Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 30 lip 2012, 14:41
No właśnie też nad tym myśle że urodzenie i wpływ społeczny i kulturowy wpływa na wiare, chociaż nie zawsze :)
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

Natręctwa myśli...

przez sadi31 31 lip 2012, 11:56
Rindpvp

jest takie powiedzenie
im wiecej wiem - tym wiem mnej
i tu to sie pieknie sprawdza
nie jestesmy jedyni ktorzy za zycia chca poznac i zglebic istote i tajemnice Boga
nie ma szans - nie w tym zyciu jak to sie mowi
Niestety dla nas nerwicowcow szukanie Boga w pelnym zrozumieniu oraz poszukiwanie sensu istnienia - to bledne kolo i bardzo sliski grunt.
Osobynerwicowe sa bardzo inteligentne i bystre - widza wiecej sa bardziej wyczulone i tym bardziej trudniej jest je do czegos przekonac
- nie bez powodu jest powiedzenie ze prosty czlowiek ma latwiejsze zycie - to prawda

monk.2000
niekoniecznie
ad 1 - nie musza - patrz dogmat o niemomylnosci papieza - papiez to czlowiek a kazdy czlowiek jest omylny
stwierdzenie swietosci danej osoby nie oznacza ze ona byla idealna - chocby zywoty swietych nalezy poczytac
SW Tomasz , Sw Pawel sw Augustyn Sw Franciszek
poza tym beatyfikacja czy chocby kanonizacja odbywa sie na pewnych zasadach
My jako osoby nerwicowe jestesmy bardzo sklonni do idealizowania wytyczania sobie sciezek nie raz niemozliwych do wykonania i konsekwentnego brniecia do nich.

osobiscie postuluje aby administartor dodal jeszcze jeden punkt do forum
NERWICA EKLEZJOGENNA
jest bardzo czesta nerwica ale nie wiadomo dlaczego przemilczana - i tam bedzie mozna w tym watku rozwijac swoje pytania i watpliwosci dotyczace wlasnie tej nerwicy
osobiscie moge sie zajac tym watkiem gdyz rozeznanie w tej wlasnie nerwicy mam dosc spore
na koniec zobaczcie ze w kazdej nerwicy nawet tej na tle rligijnym wystepuje zawsze poczucie winy zanizona wlazna godnosc i lek przed kara
a tak w zyciu wcale nie jest

Natręctwa myśli...

przez be_strong 31 lip 2012, 20:44
Rindpvp napisał(a):To sorki ale nie ze mną, dla mnie osoby wierzące w Boga czy inne moce poprostu boją się śmierci i "nicości"

:nono: :nono: :nono:

sam staram się byc wierzący ale

to się staraj.. nie starzej

Poza tym kto chciałby żyć wiecznie? Bo tak naprawdę czasami niektórzy tylko po to wierzą w Bóstwa.

