Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez beladin 24 lip 2014, 13:42
Lucjan, Myśli się same nie pojawiają, nie przychodzą z zewnątrz. To Ty myślisz. Przeanalizuj czego dotyczą, jakie emocje niosą, dlaczego kwalifikujesz je jako niechciane ..spójrz na te myśli, na siebie, swoje obecne życie i przeszłość "z boku", a na pewno znajdziesz jakieś powiązania

Po czym poznajesz, że inni wiedzą o czym myślisz?
beladin

Natręctwa myśli...

przez Laura1234 24 lip 2014, 18:34
Hej Lucjan masz bardzo ładne imię :) ja mam chyba nerwice natręctw i mi nawet pomogly leki takie jak prefaxine i nexpram. Najpierw brałam rexetin bardzo dobry ale miałam reakcje alergiczną na lek. Mój lekarz mówił ze rexetin jest mistrzem jeśli chodzi o natręctwa.:) rozumiem Cię bardzo ja się też z tym nieraz bardzo męczę:(

Natręctwa myśli...

przez Lucjan 25 lip 2014, 01:04
beladin, wiem ze te mysli sa moje i nikt mi ich nie "wklada" do bani ale po prostu same sie narzucaja i nie chodzi mi zeby sie ich pozbyc bo mysli plyna caly czas tylko wyrobic sobie odpowiednie podejscie i traktowac je jagby ich nie bylo. Jesli chodzi o czytanie w myslach to mialem juz przypadki ze ktos na glos powtarzal to o czym przed chwila pomyslalem i to slowo w slowo :) Takich przypadkow bylo wiele i moga sprawiac wrazenie nieziemsko wiarygodnych ale zdaje sobie sprawe ze to tylko urojenia i mozna nauczyc sie nad tym panowac :) Co do natretnych mysli to nie znalazlem jeszcze skutecznej metody na ich zwalczanie ale bez walki sie nie poddam i zycze kazdemu kto zmaga sie z natrectwami zeby pogonil to hujostwo jak najdalej stad :)

Laura1234, Milo mi ty rowniez :) Zapytam lekarza o ten lek bo szczerze to nie slyszalem o nim wczesniej. Ja moge polecic Perazyne 50/100mg na dzien. W tych dawkach zwalnia przeplyw mysli i pod katem natrectw spisuje sie naprawde dobrze :) Faktycznie te mysli potrafia byc meczace i jesli zwykle leki nie przynosza ulgi to polecam sprobowac MJ akurat w moim przypadku fajnie wycisza ten rozpierdol wywolany natretnymi myslami i pomaga je zwalczac ale nie powiedziane ze na kazdego zadziala tak samo dlatego zalecam ostroznosc :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Bonus 25 lip 2014, 10:56
Ale każdy tak ma, kto na to cholerstwo cierpi.
Nikt nie chce sam przyciągać natrętnych myśli, ale to tak, perfidnie działa, że one same ogarniają człowieka. To siedzi w głowie, jak natręt...jakby to było zakodowane, już na zawsze....
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Natręctwa myśli...

przez Qrf 25 lip 2014, 11:26
Ja mam czasami natrętne myśli, czuję się po prostu wtedy prześladowana przez siebie samą. Z tego co zauważyłam, nie da się o czymś "nie myśleć", można ewentualnie szukać jakichś spraw, które pochłoną Cię na tyle, że Twój umysł zaprzątną inne myśli. Oczywiście najlepiej jest, jak te myśli nie będą już tak męczące i natrętne, ale to chyba mocno wynika z kondycji psychicznej.
Qrf

Natręctwa myśli...

przez Laura1234 25 lip 2014, 19:51
Lucjan te leki to są antydepresanty nie wiem czy ty możesz je brać bo ty chorujesz na schizofrenię i nie wiem czy tego typu leki możesz brać ale spróbować nie zaszkodzi . Ja jak chciałam się pozbyć tych natręctw to wtedy byłam nerwowa i spięta serce mi szybko biło i wogole czułam jakiś lęk teraz już jest lepiej ale nie wiem czy istnieje taka możliwość by się tego pozbyć na zawsze. A ty Lucjan jak się czujesz? miewasz przez to jakieś nastroje depresyjne? bo mnie natręctwa kiedyś do depresji doprowadziły:(

