Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 17 wrz 2012, 11:19
hmm robal, mozesz dokladnie wyjasnic, byc moze mam podobnie. Ja mam np tak,ze nie wiem nigdy co odpowiedziec, czy wlasnie prawde (gdy pytanie jest np wscibskie albo nie na miejscu, albo jak powiem prawde, to,ze ktos cos sobie o mnie pomysli czego nie chce...itd) czy sklamac . Nie mam tak,ze z automatu, spontanicznie odpowiadam na pytanie, bo boje sie,ze sie osmiesze, dobieram slowa i tak potem stwierdzam,ze glupio odpowiedzialam. U mnie to chyba wynika z braku samoakceptacji i boje sie pokazac taka jaka jestem i zawsze wole podkolorowac to co mowie i troche sklamac. Albo czasami jak ktos sie mnie pyta o jakas opinie to stwierdzam sobie sama,ze temat jest mi obojetny albo mnie to nie interesuje i nie mam zdania na ten temat, ale tego nie odpowiem na glos, wiec wybieram ktoras z opcji,w sumie tak na sile,zeby nie bylo,ze nie mam zdania,ze sie nie interesuje tematem itd :(
150mg effexor + 10mg lexapro

Natręctwa myśli...

przez high 17 wrz 2012, 20:45
No ja też nie daję często jasnej odpowiedzi, ale może nie z lęku przed ośmieszeniem, ale ogólnie zastanawiam się.

Jest to złe, takie rozdwojenie jaźni albo coś, nie da się odpowiedzieć często jasno i czysto, inni są przez to niepewni, mogę się pytać po kilka razy np. mamy o coś.
Dziewczyna określiła to tak że (ona) nie dostaje żadnych odpowiedzi
Albo czy coś jest prawdą.
Może coś z ruminacji?

-- 17 wrz 2012, 20:52 --

zastanawianie się nad tym czy aby na pewno, albo czy mogę to powiedzieć, czy to jest prawdą...

-- 17 wrz 2012, 21:20 --

i w sumie przez niepewne odpowiedzi... nie jest kolorowo pomiędzy mną a dziewczyną
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

Natręctwa myśli...

przez gefallen 21 wrz 2012, 12:06
hoooouu! Natręctwa myśli, znam to.. Moim największym natęctwem myślowym jest wypominanie sobie porażek, oj nie ma nic gorszego niż to. Najpierw analizowanie kilka razy całej sytuacji, potem szukanie przyczyny i winnych- jeśli uczestniczyłem tylko ja, nie szukam winnego. Gorzej, gdy ktoś był i realnie przyczynił się do mojej porażki. Budzi się gniew, potem złość a ostatnie stadium to nienawiść. Taaak, kojące uczucie. Dobrze, że te osoby są daaaleko ode mnie, nie wiem jak bym zareagował spotykajać je na ulicy ;)
"tylko nie mów, że biografie są ciekawsze od doświadczeń.."
F42
Parogen 20mg => Aciprex 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Leon2oo6 23 wrz 2012, 09:42
Mam nerwicę myśli na tle religijnym.

Bardzo proszę o porady jak z tym walczyć.

Czy ktoś z Was to przechodził? Polecacie jakieś leczenie?

Macie namiary na jakiegoś Chrześcijańskiego psychologa w Krakowie?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Leon

Natręctwa myśli...

przez high 24 wrz 2012, 18:21
gefallen to było do mnie? ;)
i czy możliwe by nerwica natręctw występowała bez czynności? (kompulsji czy jak to tam leci XD )
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

Natręctwa myśli...

przez Leon2oo6 25 wrz 2012, 13:26
Panowie i Panie tak mnie ta moja nerwica wkur..., że poszedłem do psychologa na rozpoznanie.
Pogadałem z psychologiem 1 h 15 min - mówiłem ja, o wszystkim zaczynając od szkoły podstawowej.
Mam 26 lat więc trochę tego jest... :)

Rozpoznanie: książkowa nerwica która przerzuca się na różne rejony życia. Teraz mam np. nerwice na tle religijnym. Jeżeli nie podejmę leczenia za pewne przerzuci się na inne rejony mojego życia.

