Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez kaja123 08 wrz 2012, 18:10
chcę znaleźć jakiegoś specjalistę i chodzić na terapię. Boje się, że może faktycznie jestem jakaś głupia, bardzo bym chciała, żeby to była właśnie ta choroba, a nie prawdziwa ja

buka123, nie jesteś "jakaś głupia". Nie ma chyba człowieka na całym świecie, który by nie miał jakiegoś zaburzenia czy swoich dziwactw. Razem z tym wszytskim tworzymy jakąś całość. To nie tragedia - też tak miałam i mam jeszcze czasami - pomaga głośne wypowiedzenie (przykład z Twoją klatką) zamknęłam klatkę z chomikiem i powtarzasz, powtarzasz... :lol:

Natręctwa myśli...

przez buka123 09 wrz 2012, 11:11
kaja123 , dziękuję za odpowiedź! Na szczęście (albo i nie, bo nie wiem co jest gorsze) powtarzanie danej czynności mi przeszło. Problem polega na natrętnych myślach, wmawianiu sobie pewnych rzeczy, poczuciu lęku i że zawsze robisz coś nie tak, albo że myślę tak faktycznie i chcę zrobić coś złego. Wiem, że to są tylko myśli, ale przeraża mnie to że wgl takowe się pojawiają :( Wszystko trwa już dobre kilka lat, zaczęło się jak byłam jeszcze dzieckiem, więc najwyższy czas wybrać się do jakiegoś specjalisty... Chociaż jest to trudne.

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 09 wrz 2012, 19:27
Dzis znow natretne mysli szaleja na calego. Boje sie byc przy jakimkolwiek czlowieku blizej niz kilka metrow, boje sie patrzec bo widze juz w wyobrazni,ze ich krzywdze i to wszystko takie realne, chwilami czuje,ze ochlapami sil wzbraniam sie przed zrobieniem komus krzywdy bo juz nie mam sil na te mysli :(
150mg effexor + 10mg lexapro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez buka123 09 wrz 2012, 19:56
Ja nawet boje się wyluzować. Bo jeśli się wyluzuje, i będę miała jakąś głupią myśl, wezmę ją wtedy na spokojnie i pomyśle, że może faktycznie tego chcę, albo coś. Paranoja. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale chwilami już sił brak.
zuzik44, ostatnio też miałam durne myśli na temat tego, że mogę zrobić coś złego komuś z rodziny. To było straszne. Jak przeszło? W prosty sposób, pojawił się inny problem w mojej głowie, inny lęk, i w kółko to samo :( Wiem, że muszę coś z tym zrobić. Samo nie przejdzie. Byłaś może u jakiegoś specjalisty?

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 09 wrz 2012, 22:07
Bylam u psychiatry po leki a za niecaly miesiac do psychoterapeuty po raz pierwszy. a Ty jak dlugo sie meczysz, bylas juz u specjalisty?

Natręctwa myśli...

przez sadi31 10 wrz 2012, 09:39
zuzik44 ja mam pytanie
leki jakie masz w stopce?
jeden to ssri a drugi to srni
po co?
nie lepiej jest wzajc ssri - silny selektywny inhibtor - np paroxetyne?
pytalas lekarki ?
jak dlugo juz bierzesz te leki ?

Natręctwa myśli...

przez buka123 10 wrz 2012, 10:03
Pierwsze objawy były jak miałam nie wiem, 7, 8 lat? :( Tylko że wtedy myślałam, że to przejdzie samo, że to tylko wybryki mojej bujnej wyobraźni, wrażliwości. teraz mam 19. Jeszcze nie byłam, ale muszę iść. I to w najbliższym czasie.

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 11 wrz 2012, 19:33
sadi31 no wlasnie nie mam pojecia, czemu nikt jeszcze mi nie zapisal paroksetyny a bylam juz u kilku psychiatrow, akurat paroksetyna jest caly czas pomijana. A co do tych lekow, co teraz biore to bylam w takim zlym stanie,ze nawet nie mialam pojecia co tak naprawde mi juz jest w stanie pomoc, wiec sie zdalam na lekarza. Czytalam gdzies na necie,ze jakiejs dziewczynie pomogla wenlafaksyna na natretne mysli, ale po co drugi lek to juz nie wiem, niby bardziej usypiajacy i lagodzacy uboczne skutki wenli.

-- 11 wrz 2012, 19:34 --

moze brali pod uwage wage, a ja troche waze, a przy paroksetynie podobno sie tyje, ale czy to mialoby byc wyznacznikiem, chyba raczej nie.

Natręctwa myśli...

przez Nel 11 wrz 2012, 19:52
a ja znowu sie z tym zaczęłam borykac
natrętne mysli o charakterze urojeniowym...slyszał ktos cos takiego....?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 11 wrz 2012, 21:07
Nie Nel nie slyszalam,na czym to u Ciebie polega? Masz stwierdzone tylko te natrectwa czy cos jeszcze?

Z drugiej strony sie zastanawiam czy moje natrectwa nie sa tez na tle urojeniowym, co niektore przynajmniej.

Natręctwa myśli...

przez buka123 11 wrz 2012, 21:22
Ja również się nad tym zastanawiam. Bo jeśli Twoje natrętne myśli w kółko się powtarzają to myślisz, że już tak musi być.
Mój chłopak zarejestrował mnie do psychoterapeuty, prawdopodobnie będę chodzić na terapię poznawczo-behawioralną. Słyszałam, że to jedna z najlepszych metod, bardzo bym chciała, żeby chociaż trochę pomogła :(

Natręctwa myśli...

przez Nel 11 wrz 2012, 21:25
zuzik44, mam stwierdzone duzo...mysli natrętne to akurat taki wstrętny bonus blee czasami sa czasami ich nie ma....
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 13 wrz 2012, 22:29
Nel a u Ciebie czego dotycza natrectwa?

U mnie dzis troche spokojniej, mam zlewke na natrectwa i wiem,ze to tylko mysli, oby tak zostalo.

Natręctwa myśli...

przez high 14 wrz 2012, 22:50
hmmm nie lubię pytań, się zastanawiam nad odp, czy odpowiem prawdę albo coś w tym stylu.
Ktoś coś ma podobnego?
problemy z pewnymi odpowiedziami, albo coś?
(no może z wyjątkiem np. odpowiedzi do nauczycieli ;p )
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

Sortuj wg