którzy , przepraszam?
pisz konkrety, nie ogólniki

-- 31 lip 2012, 20:49 --

sadi31 napisał(a):Leon2oo6

podrecznikowy model jednego z objawow nerwicy natrectw - czyli - natrectwa bna tle religijnym - bluzniercze .
Primo - musisz sobie w pelni uswiadomic jeden podstawowy fakt - nie jestes juz dzieckiem - i obraz Boga jako dziadka na Tronie z rozga w reku , karzacego za kazde chocby zle mysli - i zsylajacego na potepienie - jest obrazem zaklamanym i infantylnym , powielanym przez sredniowieczne niedojrzale stereotypy.
Nie powinienes ba sie Boga - bo to jest tak jakby bac sie swojego najlepszego przyjaciela - bez sensu. Nie przypisuj Bogu cech ludzkich takich jak pamietliwosc zazdrosc zaborczosc zemsta zlosc czy nawet nienawisc. Zastanow sie na ile Boga kochasz a na ile sie go boisz ? a nie powinienes. Bog zna Twoje mysli wie jakim jestes czlowiekiem i wie ze wlasniez twojego dobrego serca nie obrazasz Go w myslach bo nie jest to przez Ciebie zamierzone. Nie robisz tego z premedytacja.
Wyrzuty sumienia w tym wypadku nie sa twoimi wyrzutami - bo nie ma czego wyrzucac - tylko myslami w ktorych podswiadomie probujesz siebie ukarac , masz pocucie ze jestes gorszy bo ulomny grzeszacy. To zas wynika z TWOJEJ wewnetrznej potrzeby bycia IDEALEM - uporzadkowania i podporzadkowania sobie wszystkiego - nawet wlasnych mysli - tak bardzo boisz sie ze zrobisz cos nie tak ze w myslach pojawia sie projekcja wlasnie przezona do dazenia - co wywoluje u ciebie lek - i kolo sie samonapedza.
kilka prawd ktore sobie musisz uswiadomic.
1. masz prawo byc szczesliwy
2. wierzyc w Boga nie oznacza cierpiec
3. jesli twoja wiara w Boga opiera sie na leku i strachu a nie na milosci - masz zaburzony obraz Boga
4. nie prawda jest ze aby byc zbawionym - ty na ziemi musisz cierpiec i sie umartwiac - musisz byc po prostu dobrym czlowiekiem i nie krzywdzic ludzi
5. bog zna kazde twoje slowo , mysl intencje i absolutnie Cie nie odrzuca
6. pojecie Boga karzacego , nieawidzacego, zlosliwego jest zaprzeczeniem istoty Boga - to nie ma sensu.
7. czlowiek nigdy nie bedzie idealem
8. czlowiek jest ulomny i popelnia grzechy ba - on bedzie je popelnial
9. przestaniemy grzeszyc dopiero w raju - na ziemi - nie ma szans - mozemy sie starac nie grzeszyc ale po kazdym upadku nie mozemy sie zalamywac
10. radosc jest ok - smutek i uzalanie sie nad soba - nie jest ok

no dobra.. a co z Bogim ze Starego Testamentu?
nie wystraszyłbyś się, gdybyś na modlitwie wstawienniczej dostał Słowo Boże rodział 51 z ks Izajasza???

jestes normalnym dobrym czlowiekiem wrazliwym, wierzaym , kochajacym, a ze chcesz byc idealem - no coz - juz samo dazenie do idealu jest rzecza swieta - osiagniecie idealu - hmmm malo bardzo malo prawdopodobne ;-)

no nie wiem, czy mało prawdopodobne.. powołaniem każdego z nas jest dążenie do świętości..
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 31 lip 2012, 23:37
Cytuj:
sam staram się byc wierzący ale

to się staraj.. nie starzej

Ale to ludzie wymyślili Boga i wiara w moc była z nami od momentu kiedy odkryliśmy że się zdycha ale nie umielismy wyjaśnic pewnych zjawisk.

Cytuj:
Poza tym kto chciałby żyć wiecznie? Bo tak naprawdę czasami niektórzy tylko po to wierzą w Bóstwa.

którzy , przepraszam?
pisz konkrety, nie ogólniki

Chociażby ty :)
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"

DDA

Natręctwa myśli...

przez be_strong 31 lip 2012, 23:40
niee,, nie dla tego..
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

Natręctwa myśli...

przez sadi31 01 sie 2012, 13:37
be_strong

konkretne pytania porprosze bo tak to zdawkowo nie ma sensu pisac

no dobra.. a co z Bogim ze Starego Testamentu?
nie wystraszyłbyś się, gdybyś na modlitwie wstawienniczej dostał Słowo Boże rodział 51 z ks Izajasza???

ks izajasza r51 opisuje przeciez Jezusa i jego cierpienia - sorry stary ale do |Jezusa nam baaardzo bardzo daleko :105:
co do Boga o jego wizerunku jest mnostwo pozycji ksiazkowych mozna poszperac poczytac, cos z zakresu biblioznawstwa, egzegezy pisma sw wtedy se czegos dowiemy wiecej

no nie wiem, czy mało prawdopodobne.. powołaniem każdego z nas jest dążenie do świętości..

