Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez ladywind 08 sie 2014, 14:23
Guzik pomaga, natręty zabiera sie ze sobą :P jak pchły na psie;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez beladin 08 sie 2014, 14:25
tomasz_xyz, A w jaki sposób leki miałyby odróżnić pożądane myśli od tych niechcianych?

Wydaje mi się, że sporo osób błędnie traktuje natrętne myśli tak jakby były zupełnie obce, oderwane od wewnętrznego świata myślącej osoby, jakby przychodziły do nich z zewnątrz, poza wolą myślącego. Przecież to zupełny nonsens. Natrętne, czyli niechciane, myśli są jak drogowskaz ..prowadzą prosto do toksycznego, nierozwiązanego konfliktu wewnętrznego.
beladin

Natręctwa myśli...

przez Inga_beta 08 sie 2014, 14:49
beladin napisał(a):,
Wydaje mi się, że sporo osób błędnie traktuje natrętne myśli tak jakby były zupełnie obce, oderwane od wewnętrznego świata myślącej osoby, jakby przychodziły do nich z zewnątrz, poza wolą myślącego. Przecież to zupełny nonsens. Natrętne, czyli niechciane, myśli są jak drogowskaz ..prowadzą prosto do toksycznego, nierozwiązanego konfliktu wewnętrznego.

I tak należy podchodzić do nerwicy natręctw, zamiast się oszukiwać że jak pozbędę się natrętnej myśli to będę zdrowy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Natrętna 13 sie 2014, 23:33
Inga_beta napisał(a):Natrętna,
A ja myślę że ty w ogóle nie odpowiedziałas na pytanie Piotrka. On pytał o coś zupełnie innego. O przywiązanie do miejsca w którym czuje się źle.

Zarówno Pani jak i ja zaczęłyśmy wypowiedź: " ... ja myślę ..."
Każdy z nas tutaj nie stara się odpowiedzieć na żadne pytania, nie stara się pouczać innych. Nikt z nas nie ma monopolu na mądrość. Mówimy tylko o odczuciach jakie towarzyszą nam i na tej podstawie "oceniamy" (choć to źle dobrane słowo) odczuwanie innych. Odpowiadając na post Piotra powiedziałam jak może się rozminąć ze swoimi oczekiwaniami. Ale tak być nie musi. Ponieważ ja odpowiedziałam, tak jak ja to czułam na podstawie własnych przeżyć i tego co siedzi w mojej głowie. Nie wiem co jest w Jego głowie. Nie wiem czy pragnienie zmiany miejsca jest "rzeczywiste" (tak to nazwę na tym forum), czy jest to tylko myśl, która pozwala mu wierzyć, że będzie inaczej gdzieś indziej. A tam - czyli gdzieś indziej - powstanie nowy problem z którym będzie musiał się uporać, bo okaże się, że przyczyną nie było miejsce zamieszkania.
W związku z tym, że tego wszystkiego nie wiem, ani ja ani nikt inny, to napisałam że z tym może poradzić sobie lekarz.
Pozdr

-- 13 sie 2014, 23:43 --

ladywind napisał(a):Guzik pomaga, natręty zabiera sie ze sobą :P jak pchły na psie;)

Zgadzam się w 100 %.
Może nie z tymi pchłami w nosie ale o przenoszeniu natręctw na swoim grzbiecie na nowy grunt :)

-- 14 sie 2014, 06:29 --

ladywind napisał(a):Guzik pomaga, natręty zabiera sie ze sobą :P jak pchły na psie;)

Zgadzam się w 100 %.
Może nie z tymi pchłami w nosie ale o przenoszeniu natręctw na swoim grzbiecie na nowy grunt :)[/quote]

SORY, przeczytałam jak pchły w nosie :mrgreen:

Natręctwa myśli...

przez exavi222 18 sie 2014, 13:31
Nerwica natręctw to inaczej zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, co charakteryzuje się występowaniem u pacjenta obsesyjnych myśli oraz tzw. zachowań przymusowych, które określane są mianem kompulsji. Dobry wątek z informacjami odnośnie nerwicy znajdziemy tutaj:
http://psycholog-online.tv/poradnia/nerwica-natrectw/

Natręctwa myśli...

przez Inga_beta 18 sie 2014, 13:53
Natrętna,

a mimo to mam do tego miejsca chora tesknote , do domu itp , to tez jakas choroba bo juz nie wiem ? i czy pomoze mi specjalista w tym temacie?

