Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Phobos1 01 kwi 2016, 01:12
tomek23 napisał(a):Pobeczałem sie i teraz mi lepiej. W poniedziałek zadzwonie i znowu umówie sie do lekarza. Juz sam mam wątpliwosci co do wszystkiego ale nie mogę podjąc decyzji dopóki nie będę pewny czy to wszystko czego sie boje to prawda. Głównie chodzi o decyzje co do przyszłosci mojego związku.

To leki nie działają ? Tak by wynikało z twoich emocji.

U mnie znośnie, dzisiaj minęło 3 tygodnie odkąd biorę zioła. Powininem je częściej mieszać, dzisiaj przesypałem je z metalowego kotła do dużego słoja - potem jak zaparzyłem były wyraźnie mocniejsze. W każdym razie - w panikę raczej nie wpadam, chociaż są wahania nastroju - od całkowitego spokoju do powiedzmy średniego niepokoju. Zdarza się mieć dobry humor, ale i depresyjny czasem wciaż jest - jak czuję pustkę w życiu (zresztą przy swojej sytuacji trudno się dziwić). Trzeba narzucić sobie reżim ćwiczeń fizycznych - 2 dni ostatnie troche treningu siłowego (hantle i pompki), na rowerze niestety juz nie byłem tydzień. Piwa zaczyna mi brakować, wraz z początkiem ziołowej kuracji postanowiłem nie pić przez co najmniej 4 tygodnie. Przez ten czas wypiłem tylko 1 piwo, jak mi kumpel przyszedł z 4-pakiem, żeby już nie pił sam.

Natręctwa myśli...

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 16:31
Bartoszek napisał(a):Najbliższy wolny termin mam za 2 miesiące. A jeszcze się trochę boje, że powie że jestem transseksualistą, ewentualnie gejem, czy transwestytą, albo wyśle mnie do szpitala psychiatrycznego.

On ci tego nie powie, bo skąd ma wiedzieć :) Poza tym to ty musisz sam to zrozumieć. Nie znam twojej sytuacji, ale myślę, że terapia by ci poukładała dużo w głowie.

Natręctwa myśli...

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 17:28
Michellea napisał(a):Nie lubisz tak ogólnie czy dlatego, że powoduje lęk? Ja tak miałam, że nie lubiłam gadać o różnych rzeczach (m. in. o Kościele), bo były związane z moimi natręctwami.

Nie lubię o tym rozawiać, bo właśnie powoduje lęk. To, że łatwo się z kimś o to pokłócić to swoją drogą.

Michellea napisał(a):To chyba skrupulatyzm. Ja też tak czasem mam. Robisz coś, żeby zmniejszyć ten lęk przed karą? (pytam o kompulsje)
Jeśli się modlisz, to polecam modlitwę, ale nie na zasadzie "Błagam Boże, nie chcę umierać"(bo to kompulsja), tylko takie opowiedzenie Bogu o swoich lękach.

Z tym w sumie mam problem i nie wiem w jaki sposób zmniejszyć ten lęk, modlitwy nie próbowałam w tym aspekcie.

oliwkazp napisał(a): ktoś tu pisał o opetaniu przez szatana....też się tego boję

Michellea napisał(a):To mam od dzieciństwa. Pomaga skupienie na dobrych aspektach religii: Bogu, miłości itd. itp.

Spróbuję tego.

Co do tych wyrzutów sumienia, to jest to mega dziwne. Myślę, że jest to wpływ otoczenia... na pewno nie mój wybór. Moja rodzina jest bardzo wierząca i musiałam to wynieść z domu. Ale nie przeszkadza mi to bardzo... póki co nie powstrzymuje mnie to przed zbliżeniami. :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Bluepb 01 kwi 2016, 18:36
póki co nie powstrzymuje mnie to przed zbliżeniami.

:twisted:

Mi pomaga psychotrop jest lepiej ;) :yeah:

Natręctwa myśli...

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 18:55
Bluepb napisał(a): Mi pomaga psychotrop jest lepiej ;) :yeah:

W sensie powstrzymywać się, czy nie? :mrgreen:
Ostatnio edytowano 01 kwi 2016, 18:58 przez oliwkazp, łącznie edytowano 1 raz

Natręctwa myśli...

przez Bluepb 01 kwi 2016, 18:57
To nie dotyczyło cytatu tylko głównego wątku....
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

Natręctwa myśli...

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 18:58
Bluepb napisał(a):To nie dotyczyło cytatu tylko głównego wątku....

Okay dokay ;) :great:

Natręctwa myśli...

przez Bluepb 01 kwi 2016, 19:01
A jeśli chodzi o moje zbliżenia to "kartka jest pusta"... :oops: :oops:
Sertralina 200mg

Natręctwa myśli...

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 19:28
Bluepb napisał(a):A jeśli chodzi o moje zbliżenia to "kartka jest pusta"... :oops: :oops:

Ale, że nigdy, czy ostatnio? :)

Natręctwa myśli...

przez Michellea 01 kwi 2016, 20:56
Mi pomaga psychotrop jest lepiej ;) :yeah:

Gratulacje!

Tylko pamiętajcie, że to wątek o natręctwach ;)

Natręctwa myśli...

przez Bluepb 01 kwi 2016, 21:10
@up Myśli natrętne są mniej intensywne i mniejsza ich ilość tak mi się wydaje po dzisiejszym dniu.
@up Masz racje odpowiedź dałem na priv
Sertralina 200mg

Natręctwa myśli...

przez tomek23 03 kwi 2016, 13:00
Moze to działanie tych leków ale mam wrazenie ze nie odczuwam tych lęków tak bardzo. Czuje tez ze emocje chyba do mnie wracają zobaczymy jak będzie dalej

Natręctwa myśli...

przez Michellea 03 kwi 2016, 14:38
U mnie nie za dobrze. Jak tylko przychodzi jakaś natrętna myśl i mówię sobie że jej nie chce, to za chwilę myślę "przecież Ci się podobało. Skoro to lubisz to czemu o tym nie myśleć?" i znowu pojawia się ta sama myśl (albo ja sama ją myślę). Wie ktoś czy to część natręctwa? Czy juz te obrzydlistwa zaczynają mi się podobać? :(

Natręctwa myśli...

przez tomek23 03 kwi 2016, 18:13
A ja znowu zacząłem odczuwac to napięcie. A jesli chodzi o moją dziewczynę to ja chce z nią byc. Tylko jak jestem przy niej to czuje to niesamowite napięcie to chyba jest dowód ze to jest tylko jakies zaburzenie? No bo jak mozna bardzo chciec byc z kims a jednoczesnie bac sie ze zerwę

Sortuj wg