książki o natręctwach również nie będą miały zbioru tych kryteriów, nie bedzie też tam rad na temat mojego konkretnie typu natręctw, który umiejscowił się w obszarze światopoglądowym i interpersonalnym.

Będą tam ogólne rady dotyczące leczenia, które w dużej mierze są mi już znane, a ja na moje indywidualne urojenia potrzebuje indywidualnej racjonalizacji. ;)

Fionaona
, ja w tych sprawach jestem agnostykiem.
No ta druga książka ciekawa, ale też nie do końca oparta na nauce, czytałem już kilka książek tego autora, znany jest w Polsce.
zmienny

przez silence_sadness 16 gru 2012, 21:38
zmienny, od kilku miesięcy czytam miesięcznik charaktery.. moze tam by coś się znalazło..
Tylko fakt duzo szukania.. bo od 1997r, są wydawane..

przez fionaona7 16 gru 2012, 21:41

przez zmienny 16 gru 2012, 21:52
silence_sadness z gazetami jest ten problem, że zawierają zbiór artykułów, które niekoniecznie tworzą jedną spójną całość. ;)

fionaona widzę, że lubisz religie :mrgreen: no ja zamierzam powrócić do medytacji, kiedyś już medytowałem i wydaje mi się, że byłem bardziej wyluzowany.
zmienny

Sortuj wg