Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez ladywind 18 lis 2013, 22:01
sylwek31, ja też opracowalam samodzielną autoterapie CBT, i powiem tak , jest różnie .
Bywa że znając ten mechanizm chorobowy radzę sobie lepiej , jednak przychodzą takie momenty w ciągu dnia , że natretne analizy przejmują pałeczkę i się temu poddaje , co kończy się zwatpieniem w cokolwiek .

Coraz bardziej madrzeje do psychoterapii u boku kompetentnej osoby , mam tu na myśli Zerdzinskiego , u którego się leczylam , jednak jakieś nalecialosci chadowskie kazały mi olac leczenie u niego i unieść się honorem bo przecież tak dobrze niby było .
W moim przypadku wie tylko matka , chociaż reszta rodziny coś tam podejrzewa .
Najgorzej jest w pracy ponieważ zamiast skupić się na pracy , ja żyje w oderwaniu od rzeczywistości , do tego zamartwiajac się pierdolami , przez co zostaje w tyle,oderwaniu kiedy reszta się spełnia życiowo .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez sylwek31 18 lis 2013, 22:08
ladywind,
tak każdy walczy na swój sposób, ja pamiętam że opowiedziałem swój sposób mojej psychoterapeutce i bardzo się jej to spodobało.
Pytała się czy może wykorzystać to w swojej pracy.
Zresztą miała mi przesłać gotowy materiał.
Ale jakoś ostatnio nie czułem potrzeby się z nią spotykać.
sylwek31

Natręctwa myśli...

przez ladywind 18 lis 2013, 22:10
kokos84, może bym i napisała ale już dawno porzucilam wiarę , przykro mi .
Choć szanuję , że ktoś ma inne poglądy .

sylwek31, w Twoim przypadku ewidentnie to wydarzenie plus ojciec alkoholik przyczynily się do choroby . Badania pokazują że ludzie ze sklonnosciami do nn przy sprzyjającej rodzinie nie zachoruja ,.
Cóż ja też nie miałam za dziecka kolorowo , ale nie ma sesnsu do tego wracać , bo i tak czasu się nie cofnie .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez kokos7 18 lis 2013, 22:18
ladywind, zapraszam

Natręctwa myśli...

przez sylwek31 18 lis 2013, 22:23
Panie, Ewangelie mówią, ze Ty uwalniałeś różnych ludzi z niewoli choroby. Składam u Twych stóp wszystkie moje niedostatki, które tak często prowadzą mnie do braku umiaru. Męczą mnie moje obsesje, wewnętrzne przymusy, które czasami wbijają klin pomiędzy mnie i tych, których kocham. Już samo to, że potrafię przyznać się do tej mojej słabości, jest darem, który pochodzi od Ciebie. Ucz mnie odrzucać wszystko, co nie jest mi w życiu potrzebne. Uwolnij mnie od myślenia o nieistotnych sprawach. Trzymaj mnie z daleka od nawyków, które burzą mój spokój i rujnują moje relacje z ludźmi. Zachowaj mnie od projektowania moich obsesji na innych. Wyzwól mnie z perfekcjonizmu i chęci robienia wszystkiego. Wniknij w moje potrzeby. Pozwól mi się zatrzymać i w Tobie uznać Boga (por. Ps 46, 11). Ty tu dowodzisz, ja nie muszę sprawować nad wszystkim kontroli. Połóż na mnie swoje uzdrawiające ręce i uwolnij mnie z niewoli moich obsesji. Daj mi pokój, który tylko Ty możesz dać. Amen.
sylwek31

Natręctwa myśli...

przez kokos7 18 lis 2013, 22:25
sylwek31, byłeś na jakiejśc charyzmatyce?

NM często są wynikiem naszego kształtowania mózgu, zbierania lęków itd.

Ale czasem takim myślom przypisuje się działanie złego ducha, demoniczne.

Stąd kilkukrotnie słyszałem o uzdrowieniu z NN
Ostatnio edytowano 18 lis 2013, 22:29 przez kokos7, łącznie edytowano 1 raz

Natręctwa myśli...

przez sylwek31 18 lis 2013, 22:29
kokos84 napisał(a):sylwek31, byłeś na jakiejśc charyzmatyce?

Nie byłem.
Choć uczestniczyłem w zjazdach. Może pamiętasz zjazdy młodzieży w Dębowcu lata 90.
sylwek31

Natręctwa myśli...

przez kokos7 18 lis 2013, 22:30
sylwek31 napisał(a):
kokos84 napisał(a):sylwek31, byłeś na jakiejśc charyzmatyce?

Nie byłem.
Choć uczestniczyłem w zjazdach. Może pamiętasz zjazdy młodzieży w Dębowcu lata 90.

Ja się tym interesuje od roku, gdzieś. Widziałem uzdrawiająca moc Jezusa Chrystusa
Sam zastanawiałem się czy nie wstąpić do ODNOWY,
ale narazie mam problemy psychiczne

Natręctwa myśli...

przez ladywind 18 lis 2013, 23:23
kokos84, jeśli pokladasz w tym nadzieję , to może warto byś spróbował .
Ale skąd ja znam ten nerwicowy mechanizm , na psychoterapie zbieram się od bagatela 4 lat ;)

Natręctwa myśli...

przez geddes 20 lis 2013, 14:34
hey, szkoda ze nie ma takich kołek jak AA tyle ze dla chorych na nerwice natręctw. Ciekawie byłoby posluchac od innej osoby która ma ten sam problem jak ona sobie z tym radzi

Natręctwa myśli...

przez Natol 25 lis 2013, 15:46
Czy Wy też macie tak, że jeśli męczy Was natrętna myśl, to każde słowo, każda sytuacja kojarzy Wam się i sprowadza tę myśl? Nawet jeśli droga skojarzenia jest baardzo długa, czasem absurdalna?
It's amazing how far you are willing to go when someone believes in you.

Natręctwa myśli...

przez Dżejmson 18 gru 2013, 13:32
Prosiłbym o jakieś linki do artykułów czy poradników o walce z natręctwami myślowymi. Kiedyś na forum ktoś takowe zamieścił, ale nie mogę się ich doszukać.
Dżejmson

Natręctwa myśli...

przez ladywind 18 gru 2013, 15:34

Natręctwa myśli...

przez BRADLEY 19 gru 2013, 09:39
Mam do was pytanie mianowicie,mam takie mysli non stop ze cos zrobilem zlego nawet nie moge okreslic co i nie pamietam,np z komuś zrobilem krzywdę i tego nie pamietam.Czy to rodzaj natretnych myśli dodam ze lecze sie na nerwice lękową a kiedyś miewalem natretne mysli.Obecne mysli przerazaja w obsesje caly dzien siedze i wizualizuje czy moglem zrobic cos zlego czy nie ? dodam ze mam stany dd i wszystko wyglada tak jak w śnie.Leki przyjmoje do lekarza chodze ;/
Nie pod­da­waj się. Nie przes­ta­waj w siebie wie­rzyć, bo zaw­sze będzie ktoś, kto będzie cię cho­ler­nie kochał, dla ko­go będziesz wszys­tkim. To może być na­wet twój kot.

Sortuj wg