Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Michellea 12 kwi 2016, 20:04
Ten sam mechanizm, że kiedyś mnie przerażały, a teraz mam wrażenie, że mnie "tylko" męczą. Przez to też wydaje mi się, że skoro się ich nie boję to naprawdę tak myślę. A morderczych prawie nie mam, jakoś wytworzyłam w sobie skuteczny odruch odwracania uwagi, jak tylko się pojawią.

Natręctwa myśli...

przez tictac 12 kwi 2016, 20:08
Jest w ogóle szansa na odwrócenie uwagi od tak przerażajacych i derastycznych myśli?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Natręctwa myśli...

przez Michellea 12 kwi 2016, 20:16
Jak już dostaję morderczych to raczej na zasadzie, że pojawia się w mojej głowie pytanie "A może być zabić X?", więc nie jest to u mnie tak drastyczne, bo nie "widzę" obrazów. Natomiast mam te drastyczne obrazy przy wszelkich seksualnych :hide:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez tomek23 12 kwi 2016, 21:25
Michellea napisał(a):Jak już dostaję morderczych to raczej na zasadzie, że pojawia się w mojej głowie pytanie "A może być zabić X?", więc nie jest to u mnie tak drastyczne, bo nie "widzę" obrazów. Natomiast mam te drastyczne obrazy przy wszelkich seksualnych :hide:

Jesli chodzi o obrazy to wiem o czym mówisz ja na początku miewałem je na okrągło chodzi mi o obrazy seksu z facetem. I to było takie okropne ze az brak słów zeby to opisac koszmar po prostu

Natręctwa myśli...

przez refren 12 kwi 2016, 22:02
USE90 napisał(a):Byc moze sie nie rozumiemy, co rozumiesz dokladnie pod odwracaniem uwagi? Ogladanie telewizji?

Tak, na przykład. Można albo odwracać uwagę albo się z tymi myślami zmierzyć. Jeśli zmierzenie się nie daje rezultatów, trzeba odwracać uwagę, próbować odroczyć zajmowanie się dręczącym tematem (pomyślę o tym później), zrobić coś odprężającego.

Natręctwa myśli...

przez Michellea 12 kwi 2016, 22:32
refren napisał(a):
USE90 napisał(a):Byc moze sie nie rozumiemy, co rozumiesz dokladnie pod odwracaniem uwagi? Ogladanie telewizji?

Tak, na przykład. Można albo odwracać uwagę albo się z tymi myślami zmierzyć. Jeśli zmierzenie się nie daje rezultatów, trzeba odwracać uwagę, próbować odroczyć zajmowanie się dręczącym tematem (pomyślę o tym później), zrobić coś odprężającego.

Dzisiaj skutecznie odwróciłam uwagę właśnie poprzez oglądanie serialu :mrgreen:

Natręctwa myśli...

przez tomek23 12 kwi 2016, 22:36
Ja odwracam uwagę czytając ksiażki. Wczesniej napięcie mi na to nie pozwalało a teraz jak czytam to zapominam o wszystkim

Natręctwa myśli...

przez Michellea 13 kwi 2016, 10:50
Jak poszłam spać to znowu wróciły natręctwa. Tym razem były jakies wyjątkowo silne i wydawały się być prawdą. Wiedziałam że to co czuję to nie podniecenie, ale nadal mnie niepokoiło to co czułam. Przeraża mnie to że natręctwa mogą dawać takie odczucia. W pewnym momencie zaczęłam sprawdzać co czuje, że chyba naprawdę się podnieciłam :(

Natręctwa myśli...

przez Bartoszek 13 kwi 2016, 16:00
Boje się nie kłócić z tymi myślami, bo jeszcze zaczną mi się podobać, czasami boje się, że mi się podobają. Ale i tak wydaje mi się, że raczej nie jestem transseksualistą. Jak mam pociąg do facetów to się z tym pogodże i tyle. Z kobietą i tak się już w życiu nie pześpie, także nie ma co płakać.

