Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez leonidas 09 sie 2012, 20:18
Macie tak że o czym kolwiek pomyślicie a bardziej o kimś to wszystko obracacie przeciwko sobie? Ja mam tak non stop a to pomyśle sobie o jakiejś pierdółce i zaraz przypasowuje to do jakieś sytuacji z kimś( kumplem, kimś z rodziny itp) która była albo mogła by się zdarzyć a finał tych myśli jest zawsze negatywny. Ciągle czuję że ludzie mi zagrażają coś ode mnie chcą np ktoś się głośniej śmieje to mam wrażenie że ze mnie. Ktoś się obróci to się na niego obrażam bo nie ma szacunku do mnie.. Psychiatra u mnie diagnozuje natrętne myśli i nastawienie urojeniowe. Piszecie że leki tu nie pomogą, a ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania bez nich. Ktoś podziela moją opinie?

Natręctwa myśli...

przez Keji 17 sie 2012, 00:39
Ma ktoś natręctwa związane z samobójstwem? Powiedzmy, dzieje się lepiej w waszym życiu, bądź nie, aż tu nagle spada na was myśl, że i tak sobie nie poradzicie, będzie źle, więc prędzej czy później musicie się zabić, bo tylko to wam przeznaczone? A za tym idzie ogromny smutek.
Keji

Natręctwa myśli...

przez wiejskifilozof 17 sie 2012, 10:58
Ja biorę , leki, które trochę pomagają , ale tych myśli w 100 % nie są w stanie usunąć .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez sadi31 17 sie 2012, 13:49
Keji

mialem tak
dwa miechy temu

przeszlo
ssri

i po zawodach

Natręctwa myśli...

przez leonidas 17 sie 2012, 17:07
Sadi a ty już po tych ssri wyleczyłeś się całkowicie czy tylko te myśli o których mówiłeś?
JA ogólnie nie mam już sił się leczyć w ogóle mi te leki ssri i nie pomagają, za to biorę przeciw psychozą i po nich lepiej się czuje

-- 17 sie 2012, 17:08 --

a tak w ogóle ile się już leczysz?

Natręctwa myśli...

przez sadi31 18 sie 2012, 00:33
leonidas

wiesz co ja juz nawet nie licze na to ze sie wylecze - czuje sie dobrze bylem na terapii a z nerwica walcze ok 8 lat chyba a tak na serio to od ok 5
biore ssri

mi pomagaja te najmocniejsze czyli paroxetyna lekow przeciwpsychotycznych nie mialem
powiem ci ze jakos sie nie nastawiam na jakis termin wyleczenia - ciezko jest okreslic kiedy nam przejdzie faza z samym soba - moze wtedy kiedy samych siebie do konca ropzracujemy - nie zastanawiam sie nad tym - szkoda na to zycia

Natręctwa myśli...

przez gofer1 23 sie 2012, 15:13
Ja za to wychodząc z domu chyba z 10 razy sprawdzam czy zamknąłem drzwi, a i tak nie raz zdarzało się, że się wracałem by jeszcze raz sprawdzić. Strasznie to wnerwia moich kumpli, bo zamiast cieszyć się ze spotkania to rozmyślam nad zamkniętymi drzwiami. Teraz już staram sie jakos nad tym zapanować i się rozluźnić, ale są jeszcze dni kiedy potrafię wrócić się z miasta aby szarpnąć za klamkę.
fuck MCdonand!

Natręctwa myśli...

przez Żabsko 29 sie 2012, 22:10
mam wyliczać?

Dźwięki:
nie potrafię wytrzymać dźwięków takich jak:
- ogólnie dźwięki jedzenia, chrupanie, przeżuwanie, mlaskanie itp.
- chrząkanie
- obcinanie paznokci
- odgłosy golarki elektrycznej
- dźwięk, który wydaje pies jak liże swoje posłanie (?)

Wiem, to brzmi cholernie, ale to cholernie głupio. Podejrzewam u siebie mizofonię. I proszę nie mówcie mi, że mlaskania nikt nie lubi, bo to nie jest dla mnie dźwięk, którego nie lubię, tylko coś co wywołuje we mnie agresję, lęk, sprawia, że mam ochotę wrzeszczeć, bić i uciekać naraz. to jest po prostu koszmar...

