Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez rikuhod 07 wrz 2013, 21:07
zmęczona1, wiesz wł mnie najlepszym sposobem jest ignorowanie nerwicy tak jakby jej nie było wogóle. Jak jakieś myśli przychodzą trzeba dać im przejść(choćby nie wiem co nie odpędzać!) i ignorować je. Nie należy też ich analizować, głowić się nad nimi bo wtedy się nasilają.

Wszystko jest nasilane wiarą, im człowiek bardziej wierzy że jest fajnie, że wszystko przychodzi łatwo itp. to naprawde wszystko będzie przychodziło łatwiej bo mamy inne nastawienie i mamy więcej siły. Zaś jeśli wierzymy, że mamy nerwice, jest nam ciężko, nic nie potrafimy to choroba się nasila. Każdy czasem ma negatywne myśli, ale trzeba właśnie je ignorować(dawać im przechodzić), nie wierzyć w nie i kiedy ich nie ma dawać sobie pozytywne myśli jest fajnie, umiem to, wszystko przychodzi mi łatwo.

Znam taką technike na nabranie wiary w siebie polega ona na zastąpieniu myśli negatywnych pozytywnymi
kiedy przychodzi myśl negatywna, np: "nic nie umiem" trzeba dać jej przejść i z świadomą wiarą powiedzieć sobie w myślach pozytywną "umiem to"(przeciwne do tej negatywnej)
najlepiej całkowicie przeciwne
nic mi nie wychodzi - wszystko mi wychodzi
nie umiem tego - umiem to

Jak napisałem wyżej ważne jest też korzystanie z życia, nie odmawianie sobie tego co daje nam radosć, więcej zabawy

Mnie z wyjścia z nerwicy pomogło ignorowanie tych myśli, robienie wszystkiego tak jakby ich nie było, jak się pojawiały dawałem im przejść stopniowo to odeszło i jestem zdrowy. Bardzo mi też pomogło większe korzystanie z życia, teraz więcej czasu spędzam na rozwój pasji, na coś co lubie.

Natręctwa myśli...

przez Dark Knight 08 wrz 2013, 18:01
jak skutecznie radzic sobie z natretnymi myslami który lek sprawdzi sie najlepiej

Natręctwa myśli...

przez mark123 12 wrz 2013, 14:19
Mam coś takiego, że gdy jestem koło jakiejś osoby, to czasami pojawiają się pozytywne lub negatywne (częściej negatywne) myśli na temat tej osoby i zaraz potem pojawia się wstyd, bo ta osoba "mogła odczytać moje myśli i już wie".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Natrętna 12 wrz 2013, 19:43
Dzień dobry wszystkim ;)
Jestem tutaj nowa i przysiądę sobie do podczytania.
Pozdrawiam

Natręctwa myśli...

przez Kendrick 13 wrz 2013, 22:36
wszyscy uporczywie piszą, żeby nie wchodzić głęboko w te myśli i nie martwić się tym...staram się, ale kiedy te natręctwa tak bardzo dotyczą mojej moralności, a ja się tym nie martwie, to....zaczynam się martwić, że się nie martwię i że zaakceptowałem te natręctwa i przyjąłem za prawdziwość i znów czuje się źle , mam nadzieję, że zrozumieliście :P
Gdy potrzeba lasek, są sami kumple, gdy potrzeba kumpli jest tylko flacha w lodówce.

Natręctwa myśli...

przez vifi 13 wrz 2013, 22:59
Natręctwa niewiele wspólnego mają z moralnością. To nie czyny ani nawet zamiary, można je śmiało olać. Nie zaakceptujesz niczego nieświadomie.

Natręctwa myśli...

przez mark123 14 wrz 2013, 00:13
Ja miewam czasami myśli, których zdecydowanie powinienem nie chcieć, a je chyba chcę jako tylko myśli i sam przywołuję, więc chyba nie są one natrętne; a to chyba źle o mnie świadczy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Natręctwa myśli...

przez Tyrr 14 wrz 2013, 12:20
Kendrick napisał(a):wszyscy uporczywie piszą, żeby nie wchodzić głęboko w te myśli i nie martwić się tym...staram się, ale kiedy te natręctwa tak bardzo dotyczą mojej moralności, a ja się tym nie martwie, to....zaczynam się martwić, że się nie martwię i że zaakceptowałem te natręctwa i przyjąłem za prawdziwość i znów czuje się źle , mam nadzieję, że zrozumieliście :P

Mam tak samo :?
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Natręctwa myśli...

przez poem 14 wrz 2013, 12:54
Kendrick napisał(a):wszyscy uporczywie piszą, żeby nie wchodzić głęboko w te myśli i nie martwić się tym...staram się, ale kiedy te natręctwa tak bardzo dotyczą mojej moralności, a ja się tym nie martwie, to....zaczynam się martwić, że się nie martwię i że zaakceptowałem te natręctwa i przyjąłem za prawdziwość i znów czuje się źle , mam nadzieję, że zrozumieliście :P

Rozumiem.
Ja jak nie mam do czynienia z "obiektem" obsesji to one są rzadsze i muszę przywoływać w myślach i upewniać się.

Natręctwa myśli...

przez Dark Knight 15 wrz 2013, 10:29
Ktoś aktualnie leczy się farmakologicznie ?? bardzo proszę o odp co styosujecie w leczeniu OCD

Natręctwa myśli...

przez ladywind 15 wrz 2013, 14:51
Dark Knight, to co mam w podpisie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez Dark Knight 15 wrz 2013, 15:53
ladywind, i pomaga ?? w jakim stopniu zmniejszyło natretne mysli ??

Natręctwa myśli...

przez zmęczona1 15 wrz 2013, 17:38
Tyrr napisał(a):

Mam tak samo :?

Dokładnie dziś pomyślałam to samo. Sił juz brakuje, czasami mam taką władzę nad nimi, przyjdą i zaraz znikają, i się ich nie boję olewam, przecież to nie prawda, a dziś mam doła totalnego, już nawet nie mam sił żeby znów ze sobą rozmawiac i przekonywac się że to nie prawda, a jak tego nie robię, to może to prawda, ale ja tego nie chęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę. :cry:

Natręctwa myśli...

przez tomokatana 16 wrz 2013, 17:25
Cześć,
Kłaniam się.

Jestem tu nową osobą. Mam za sobą stany paranoidalne które mnie zaatakowały w wyniku spożywania konopii indyjskiej. Mam za sobą dwa epizody choroby. Ostatnio skierowano mnie na leczenie, a w zasadzie pobyt w celu diagnostyki w oddziale na Sobieskiego w Warszawie w związku z czym odkryto u mnie, uzależnienie psychiczne od konopii indyjskiej. W tej chwili biorę Asentrę od niespełna miesiąca w związku z czym czuję się dużo lepiej niż po zażyciu Ripsoleptu. Inne leki odstawiłem. Poprzez uzależnienie zaczęły dokuczać mi natrętne myśli nad którymi nie mogę zapanować. Proszę o odpowiedz czy po Asentrze innym natrętne myśli ustąpiły czy Asentra pomogła. Pewnie trudno powiedzieć na sto procent wiadomo, że i tak potrzebna jest terapia bo w związku z tą kwestią wiadomo jest, że jest to pożądane ale proszę o informacje czy natrętne myśli ustąpić mogą permanentnie, a co ważne czy Asentra pomaga uporać się z tymi myślami.

Pozdrawiam

Sortuj wg