Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Natrętna 27 gru 2014, 10:40
Kiedy moją głowę opanowuje lęk, tak silny że aż drętwieją palce a serce łomoce jakby chciało się wyrwać z klatki, to nie mogę spokojnie leżeć, bo bym zawału dostała. Wtedy zazwyczaj wciągam dresy i wychodzę z domu. Biegnę ... Muszę się zmęczyć, muszę zrobić coś by "odciągnąć siebie" od tego lęku ..
Całe szczęście napady takiego lęku, panicznego lęku zdarzają mi się bardzo rzadko.
W innym wypadku spędziłabym swoje życie biegając na podwórku :D

Natręctwa myśli...

przez arteknowy 27 gru 2014, 11:54
Kurczę,pamiętam jak bieganie dawało mi powera na cały tydzień ale teraz jest trochę inaczej.Parę miesięcy temu wybrałem się pobiegać i niby wszystko fajnie muzyczka,świeże powietrze do czasu kiedy nie zacząłem mijać ludzi i wtedy moja zryta głowa zaczęła zaś wysyłać te poronione,wulgarne myśli i czar prysł.Została mi jeszcze siłownia na którą chętnie chodzę ale najbardziej wolałbym ćwiczyć sam :D :D :D .

Natręctwa myśli...

przez high 06 sty 2015, 15:50
Witam po dłuugiej nieobecności na forum.
Niestety u mnie nawrót choroby...
Od pewnego czasu znów mam mocniejsze natręctwa myśli, związane szczególnie ze studiami :why: Nawet głupiego wykładu boję się opuścić :bezradny:
Myśli pt.: że mnie wyrzucą itd
Dziś odczuwam straszne napięcie "wewnątrz siebie".
A no i myśli obraźliwe względem Boga
No to super, czyżby znowu miał przechodzić to samo ?
Pewnie nawrót ma związek z tym, że przechodzę przeziębienie + zbliżająca się sesja.
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez lalka123 06 sty 2015, 18:49
Nie mam stwierdzonej nerwicy natręctw, ponieważ nawet nie byłam u żadnego psychologa, lekarza. U mnie wygląda to tak.. Przykladowo stoję na przystanku autobusowym, przejeżdzają setki samochodów, a ja nerwowo próbuję zsumować liczby z rejestracji i jeśli ominę zbyt dużo samochodów ogarnia mnie strach, że nie dałam sobie rady, zawiodłam. Albo leże wieczorem w łóżku, gotowa do spania i nagle czuję jak meble i wszystko co znajduje się wokół mnie staje się takie malutkie i ja sama jestem drobna, wszystko jest małe.. Innym razem zaś wszystko jest wielkie, mam uczucie jakby moje serce było takie duże i tak szybko biło, że za chwilę wyskoczy. Mam tego dość.

Natręctwa myśli...

przez Agni82 18 sty 2015, 23:48
Hej. Witam wszystkich. Jestem nowa. Na forum rzecz jasna;-). Mam nerwice natrectw. Od poltora roku chodze na Psychoterapie. Troche pomoglo, ale jeszcze daleka droga. :-) poza tym ze mam nerwice natrectw jestem tez DDA. Zmiany w moim zyciu nasilily nerwice I atak paniki, ktory przydazyl mi sie na ulicy, spowodowal, ze siegnelam po fachowa pomoc. Podczytuje to forum od czasu do czasu I w sumie troche mi razniej, ze nie jestem z tym sama, ale jednoczesnie tak mi szkoda wszystkich cierpiacych. :-(((
life begins at the end of your comfort zone

Natręctwa myśli...

przez Alexandra 20 sty 2015, 15:33
Dzisiaj bylam u psychiatry, pierwszy raz od 3 lat i to u nowego. Czuję jakąś....ulgę. Powiedziałam o gonitwie myśli, dialogach w głowie, o tym, że natręctwa nie pozwalają mi pracować, funkcjonować, bo non stop mam te myśli- jedna wyprzedza drugą. Lekarka powiedziała, że faktycznie mam bardzo nasilone objawy, ale to natręctwa- nie schizofrenia czy inna psychoza ;) Wprowadza mi fluoksetynę a redukuje wenlafaksynę. Powinnam wrócić też na terapię, którą przerwałam po 4 latach. Ale czuję się jakaś taka .... lżejsza :)
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 20 sty 2015, 17:09
Ja też cierpie na nerwice natręctw myślowych. Antydepresanty pomogły mi trochę oziębnąć i puszczać te myśli mimochodem, chociaż na początku walczyłem ze sobą 4 miesiące, dziś. Dziś jestem innym człowiekiem, wyeliminowałem mój problem który mnie pogrążał. Wiadomo. Myśli dalej są. Ale nie niszczą mi już życia. Pozdrawiam.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Natręctwa myśli...