Moja wypowiedź nie była pouczeniem tylko zwróceniem uwagi że zadane pytanie dotyczy nie przenoszenia nerwicy natręctw w nowe miejsce tylko tęsknoty do opuszczanego miejsca. I na to pytanie nikt nie udzielił odpowiedzi natomiast wszyscy skupili się na stwierdzaniu że Piotrek w nowym miejscu również bedzie cierpiał na nerwice natręctw.

Natręctwa myśli...

przez Aluś 18 sie 2014, 14:01
Ja mam ostatnio natrętne myśli ze zaraz oszaleje :bezradny: :cry:
Obrazek

Chciałem zmienić świat. Doszedłem jed­nak do wnios­ku, że mogę je­dynie zmienić siebie

Natręctwa myśli...

przez beladin 18 sie 2014, 14:06
Aluś, Też takie miewałem, zwykle w momentach, kiedy natłok myśli stawiał się nie do zniesienia. Teraz się zastanawiam jakby ten stan "oszalenia" miał się objawiać..
beladin

Natręctwa myśli...

przez Aluś 18 sie 2014, 14:12
beladin, natłoki mysli zwykle miewam zaraz po przebudzeniu lub przed snem :/ ogólnie częstą pustkę myśli brak skupienia uwagi :/ obniżoną zdolność zapamietywania mam zdiagnozowaną nerwice lękową z zespołem natręctw :bezradny: i co tu robić :cry:
Obrazek

Chciałem zmienić świat. Doszedłem jed­nak do wnios­ku, że mogę je­dynie zmienić siebie

Natręctwa myśli...

przez beladin 18 sie 2014, 14:51
Aluś, Ja też mam dziury przez nerwicę. Muszę bardzo się skupiać, żeby chociażby przypomnieć sobie imię swojego szefa. Tragedia.
Co wzbudza w Tobie lęki?
beladin

Natręctwa myśli...

przez Aluś 18 sie 2014, 15:22
beladin, wlasnie nie wiem jestem cały czas zdenerwowany czymś ale nie wiem czym :-|
Obrazek

Natręctwa myśli...

przez beladin 18 sie 2014, 15:52
Aluś, No to dziwne ..zdenerwowanie bez obiektu czy denerwującej sytuacji..
Wkurza Cię to, że jesteś cały czas zdenerwowany? Czujesz się bezsilny czy zawiedziony sobą?
beladin

Natręctwa myśli...

przez Tristitia 01 wrz 2014, 14:25
Czy miał ktokolwiek z Was natrętne myśli związane ze snem? U mnie pojawiły się dłuższy czas temu natręctwa związane konkretnie
z zasypianiem. Zaczynam mimowolnie analizować cały proces zasypiania, "obserwować" go jakby z boku, a w ten sposób jak wiadomo
nijak nie da się zasnąć, bo cała istota polega na tym że robimy to mimowolnie, nieświadomie. Ogarnia mnie straszna panika, chcę się pozbyć
tych myśli, ale jak to zwykle bywa - jest odwrotnie. W rezultacie nie śpię całą noc, zapadam jedynie w tę najpłytszą fazę na kilka godzin,
ale czuję się jakbym nie spała w ogóle. Ktoś może miał podobnie i poradził sobie z tymi myślami? Bardzo proszę o opinie

Natręctwa myśli...

przez beladin 02 wrz 2014, 11:42
Tristitia, Skąd panika? Co Ci zagraża w tym momencie?
beladin

Sortuj wg