Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez ladywind 26 wrz 2012, 11:15
carlosbueno, równiez potrafie miec różne wyobrażenia, najsmieszniejsze jest to, że one się pojawiają samoistnie, podświadowmie, a nie że sama je przywoluje.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez Siding Spring 26 wrz 2012, 11:20
no na tym to polega;p

Natręctwa myśli...

przez Maras 29 wrz 2012, 15:37
Witam.
Ostatniej nocy obudziłem się około 4.00 rano, i nie mogłem ponownie zasnąć.
Mam 4-letniego syna, który przychodzi do mnie w środku nocy, bo sam nie chce spać, w związku z tym próbowałem się jakoś odstresować, przytulić do niego i zasnąć.
Niestety, natłok myśli był tak ogromny, że nie wiedziałem, co mam ze sobą zrobić...
Najgorsze jest to, że te myśli są naprawdę czarne, a ja nie mam ochoty ani przyjemności z robienia nikomu krzywdy, a właśnie w tym kierunku mnie te myśli pchają....
Doradźcie proszę, bo myślę, że ten stan się u mnie pogarsza, a ja jestem z dala od PL, i nie jestem w stanie podjąć jakiejkolwiek terapii.
Czy jest jakiś sposób, żeby takie myśli choćby zredukować?
Pozdrawiam, Maras. :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez bedzie.dobrze 29 wrz 2012, 16:51
pewnie za duzo emocji w sobie tlumisz..nie pozwalasz sobie na wyrazanie zlosci...stad agresywne mysli. Uszy do gory!
bedzie.dobrze

Natręctwa myśli...

przez Maras 29 wrz 2012, 23:08
Najgorsze jest to, że tak dzieje się już od lat... :zonk:

Natręctwa myśli...

przez tahela 30 wrz 2012, 00:59
Powietrzny Kowal,
nigdy nikogo nie zabiłam :twisted: i nie zamierzam to tylko NN , wręcz przeciwieństwo do tego co naprawdę chce my zrobic,
jestem przeciwnikiem uzywania siły fizycznej i mam do tego straszna awersje wręcz i moze stąd te leki własnie przed strachem przed przemoca fizyczną
carlosbueno,
ale to co piszesz to nie jest nerwica natręctw, moze jakis strach przed wojna, duzo ludzi go ma i boi sie wojny bo od dzieciństwa sie nasłuchało i naczytało o tej wojnie. mojej kolezance kiedys znajomi wkręcili ze wojna sie zaczeła jak zaczął jakiś alarm gdzies walić, wszyscy madrzy ludzie wiedża ze wojna to nic miłego tylko zło i koszmar

-- 30 wrz 2012, 00:03 --

Maras,
opisz moze te mysli bo to wcale nie musi byc nerwica natręctw, a zeby je rozproszyc to mozesz z małym iśc do pokoju i połozyc go uspokoić, to dobre dla dziecka zeby cała noc przesypiało samo chociaz na pewno zal dziecka, opowiedz bajke , poczekaj az zaśnie a moze wtedy i Twoje mysli sie rozpłyna, najgorzej sie nakrecac tymi myślami
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Natręctwa myśli...

przez Maras 30 wrz 2012, 11:45
Tahela, postaram się opisać swoje myśli.
Otóż jak już napisałem, nie dzieje się to od dziś. Myśli te są strasznie uciążliwe i ciężko jest mi się ich pozbyć.
Teraz mam już własną rodzinę i na jakiś czas te myśli ode mnie odstąpiły, jednak zanim założyliśmy rodzinę mieszkałem z matką(jak prawie każdy).
Nie w tym rzecz.
Kiedy jeszcze mieszkałem w PL bardzo często miałem problem z zasypianiem. Dochodziły do mnie myśli,żeby kogoś zabić(?) ewentualnie zrobić krzywdę. Bardzo się tego bałemi ,tak mi to spinało mięśnie, że nie byłem w stanie wstać z łóżka myśląc,że przecież muszę zasnąć...i nie spałem do rana.
Jedna z "serii" takich myśli trwała dość długo (kilka miesięcy), zdążyłem przez to schudnąć około 10 kg, zupełnie nie mogłem sobie z tym poradzić. Unikałem też środków lokomocji.Było to związane z sikaniem, ponieważ czuję się bardzo niekomfortowo kiedy nie ma w pobliżu toalety, jednak temu też towarzyszyły myśli "zabójcze", typu: mógłbym udusić osobę siedzącą przede mną...
Nie jestem osobą agresywną,lecz po kilku latach myśli te zaczęły do mnie powracać. Tym razem tyczy się to czałonków mojej rodziny.
Nie dzieje się tak codziennie,ale...
Jest to bardzo silne, czasem w środku nocy mam ochotę wyjść z domu i coś sobie zrobić.
Pomóżcie.
Pozdrawiam.