- moze nie tyle malo prawdopodobne co wrecz niemozliwe - ogranicza nas nasza cielesnosc - slabosc - ale stary jesli uda ci sie osiagnac stan idealny za zycia i swietosc - koniecznie daj znac :tel2:

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 01 sie 2012, 16:34
- ale stary jesli uda ci sie osiagnac stan idealny za zycia i swietosc

Co to znaczy stan idealny? Wyrzekacie sie czegos co moze nie istniec, tracąc czas. Ja bym chcial wierzyc mocno ale w sposób przez który nie musze sie niczego wyrzekać, ciesze się gdzie jestem i jaki jestem.

DDA

Natręctwa myśli...

przez ladywind 01 sie 2012, 16:59
W nerwicy natręctw czesto dążymy do tego by być w czymś idealnymi, a to jest błędne koło...musimy mieć tego świadomość
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez Figlid 03 sie 2012, 17:55
Natręctwa myśli są najgorsze wtedy gdy dotyczą dziwnych tematów w stylu orgia w wykonaniu twojej klasy i osób trzecich, sama się dziwię że coś takiego potrafi mi przyjść do głowy :-| A nie chcę o tym myśleć, staram się robić co innego a to się samo pojawia.
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Natręctwa myśli...

przez Dominika001 07 sie 2012, 16:24
Od jakiegos czasu za kazdym razem, kiedy widze jakis ostry przedmiot (noz, igla) wydaje mi sie, ze zaraz sie zadzgne, upadne i cos przebije itd. Jak widze np. mame (mam 16 lat jak cos) z nozem jak cos kroi to wychodze z kuchni bo sie boje, ze cos mi sie stanie :( jak chce np. przyszyc cos to (mimowolnie) wyobrazam sobie, ze igla laduje mi w oku :( Czy to tez natrectwa mysli? :(
W ogole wyobrazam sobie ostatnio straszne rzeczy (mojego kochanego pieska jak ginie w ogniu itp.), czuje sie przez to zdolowana. Czy jest na to jakis sposob? Blagam, pomocy..
Bo nie ma nic gorszego niż czuć się samotnym nawet gdy zewsząd otaczają cię ludzie..

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 07 sie 2012, 18:54
Dominika001
Tak, wygląda to na typowe natręctwa myśli ale lekarzem nie jestem :P Zgłos się do psychologa. Do psychiatry po leki raczej nie idź bo nerwica nie jest chorobą biologiczną (nie zła budowa mózgu) tylko zaburzeniami psychicznymi, nic Ci od nich nie będzie ale nerwica tworzy się po trudnym okresie za dzieciaka lub traumatycznym przeżyciu.

DDA

Natręctwa myśli...

przez vifi 07 sie 2012, 18:55
Najlepiej poradzić się psychologa/psychiatry, nie znam jakiegoś super sposobu likwidującego natrętne myśli. Jest dużo podobnych tematów na forum, jak chcesz możesz poszukać. Zależy jeszcze jak długo to trwa i jak bardzo jest dokuczliwe. Ogólnie jak najmniej się przejmować.

Natręctwa myśli...

przez Dominika001 07 sie 2012, 19:08
Rindpvp napisał(a):nerwica tworzy się po trudnym okresie za dzieciaka lub traumatycznym przeżyciu.

Hmm.. rozwod rodzicow, 6-krotne przeprowadzenie sie i 4-krotna zmiana szkoly w ciagu 6 lat chyba odbily sie na mojej psychice.. :(

vifi napisał(a):Zależy jeszcze jak długo to trwa i jak bardzo jest dokuczliwe

Trwa jakos juz 4 miesiace. No powiem, ze dokuczliwe jest bardzo, bo boje sie cokolwiek robic aby sie nie skrzydic, a czy tego chce czy nie to musze pomagac mamie w gotowaniu itp. .. Staram sie nie przejmowac, ale czesto w nocy sie budze przez tego rodzaju mysli.
Bo nie ma nic gorszego niż czuć się samotnym nawet gdy zewsząd otaczają cię ludzie..

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 07 sie 2012, 20:33
To nie przez myśli się budzisz tylko przez zszargane nerwy, weź magnez z B6, od tego zacznij terapie bo moze masz zwyczajny niedobór :)

DDA

Sortuj wg