Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez sadi31 06 kwi 2013, 10:45
qwertyqq,
popieram
mam tak samo
rozne rozwazania filozoficzne etyczno swiatopogladowe wplywa na nas niekorzystnie - bo oprocz nerwicy jestesmy przy naszej malej pewnosci siebie zbyt sugestywni ze sklonnoscio do dramatyzowania - a jesli pojawi sie zagwozdka na ktora nie znamy odpowiedzi ( w filozofii- nic nie jest pewne na 100% i semantycznie wszystko mozna podwazyc) -ptrzeciez wedle tzw false analogy filozoficznej mozna udowodnic ze 2+2=10 co jest ewidentna bzdura a nerwicowiec dodatkowo wezmie sobie to za dogmat - zobaczy ze sam twierdzi inaczej i pojawi sie zgrzyt - nerwicogenny

co do rozwazan zyciowo- egzystencjalnych - nie sa one nejlepszym zridkem dla nerwicowcow - bo nerwicowiec chce byc wszystkiego pewny na 100% a tu- jest baaaardzo wiele rzeczy nie odkrytych i nie pewnych a tu juz szerokie pole do wkretek na zasadzie niedomowien

Natręctwa myśli...

przez pomarancza44 06 kwi 2013, 11:58
Ludzie odpowiedzcie mi dlaczego to tak jest, że raz mam takie natręctwa myśli, a raz inne? W jeden dzień takie, a w drugi inne. Np. przez kilka dni pod rząd miałam myśli, że coś mnie opęta (najgorsze) a w kolejne dni miałam już inne natręctwa. Poza takimi o opętaniu, mam jeszcze takie, że zaraz kogoś zabije z bliskich ( tak samo najgorsze jak to o opętaniu) i że sie tak do siebie uśmiecham jak o tym myśle, tzn. tak naprawdę sie przy tym nie uśmiecham, tylko tak jakby boje sie,że to robie przy takich myślach i że zrobie właśnie komuś krzywde. Ostatnio sie też pojawiły takie natręctwa, że myślę, że to że tak często wymyślam fabułę do wymyślonych przez siebie seriali jest złe i bez sensu (jesli chcecie zobaczyc o co mi chodzi w tym natrectwie, to sprawdźcie mój artykuł o tytule "Dziwna przypadłość"), czasem mam takie, że czuje sie jak chłopak, ale to szybko mija, a czasem mam takie, że jestem lesbijką i nie wiem, chyba większość wymieniłam. No i każdego dnia te natręctwa sie zmieniają. Czasem jest tak, że jest wszystko ok, ale zaraz sobie mysle: "o, jak super ze nie mam dzisiaj zadnych natretnych mysli" po czym mysle a co jak sie pojawi (np.) mysl o opętaniu? i zaraz się one pojawiają. Można powiedzieć, że mój mózg bawi się w losowanie natręctw. Z dzisiaj w nocy na dzisiaj wylosował moje najgorsze natręctwo: mysl ze jestem opętana :( a wczoraj tak fajnie bylo bez zadnych natręctw :(

Natręctwa myśli...

przez zmienny 06 kwi 2013, 12:22
bo za natrectwa odpowiada sama sklonnosc do wkrecania sie i zamartwiania, a jakie to beda tematy to juz zalezy od mysli jaka sie napatoczy, osobistej historii, ta sklonnosc do zamartwiania drazy skale zablokujesz ja na jednym poziomie,( czyli przestaniesz sie przejmowac jednym tematem), zaraz bedzie gdzie indziej drazyc.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 06 kwi 2013, 12:33
pomarancza44, mam identycznie. Jedne natrectwa przechodza na drugie. Ale dzisiajh mam w miare dobry humor i powiedzialam sobie, ze sie nie dam tej nerwicy, koniec wkrecania sobie głupot!
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez qwertyqq 06 kwi 2013, 14:43
Nie do końca losowanie. Ponadto pomyślałaś sobie, że nie masz natręctw i zadziałało to w ten sposób:
natr-ctwa-my-li-t3909-2548.html#p1184366
Nad natręctwami nie wolno się zastanawiać dłużej niż trwa powiedzenie sobie: "wcale tak nie chce myśleć".
Boli, wiem, gdy coś zmusza by pomyśleć dłużej, a się tego nie robi.

-- 06 kwi 2013, 13:44 --

oohwowlovely napisał(a):qwertyqq, tak tylko ze moja mama wie o wszytskim, ale ma to daleko w dupie i mowi ze to sa moje glupie wkrety. nie zdaje sobie sprawy z wagi sytuacji

Dlatego napisałem, żebyś poszukała poza rodziną.