Natręctwa myśli...

przez tahela 30 wrz 2012, 16:21
Maras, Jest to NN, ale NN nie ma nic z rzeczywistościa, najlepiej nuczyc sie to ignorować, , rozpraszac mysli czyms innym i wiedziec jedno,ze to nieprawda, ze nie chcesz nikogo udusic i naprawę leki tez pomagaja. Ja mam podobne mysli , w tym momencie moze mniej ,ale mam i nauczyłam sie to ropraszac, najlepiej na takie cos nie reagować wtedy przechodzi wtedy a najgorzej poddac sie tej mysli wteedy sie nakrecasz, problem o którym piszesz jest mi dobrze znany, zajmij sie wtedy czyms a to sie mniejszy , minie a póxnije wróci tak to juz jest z tym.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Natręctwa myśli...

przez Maras 01 paź 2012, 16:31
Tahela, dzięki za odpowiedź.
Zastanawia mnie tylko skąd coś takiego się bierze, i czy to dotyka tylko słabych ludzi, czy to już nie ma znaczenia...
Pozdrawiam, Maras.

Natręctwa myśli...

przez bedzie.dobrze 01 paź 2012, 18:22
byc moze powodem jest to, ze tlumisz emocje, tzn. zlosc, gniew żal. Jesli zawsze starasz sie byc opanowany, zrownowazony, nie pozwalasz sobie na okazywanie zlosci, to niedobrze. To silne uczucia, ktore trzeba uzewnetrzniac..inaczej beda szukały jakiegos innego ujscia (czyt. np natrectwa) . Tak dzieje sie przynajmniej u mnie. Cale zycie nie pozwalałam sobie na okazywanie zlosci i skonczylam z nerwica i natrectwami dot. zrobienia komus krzywdy.

P.S. piszac 'okazywac zlosc', nie mam na mysli karczmianych awantur czy reczkoczynów..po prostu sygnalizowac,ze cos sie nie podoba, cos sprawia przykrosc np 'denerwuje mnie kiedy mnie pouczasz, nie rob tego wiecej' itd itd
Ostatnio edytowano 01 paź 2012, 18:35 przez bedzie.dobrze, łącznie edytowano 1 raz
bedzie.dobrze

Natręctwa myśli...

przez sleepwalker 01 paź 2012, 18:23
Ja mam często jak są jakieś zakazane sytuacje, np. na wyciągu górskim napis "nie bujać się na krzesełkach" to wyobrażam sobie jak wyskakuję albo na uczelni jak są żrące substancje w probówkach to w myślach tego próbuję, chociaż wątpię że w rzeczywistości bym się zdobyła na coś takiego.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Natręctwa myśli...

przez agucha 02 paź 2012, 15:53
Witam,
Mam pytanie czy natręctwa mogą dotyczyć tylko jednego "tematu"? Czy jesli ktoś ma nn to nie tylko w jednym temacie?

Natręctwa myśli...

przez Artemizja 02 paź 2012, 15:59
agucha, natręctwa mogą dotyczyć nie tylko jednego "tematu"...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Natręctwa myśli...

przez agucha 02 paź 2012, 16:00
no ale jak ja np mam natręctwa tylko w jednym temacie tzn ze nie mam nn ? Bo na forum ktoś napisał, że jak ktos ma nerwice natręctw to natrectwa nie dotyczą jednego tematu.

Sortuj wg