Skierowanie: psychiatra, leczenie farmaceutyczne (obniżenie poziomu lęku), terapia psychologiczna

Dzisiaj się zarejestrowałem na NFZ do psychiatry, mam termin na następną środę. Trzymajcie kciuki abym wygrał z tym gów... znaczy nerwicą.

Dla tych co myślą, że sami sobie z tym dadzą radę mogę powiedzieć, że ja też tak myślałem, była nawet duuuża poprawa, mało tego w zeszły poniedziałek byłem szczęśliwym człowiekiem. Tydzień później miałem znaczne, nagłe pogorszenie choroby i trafiłem do psychologa.

Nie czekajcie, bo im szybciej pójdziecie tym łagodniejsze będzie leczenie i oczywiście krótsze.

Pozdrawiam,
Leon

Natręctwa myśli...

przez maniek102 25 wrz 2012, 20:14
Witam
Leon napisałeś "Mam nerwicę myśli na tle religijnym. Bardzo proszę o porady jak z tym walczyć."
Przede wszystkim nie walcz z natrętnymi myślami. Bo to wszytko, to błędne koło psychologiczne: myśl->strach->wyrzuty sumienia->myśl->starach...i tak w kółko. Spróbuj zaakceptować te myśli dać im istnieć a zobaczysz że osłabną. Wiem bo sprawdziłem na sobie. Z czasem nabierzesz do natręctw dystansu.

Natręctwa myśli...

przez Leon2oo6 25 wrz 2012, 21:53
Dzięki Maniek, to na prawdę działa, wiem o tym bo na mnie działało. Przez 2 tygodnie dawałem sobie świetnie radę ale później nastąpiło znaczące pogorszenie. W następną środę idę do psychiatry :)

Natręctwa myśli...

przez tahela 25 wrz 2012, 22:03
zuzik44 napisał(a):Nel a u Ciebie czego dotycza natrectwa?

U mnie dzis troche spokojniej, mam zlewke na natrectwa i wiem,ze to tylko mysli, oby tak zostalo.

ale NN na tym polega,że sie wie,ze to tylko mysli , ale i tak sie coś robi i człowiek zdaje sobie sprawę z zbsurdalności tego , ale to nic nie zmienia i dlatego wkurza tym bardziej
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Natręctwa myśli...

przez bigfish 25 wrz 2012, 22:16
Ja dzisiaj w nocy miałem niezłą jazdę, dawno tkiej schizy nie miałem :shock: na szczęście ma zamulacze w pigułce :?

Natręctwa myśli...

przez carlosbueno 25 wrz 2012, 23:44
u mnie się ostatnio pojawia w myślach ręczna piła do cięcia drewna za pomocą której ktoś lub ja sam se ucinam se swoją szyję, kiedyś miałem takie wizję z pistoletem( w reku krasnala) a jeszcze wcześniej z pociągiem które atakowały tył głowy.
Największy Forumowy Maruda

Natręctwa myśli...

przez tahela 26 wrz 2012, 00:05
carlosbueno,
ja ma często mysli,że koos zabijam, nozem biore noz i wbijam i wyciagam, ale ja to jakos zlewam bo wiem ze to NN, że jestem maniakalnym morderca, ale mnie to nie przesladuje po prostu sie pojawia , ale ja nauczyłam się ze to nie jest prawda ,ze to totalne bzdury z kompulsjami bywało gorzej szczególnie jak byłam sama w domu ,ale teraz jakos spokój na szczescie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Natręctwa myśli...

przez carlosbueno 26 wrz 2012, 10:16
ja tylko sobie potrafię robić krzywdę w wyobraźni, ostatnio jak byłem w lesie ciągle myślałem o tym żeby zjeść muchomora wydawało mi się tez że cofnąłem się w czasie do lat 40-tych i zaraz mnie aresztują i zabiją mnie Niemcy.
Największy Forumowy Maruda

Natręctwa myśli...

przez bedzie.dobrze 26 wrz 2012, 10:35
mamy zajeb... bujna wyobraznie 8) oł jeeee 8)
bedzie.dobrze

Sortuj wg