Widzę dobre podejście. Trzymaj tak dalej :)
Ostatnio edytowano 06 kwi 2013, 14:50 przez qwertyqq, łącznie edytowano 1 raz

Natręctwa myśli...

przez zmienny 06 kwi 2013, 14:49
qwertyqq, ja mialem 2 z tych kategorii co tam wymieniles w linku.

i jeszcze 3 kategoria wkrecanie sobie czegos, ze masz np. zeza i sie patrzysz w lustru sprawdzasz.

dodatkowo 4 kategoria analizowanie sytuacji i zywienie odrazy do kogos w zwiazku z ta sytuacja.

oczywiscie to sa same natrectwa do tego jeszcze obsesje i jest jazda.

ale ogarnalem to w duzym stopniu.
zmienny

Natręctwa myśli...

przez qwertyqq 06 kwi 2013, 14:56
qwertyqq napisał(a):Jest inicjatywa by stworzyć portal społecznościowy odnośnie nerwicy natręctw, lękowej oraz zaburzeń odżywiania. Tylko te tematyki.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą, proszę zgłaszać się do mnie na priv.
Głównie są potrzebne osoby, które dzieliły by się swoimi przeżyciami pisząc artykuły (a więc nerwicowcy, osoby z ED), ale także Ci, którzy zajmują się leczeniem tych schorzeń.

Nie ma chętnych?

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 06 kwi 2013, 14:59
zmienny napisał(a):qwertyqq,

i jeszcze 3 kategoria wkrecanie sobie czegos, ze masz np. zeza i sie patrzysz w lustru sprawdzasz.

mialam to tydzien przed pojawieniem sie mysli o zabijaniu !

-- 06 kwi 2013, 14:06 --

szczerze jak teraz patrze na to, to mysle, ze nerwica natrectw to najgorsze zaburzenie psychiczne
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez zmienny 06 kwi 2013, 15:11
oohwowlovely, raz mialem takie ze sprawdzalem koordynacje tez, i zadania sobie robilem rozne, np. takie ze z wanny wstac i wyjsc bez uzywania rak i dotykania rekami wanny.

czy nn jest najgorsze zaburzenie? no nie wiem, zalezy w jakim nasileniu.
Ostatnio edytowano 06 kwi 2013, 15:13 przez zmienny, łącznie edytowano 1 raz
zmienny

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 06 kwi 2013, 15:12
hahhaha dobre :D
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez mark123 06 kwi 2013, 15:30
zmienny napisał(a):oohwowlovely, raz mialem takie ze sprawdzalem koordynacje tez, i zadania sobie robilem rozne, np. takie ze z wanny wstac i wyjsc bez uzywania rak i dotykania rekami wanny.

Ja często staję na jednej nodze, bu utrzymać się na niej jak najdłużej, czasem przy ludziach też tak robię ;)
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Natręctwa myśli...

przez zmienny 06 kwi 2013, 15:39
mark123, ludzie zawsze moga pomyslec, ze boli Cie noga, albo, ze masz kamienia w bucie, gorzej jakbys chodzil na rekach. ;)
zmienny

Natręctwa myśli...

przez mark123 06 kwi 2013, 17:47
Pierwsze moje natręctwo (ale czy nerwicowe, czy nienerwicowe, to nie wiem), któremu towarzyszyły pewne myśli pojawiło się u mnie, gdy miałem jakieś 8-9 lat. Polegało to na tym, że w momencie, gdy niechcący dotknąłem lub niechcący otarłem się o jakiś obiekt, to moje myśli wyglądały mniej więcej tak, coś w stylu "to obiekt zaczepił mnie, a nie ja jego, a to jest źle, trzeba to naprawić" oraz czułem jakby złość na ten obiekt, dyskomfort, lęku z tego powodu nie czułem. Musiałem wtedy dotknąć ten obiekt jeszcze raz, aby się uspokoić. I potem miałem tak przez kilka lat, potem mi się to uspokoiło. Jakiś rok temu wróciło, ale nie pojawia się za każdym razem i jest mniej intensywne.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Natręctwa myśli...

przez zrudziala 07 kwi 2013, 10:05
I o to właśnie chodzi, że w kwestiach typowo egzystencjalnych nie można niczego być pewnym na 100 % i wtedy się zaczyna...Ale zaczęłam chodzić na terapię, może coś z tego wyjdzie bo tak się żyć nie da :hide:

Sortuj wg