Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Natręctwa myśli...

przez Kajol 10 lip 2008, 13:26
wiecie ja polecam najnowszą piosenkę feela i iwony węgrowskiej- 'pokonaj siebie'
taka pozytywna i dodaje sił :)

przez anna20 10 lip 2008, 13:44
otóż to!!! zgadzam się!!! pokonajmy te głupie myśli!!!

przez Amonre 10 lip 2008, 16:57
a droga przed nami długa .... pełna wybojów - ale jesteśmy w drodze do zdrowia - będą zakręty, powroty ale zawsze chcemy iść do przodu ....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zimbabwe 10 lip 2008, 19:21
Amonre, trudno się z Tobą nie zgodzić... Ja mam jeszcze czasem natręctwa, ale już chociaż znam ich źródło i dzięki temu mogę nad nimi przynajmniej panować.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez anna20 11 lip 2008, 10:45
A jakie jest to Twoje źródło???

przez Lilly11 12 lip 2008, 22:01
Rany, jak dobrze sie czuje ze nie jestem sama. Myslalam ze moja nerwica juz zamienia sie w jakas glebka chorbe psychinczna niebezpieczna dla mnie i dla otoczenia. Tak bardzo sie balam. Bo czesto wlasnie mam takie mysli o krzywdzeniu bliskich czy innych ludzi lub samej siebie. Myslalam ze mi odwala bo mialam trudny okres dojrzewania i padlo mi na glowe. Znam siebie najlepiej i wiem ze nie sprawia mi przyjemnosc krzywdzenia innych i bardzo chcialabym zyc, ale te mysli sa tak straszne ze boje sie zeby mi nie odwalilo.

przez zimbabwe 19 lip 2008, 13:10
anna20 napisał(a):A jakie jest to Twoje źródło???

U mnie źródło jest w tym, że zaczęłam bardzo wcześnie (może nawet przedwcześnie) dojrzewać fizycznie i psychicznie, a nie miałam wsparcia rodziny w tym okresie, nie rozumieli mnie, do tego mama zmieniła wyznanie a ja stałam się bardzo religijna, czytałam co dzień Biblię, no a wiecie jaka jest psychika człowieka gdy ma 9-10 lat, natrafiłam na opisy różne seksualne z Biblii no i do tego hormony i religijność zrobiły swoje zaczęły się natręctwa o tematyce erotyczno-religijnej.

dziwne myśli

przez filikiewicz 19 lip 2008, 15:51
więc tak. pewien znajomy miał do mnie o coś żal i ja się tym bardzo martwiłem. sprawa się jako tako rozwiązałą, lecz ja tak bardzo pryzwyczajony do zamartwiania się , wymyślam sobie kolejne powody. tzn że coś zrobiłem tej osobie, że mam u niej przerąbane. głupie rzeczy typu, że podpaliłem tej osobie dom, cociaż niczego jej nie zrobiłem to wywmyślam sobie że ją bardzo skrzywdziłem. co wy na to.

Re: dziwne myśli

przez Cassandra 19 lip 2008, 19:03
Skąd ja to znam...Miałam,a raczej dalej mam coś takiego. Napisałam do koleżanki sms. Potem długo nieodpisywała,więc uroiłam sobie, że może napisałam jej jakieś okropne rzeczy i dlatego nie odpisuje. To, że tobie się wydaje, że znajomy miał do ciebie jakiś żal, mogło wynikać z tego, że akurat tego dnia nie był w zbyt dobrym humorze. Nie możesz siebie o to obwiniać. Wydaje mi się, że jak ja masz osobowość egocentryczną i tyle. Taka osoba zawsze będzie zamartwiać się na zapas. Pozdrawiam serdecznie:):):):)
Cassandra

przez filikiewicz 19 lip 2008, 20:03
niemniej dalej je mam. to jest poprostu dziwne. wymyślam sobie powody do zamartwiania pfffff... że zrobiłem pewnej osobie jakąś krzywdę, a ona się będzie na mnie mścić.

przez Cassandra 19 lip 2008, 20:18
Na tym polegają natręctwa, na bezustannym zadręczaniu się. Ja np. boję się, że np. na kolokwium zamiast odpowiedzi zacznę pisać jakieś obrzydlistwa, albo że zaraz kogoś czymś walnę (nawet gorzej). Przejmuję sie tym non stop, co jest wkurzające jak cholera. Nie mam niestety pojęcia, jak to wreszcie stłumić w sobie.
Cassandra

przez Gusiaty 19 lip 2008, 22:31
boję się, że znowu coś zrobię nie tak - a okazuje sie, że cały czas robię coś nie tak.
każdy jego zły humor skutkuje u mnie szukaniem winy - dlaczego? co złego zrobiłam? co powiedziałam nie tak? czy źle wyglądam? dlaczego, dlaczego, dlaczego ...
gusia

przez alepysiak5 20 lip 2008, 09:45
mozna miec natretne mysli zwiazane z schizofrenią? bo ja mam tak ze np. jestem sobie gdzies leci samolot a ja juz mysle ze zaraz mi sie uroi ze to jakas wojna, ze zaczne szaleć... to byl tylko przyklad, mam bardzo gluupie i absurdalne te mysli. albo cos komus zginie a ja jestem przy tym to czuje sie jak zlodziej, wiem ze nic nie zrobilem ale i tak musze sprawdzic w kieszeniach bo moze ja juz nad soba nie panuje i zrobilem to nieswiadomie... masakra

przez zimbabwe 20 lip 2008, 12:10
Alepysiak5 to na pewno nie schizofrenia, tylko fobia. Ja coś podobnego miałam na imprezach szkolnych w dusznych salach. Ubzdurałam sobie że zaraz wtargną czeczeńscy terroryści i będzie powtórka z Biesłanu. Ciężka nerwica może być podobna do lekkiej schizofrenii (tak czytałam w jednej książce), ale to tylko nerwica.

Sortuj wg