Do tego mam też inne odchyły:
- nie potrafię znieść myśli, że umyję ręce krótko. Musi to trwać przynajmniej 40 sekund i jest to bardziej szorowanie niż mycie :-| Jeżeli będę myła ręce krótko, to muszę iść i umyć je jeszcze raz, bo wmawiam sobie, że są brudne i są na nich miliony bakterii
- Nie zasnę dopóki w moim pokoju będzie kompletnie ciemno. Potrafię 15 razy chodzić do pokoju mojej siostry i zamykać jej drzwi, bo kiedy są otwarte to nie potrafię zasnąć. Myśl,że mogłabym leżeć w łóżku, a ona miałaby otwarte drzwi przeraża mnie.
- Nie potrafię normalnie czytać książki. Muszę kilka razy upewniać się po każdej kartce, że czytam następną stronę, a nie jakąś np. 5 kartek wprzód. Myślę, że jeśli tego nie sprawdzę kilkakrotnie to ominę bardzo dużo, przez co nie przeczytam dokładnie książki...
+ nie umiem znieść widoku jak ktoś rusza stopą, kiedy oglądam telewizję. Po prostu nie.

Myślę, że jest tego sporo :( Macie takie same objawy jak ja czy ze mną po prostu coś jest nie tak?

Natręctwa myśli...

przez sadi31 30 sie 2012, 14:02
żabsko
nie prawda
mnie tez irytuje
mlaskanie
jedzenie jabłka

są dźwięki które nas doprowadzają do szalu
ja uważam ze to normalne

natomiast druga cześć twojego maila
to już książkowa nerwica natręctw

Natręctwa myśli...

przez chybanerwica 30 sie 2012, 14:21
cwiczcie duzo wezcie rowerek ;) i smigajcie po 40 kilosach to gowno zlazli z glowy cwiczenia wyciskaja to z ciebie najgorzej gnic na chacie i sie uzalac ja wyjebalem tabsy cwiczonka lepsze jak bym odzyskal kontrole prawie nad calym cialem :> smieszne teraz juz to troszke mi sie sie wydaje ale nic ide pojezdzic ostatnio mialem dzien bez cwiczonek i zal do siebie :> i jakby to chujostwo sie zwiekszylo jebac tabletki i inne rzeczy chodzilem za kase do psychiatry i psychologa toz jaka obsluga byla mega lizali by mi dupe ;) a jak na NFZ to wizyta raz na miesiac praktycznie i na odpierdol psycholog tylko lookal na zegarek zebym poszedl w /cenzura/ bo ma za mnie marne grosze trzeba sobie samemu pomuc inaczej bedziecie tkwic w tym kale

-- 30 sie 2012, 14:22 --

a co do zabsko mam tez w /cenzura/ podobnych takich malych natrectw ale cwicze :D nie ma to jak stac sie bardziej meskim przez cwiczenia a nie obsrajtuchem :> W TYM JEST MOC HEHEHE

-- 30 sie 2012, 14:23 --

po tygodniu juz zauwarzam duza roznice jak bym byl bardziej luzny
Wychowała nas telewizja każąc wierzyć, że pewnego dnia wszyscy będziemy milionerami, aktorami, gwiazdami rocka. Ale tak się nie stanie.
Medytacja + chilloutowa muza najlepsze lekarstwo polecam doktor chybanerwica:)
zok+ narcyzm

Natręctwa myśli...

przez high 30 sie 2012, 18:19
A miewacie wulgarne myśli np. o osobach bliskich? Np. dziewczynie
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

Natręctwa myśli...

przez Żabsko 30 sie 2012, 22:16
Sadi31, wiem, to brzmi bardzo banalnie, ale są szczegóły, które mnie niepokoją dotyczące mojej nienawiści do niektórych dźwięków. Np. kompletnie nie przeszkadza mi kiedy ktoś je jabłko, chrząka czy mlaszcze np. siedząc obok mnie na przystanku bądź przechodząc obok mnie. Dlaczego te dźwięki doprowadzają mnie do szału tylko przy bardzo bliskich mi osobach (rodzina, bliscy przyjaciele)?

Natręctwa myśli...

przez zuzik44 31 sie 2012, 12:30
hej! A umnie ogromne natrectwa dotyczace skrzywdzenia innych ludzi, zwlaszcza najblizszych. Zaczynam tak miec,ze wole nie patrzec na kogokolwiek, bo jak sie spojrze to mam od razu makabryczne obrazy i straszne mysli,ze zabije,zamorduje....:-(. Jest tylko ogromny lek,ze ja moge to zrobic, nic mnie nie cieszy. I do tego wsluchiwanie sie w swoje mysli, czy one na pewno sa moje, boje sie pozwolic swoim myslom plynac tak po prostu, bo boje sie co tez moze przeleciec mi przez glowe.
150mg effexor + 10mg lexapro

Natręctwa myśli...

przez sadi31 31 sie 2012, 13:35
Żabsko

te dzwieki moga draznic - bo to normalne
jednak nasz nerwicowcow reakcja jest czesto przewrazliwiona
bo my wszystko chcemy miec na bank

zuzik44
mialem takie jazdy - bardzo przykra sprawa
ssri plus terapia cbt

Sortuj wg