Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 19 mar 2013, 21:56
mi odbiło tak po Dexterze, gdybym wiedziala,ze tak bedzie, w zyciu bym tego nie ogladala.
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez qwertyqq 20 mar 2013, 20:48
buka123 napisał(a):Z chłopakiem pokłóciłam się przez moje natrętne myśli o chłopaku, który kiedyś mi się podobał. Miałam jakieś głupie odczucia, straszne wyrzuty sumienia, nie wytrzymywałam i o wszystkim Mu mówiłam. I nie dziwię się że nie było mu miło słyszeć takie rzeczy. No i co? Rozstaliśmy się (naszczęście tylko na tydzień), te myśli przeszły, zaczęły się nowe. Gdy do siebie wróciliśmy to On już był w pełni świadomy tego, że to nerwica natręctw i stwierdziliśmy, że muszę isć do psyhologa. No i poszłam.

Twój chłopak jest wartościowym człowiekiem. Nie przejmuj się, że przez myśli możesz go stracić. Jeśli Cię prawdziwie kocha, nie zostawi Cię tylko będzie chciał pomóc. "Kocha się nie tylko w zdrowiu, ale i w chorobie". O to w tym chodzi, by się wspierać.

Niestety nie powiem Ci co jest lepiej, czy mówić o tym wszystkim co jest wyrzutem sumienia, czy raczej nie.
Ustal to po prostu z nim. Za każdym razem gdy chcesz mu powiedzieć coś co dotyczy natręctwa, czego byś bez natręctw nie powiedziała, zaznacz to jasno. Przepraszam za styl pisania, ale czasami idzie mi to po prostu ciężko. Chce coś napisać, przychodzi jakiś lęk i kasuję...

-- 20 mar 2013, 19:50 --

Zauważyłem pewną ciekawą zależność: najlepiej na dane natręctwo działa porozmawianie z kimś, kto za nas oceni czy jest to normalna myśl czy głupia.

-- 20 mar 2013, 20:03 --

45971811 - chce ktoś pogadać?

Natręctwa myśli...

przez evka 21 mar 2013, 21:42
buka123 napisał(a):evka - miałam podobnie, ale dotyczyło to mojego bratanka. Durne myśli, że mogę Mu coś zrobić. To było straszne, nie umiałam sobie z tym poradzić. Nasiliło się to po tym, jak przeszły mi inne natrętne myśli. Jedne odeszły, drugie przyszły, i tak w kółko :/ Tak, jakbym ciągle musiała się czymś martwić, dosłownie. U mnie często działa myślenie typu: skup się na najważniejszych rzeczach, nie myśl o tym bo po co, nie warto itp. Chociaż logiczne że czasem to niestety nie wystarcza i lęk i wyrzuty sumienia są silniejsze :) niestety...

hej ;)
no ja mam tak samo są jedne myśli, mijają i pojawiają się inne..
Biorę leki i jest coś lepiej tylko znowu zaczełam czytać i tym że te leki niszczą libido a ja mam dopiero 24 lata i znowu przez to mam doła no i tyję niestety ... :(

-- 21 mar 2013, 20:47 --

oohwowlovely napisał(a):no bo tam przewaznie zabijaja i pojawiaja sie mysli,ze moze ja tez chce kogos zabic

mam to samo, gdy widzę w wiadomościach że jakaś kobieta zabiła swoje dziecko to zaraz mam okropne lęki i myślę o tym...

Kurcze dziwna ta choroba, nigdy nie miałam takich myśli a tu od 3 mies... lipa
Sertralin 50 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 22 mar 2013, 21:29
dziisaj mialam probna mature z jezyka angielskiego
nie moglam sie skupic przez te mysli. chodzily mi po glowie caly czas obrazy,ze sie rzucam na kogos z łapami i chce go udusic albo ze mam jakis atak paniki przy wszytskich maturzystach. Myslałam ,ze wybiegne stamtad po 5 minutach. Co to bedzie na własciwej maturze? az sie boje pomyslec..
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez qwertyqq 22 mar 2013, 21:58
oohwowlovely napisał(a):dziisaj mialam probna mature z jezyka angielskiego
nie moglam sie skupic przez te mysli. chodzily mi po glowie caly czas obrazy,ze sie rzucam na kogos z łapami i chce go udusic albo ze mam jakis atak paniki przy wszytskich maturzystach. Myslałam ,ze wybiegne stamtad po 5 minutach. Co to bedzie na własciwej maturze? az sie boje pomyslec..

Ale widzisz, nikomu krzywdy nie zrobiłaś? To tylko myśli. One nie powodują działania z Twojej strony.

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 22 mar 2013, 22:17
qwertyqq, ale przez nie zwalilal mature
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez papillon 22 mar 2013, 22:52
oohwowlovely napisał(a):mi odbiło tak po Dexterze, gdybym wiedziala,ze tak bedzie, w zyciu bym tego nie ogladala.

Mi po American Horror Story, przez co nie obejrzałam drugiej serii a na naprawdę mam ochotę :lol:

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 22 mar 2013, 23:41
papillon, a o czym to jest, bo pierwszy slysze :D
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez papillon 23 mar 2013, 00:13
oohwowlovely napisał(a):papillon, a o czym to jest, bo pierwszy slysze :D

http://www.filmweb.pl/serial/American+H ... 011-616381

Duchy, zaburzenia psychiczne, zabójstwa, intrygi.
Jest dużo straszniejsze niż w opisie, serio. Już mi się ręce spociły na samą myśl, nie oglądaj :lol:

Natręctwa myśli...

przez Strzyga 23 mar 2013, 01:10
a ja sobie wbilam ze mam narcyzm. kazde zdarzenie i mysl ktora zrobie obracam jak kostke rubika i ukladam w taki sposob ze wychodzi kolor: narcyzm.
Strzyga

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 23 mar 2013, 11:16
Strzyga, ja mam tak z borderline.
oohwowlovely

Natręctwa myśli...

przez monk.2000 23 mar 2013, 18:40
Ja na natręctwa myśli mam sposób, że tłumacze sobie, że czynny i myśli, są od siebie niezależne. To tak jakby poruszyć rękę, myśląc: "poruszam ręką". Nie da się, trzeba po prostu mieć intencje poruszenia tą ręką.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Natręctwa myśli...

przez ania_taka 23 mar 2013, 19:00
Monk.2000 w teorii wydaję się to proste, co mówisz, jednak praktyka jest inna. Ja po prostu w żaden sposób nie mogłam sobie przetłumaczyć że te myśli to tylko myśli, tym bardziej że u mnie skupiały się na tym, że "może coś zrobiłam...." a nie że "dopiero zrobię". Chociaż wiedziałam że logicznie to nie jest możliwe, to niestety, przymus był silniejszy. Tylko leki mi pomogły i dzięki nim stanęlam na nogi

Natręctwa myśli...

przez oohwowlovely 23 mar 2013, 20:24
ania_taka, a wyleczylas sie juz?
oohwowlovely

Sortuj wg