Natręctwa myśli...

przez Lucjan 26 lip 2014, 03:44
Laura1234, U mnie natretne mysli pojawiaja sie najczesciej w sytuacjach stresowych i wynikaja one z duzego napiecia. Tych wszystkich natrectw nabawilem sie od zbyt czestego zazywania roznych uzywek glownie stymulantow (feta meth koko) i na trzezwo da sie to jakos ogarnac ale bedac pod wplywem te glupoty centralnie zgniataja mi czaszke. Staram sie zajac mysli czym innym i nie reagowac na te wkrety ale kto jest w temacie ten wie ze nie jest to latwe zadanie. Nie mialem zadnych stanow depresyjnych i mimo tego wszystkiego jestem zadowolony z zycia chociaz te natretne bzdury potrafia obrzydzic wszystko w zasadzie. Grunt to odpowiednie podejscie i puszczanie tego mimo uszu chociaz nie jest to latwa sztuka i trzeba naprawde duzo sily na ujazmienie tego co drzemie gdzies gleboko w naszej psychice

Natręctwa myśli...

przez Laura1234 26 lip 2014, 17:28
No dobrze piszesz grunt to dobre nastawienie teraz sobie lepiej radzę z tym ale kiedyś miałam właśnie taką upierdliwą straszną natrętną myśl która przytłaczała i musiałam pójść do lekarza bo bym chyba nie dała już rade ale teraz już mnie prawie nic nie ,,prześladuje'' ale nie jest to moją zasługą tylko leków. Leki mi pomogły:) ja te natręctwa nie miałam po stymulantach bo ich nie brałam ale miałam taka sytuacje zyciowa gdzie zylam w stresie i ogólnie napięciu i stąd chyba mi się to wzięło.

Natręctwa myśli...

przez Bonus 26 lip 2014, 20:36
Ja zawsze staram się sobie dawać radę z natręctwami, ale one jednak są górą i mają nade mną przewagę. Nad każdym, kto na to cierpi, mają przewagę.
Człowiek nie jest w stanie, nawet kontrolować tych natręctw, bo one są silniejsze, i to bardzo. Ciężko mi jest to wytłumaczyć...
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Natręctwa myśli...

przez Dark Knight 26 lip 2014, 20:50
przy przywiązywanie szczególnej uwagi jakiegoś typu przywiązania do przedmiotów np ubrań można zaliczyć do zaburzeń kompulsywnych ??

Natręctwa myśli...

przez lonsdale 26 lip 2014, 20:55
Dark Knight napisał(a):przy przywiązywanie szczególnej uwagi jakiegoś typu przywiązania do przedmiotów np ubrań można zaliczyć do zaburzeń kompulsywnych ??

sądzę że tak
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Natręctwa myśli...

przez Dark Knight 26 lip 2014, 21:17
mam też obsesje na punkcie oszczędzania na wszystko sobie żałuje 1000 razy muszę przemyśleć dany zakup czy aby na pewno jest mi to potrzebne zero polotu żyję jak jakiś stary człowiek a mam dopiero 24 lata

Natręctwa myśli...

przez ladywind 26 lip 2014, 22:11
Dark Knight, sadze ze wiele osób z nn ma podobny problem z oszczedzaniem
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez lonsdale 26 lip 2014, 22:37
ladywind, ja mam kiedys mialem z tym problem, nie kupowalem dobrych papierosów (mimo że mnie stac bo mam duże pobory) a jakieś samoróbki i podrabiane tytonie, ubrania z second handu zamiast markowe na wszystko żydziłem,- są to objawy po część zespołu natręctw patologiczne skąpstwo dla siebie i brak możliwości zrobienia czegoś dobrego dla siebie
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Sortuj wg