Natręctwa myśli...

przez Phobos1 13 kwi 2016, 16:14
U mnie się pogorszyło w ostatnich dniach. Jestem zły, nie rozumiem dlaczego. Przecież się poprawiało, zioła antynerwicowe już idą 5 tydzień. W niedziele się troche pogorszyło, nie wyspałem się, jakiś katar mnie męczył po obudzeniu, że dochodziłem godzinę do siebie. Popołudniu jakieś natręctwa silniejsze nieco były, ale jeszcze w granicach normy. Wieczorem wypiłem parę piw, rano sie obudziłem na kacu i dostałem jakiś silnych ataków natręctw. I do dzisiaj (już 3 dzień) jest wyjątkowo paskudnie, mam jakieś silne lęki (musiałem zrobić swoje rytuały, które troche mnie uspokoiły), drżenie rąk,jakieś lekkie zawroty głowy i mi serce czasem mocniej bije. Nie wiem dlaczego i tego nie rozumiem. Może mi coś jeszcze dolega, może jeszcze jakaś inna choroba, jakieś niedobory czegoś mam, może jakieś alergie ?

W każdym razie jestem wściekły na tą sytuacje. Naprawdę myślałem, że wszystko idę w dobrym kierunku, a tu nagle wracam do punktu wyjścia sprzed miesiąca. Poczułem się bezradny, nie wiem co robić dalej. Jeżeli mam jakąś inną chorobę to psychiatra mnie nie wyleczy. Jeżeli tak to do jakiego lekarza iść najpierw ?

Natręctwa myśli...

przez tictac 13 kwi 2016, 16:54
Mnie też dziś męczą myśli chyba muszę poczytać o jakiś technikach , bo mordercze myśli o swoich bliskich to chyba najgorsze myśli jakie mogą być, chyba że natrętne samobójcze myśli. Wystarczy u mnie jeden obraz jedna myśl przy kimś bliskim i już mam zwalone pół dnia , najgorzej jak jest się samemu, ma się monotonne zajęcie nic nie sprawia zainteresowania czy radości wtedy te myśli najgorzej szaleją. Ciekawe bo wczoraj oglądałem program o nauce jazdy i przepisach drogowych i po którymś odcinku te myśli minęły bo byłem zainteresowany. Ale znowu zobaczę wypadek czy nóż czy jakieś narzędzie i wszystko wraca ehhh co za glupota .
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Natręctwa myśli...

przez tomek23 13 kwi 2016, 19:02
Ktos wczesniej napisał parę postów temu ze podczas gdy myslał ze jest alkoholikiem to autentycznie wydawało sie tej osobie ze ma ochote sie napic. Ja czasami mam tak ze autentycznie wydaje mi sie ze podnieca mnie seks z facetem i chce ssac komus. Ale pamiętam jeszcze rok temu zanim ta nerwica sie pojawiła. Oglądałem film gejowski i to mnie brzydziło czułem to wyraznie więc nie mogła mi sie zmienic orientacja. No ale to było przed nerwicą

Natręctwa myśli...

przez tomek23 13 kwi 2016, 19:19
Miałem takie mysli zeby zdradzic dziewczyne i zeby skonczyła sie ta męczarnia chociazby tylko po to zeby zobaczyc czy wyrzuty sumienia mnie wezmą i nadal ją kocham zeby te wątpliwosci sie skonczyły. Tylko ze ja przez 3 lata związku ani razu nie pomyslalem o zdradzie bo wiedziałem ze to jest niefajne więc nawet teraz nie potrafie tego zrobic jak mógłbym spojrzec sobie w lusto potem

Natręctwa myśli...

przez Michellea 13 kwi 2016, 19:26
Ja dziś wpadłam w jakiś stan lękowy, przypomniałam sobie, że kiedyś tak miałam i wtedy te myśli mnie przerażały, ale i były wyjątkowo silne i wydawały się prawdziwe. Miałam wtedy taki moment, że zaczęłam myśleć, że bycie pedofilem to nic złego i pozwoliłam sobie na takie myśli. Co prawda nadal czułam lęk i potem wpadłam w panikę, że tak pomyślałam. Teraz mi to wszystko wróciło. Czuję że natręctwo próbuję przebić się do mojej świadomości, a ja zaraz mu ulegnę, bo pomyślę że czemu by nie lubić tych myśli. Jestem roztrzęsiona, a z drugiej strony czuję się jak potwór. Czuję jakbym dziś utknęła w tym stanie i niw mogła się wydostać :why:

Sortuj wg