przez SelinaKyle 20 sty 2015, 17:34
Agni 82 ja też mam różne natręctwa i lęki i też jestem DDA. W ogóle myślę że to od tego mi się wzięło.

Natręctwa myśli...

przez tomasz_xyz 20 sty 2015, 17:51
SelinaKyle napisał(a):Agni 82 ja też mam różne natręctwa i lęki i też jestem DDA. W ogóle myślę że to od tego mi się wzięło.

Też tak podejrzewam u siebie
tomasz_xyz

Natręctwa myśli...

przez SelinaKyle 20 sty 2015, 17:58
Ten ciągły lęk i niepewność, brak bezpieczeństwa, bezwarunkowej miłości itp itd ma wpływ na psychikę małego człowieka. Zwłaszcza jeśli jest ono wrażliwe, wszystko przeżywa, nie robią sobie muru.

Natręctwa myśli...

przez tomasz_xyz 20 sty 2015, 19:58
SelinaKyle napisał(a):Ten ciągły lęk i niepewność, brak bezpieczeństwa, bezwarunkowej miłości itp itd ma wpływ na psychikę małego człowieka. Zwłaszcza jeśli jest ono wrażliwe, wszystko przeżywa, nie robią sobie muru.

Ja ostatnio też myślę o długotrwałym pobycie w szpitalu kiedy byłem bardzo mały. Podobno jak nie ma dziecko częstego punktu odniesienia w postaci matki to złe rzeczy się mogą dziać.
Dzieciństwa w sumie nie pamiętam- z opowiadań znam że tato pił gdzieś tak do mojego 8 roku życia
tomasz_xyz

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 20 sty 2015, 20:26
Mnie wkurza to, że coś, co kiedyś puściłbym koło pewnej czesci ciała, dziś zapada mi w myślach, i muszę się wyłączyć. Ale dziś od innego psychiatry usłyszałem, że Esci jest dobry. Więc wiara jest wielka.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Natręctwa myśli...

przez lena.lena 21 sty 2015, 01:57
Mam pytanie do was. Opiszę wam moja historie. Z narzeczonym jestem od4 lat.bardzo go kocham i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Jednak gdy zaczęliśmy chodzić bałam się czy będziemy razem chciałam żeby był ten jeden na zawsze i tak o to się martwię ze pewnego razu widząc kolegę który mi się podobał tak się wystraszyłam ze od tamtej pory mam myśli nakrętki ze kocham tamtego chłopaka a nie marzeczonego ze nie ciesze się gdy widze mojego. Ale tak nie. Jest bo za narzeczonego oddalonym życie. Jednak te myśli są cały dzień a im bardziej walczę tym bardziej się nasilają i się tylko wkręcić. Kiedyś nie wiedziałam co mi jest i wierzyłam ze te myśli to prawda i rozchodZimy się z narzeczonym ale wtedy za nim tęsknię i nie mogłam żyć bez niego. Bolą mnie te myśli bo ich nie chce nie chce żeby były prawda. Mam nerwice naprzeciw biorę leki ale mam wrażenie ze mi niepomagaja. Bierzemy ślub w tym roku. Chce być dobra żona i dać narzeczonego wszystko co najlepsze. Kiedyś miałam nakrętki myśli o wierze ze jestem przekleta opętany. Czy ktos ma podobnie?

Natręctwa myśli...

przez Alexandra 21 sty 2015, 03:06
Lena, to typowe natręctwa. Ja też mam taki schemat myślenia, tylko na inne tematy. Ciesz się, że masz kgogś takiego, bo ja nie mam i to chyba jest przyczyną tych lęków i natręctw (rozstaliśmy się w lipcu).
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Sortuj wg