Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 09 kwi 2012, 12:32
Nie żyć w społeczeństwie? Nie robisz nikomu krzywdy, twój umysł robi tobie ale to da się zwalczyć :P Musisz sie wziąć za siebie.

Serena.
Nie wiem czy to dar czy przekleństwo - nikt nie chce sie bac ciągle - my musimy z tym walczyć wszędzie z natręctwami i lękami ale dzięki temu poznajemy siebie na tyle na ile Ci zwykli ludzie by siebie nie poznali, nabywamy chęć do walki czy cierpliwość - fajne cechy :)
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

Natręctwa myśli...

przez kris23 09 kwi 2012, 13:39
Niestety narazie jeszcze nie chodzę do żadnego psychoterapeuty, chociaż chciałbym. Tylko, że sam nie wiem jak mu powiedzieć, co mnie trapi, aż mi głupio, :oops: mój problem jest trudny do wytłumaczenia.
A nie myslicie czasem,ze przez te wszystkie nasze dziwactwa to wlasnie my jestesmy "wyjatkowi"?to wlasnie my jestesmy wrazliwsi,bardziej wyczuleni na nastroje innych,bardziej potrafiacy docenic spokojne zycie,bardziej otwarci na rozne nowosci,bardziej wspolczujacy i empatyczni?

Ja z pewnością mogę ocenić siebie jako nadwrażliwego i myślę, że w chorobie to tylko dodatkowo przeszkadza. :( Może gdybym taki nie był to i moja nerwica nie rozwinęła by się.

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 09 kwi 2012, 14:42
Kris - dlatego dzięki nerwicy nie będziesz też za bardzo wrazliwy bo by z tego wyjsc nie mozesz skupiać się na sobie, too trudne ;)
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"

DDA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez kris23 09 kwi 2012, 15:08
Czytałem, że jednym ze sposobów na to jest przebywanie wśród ludzi, można wtedy skierować swoją uwagę na kimś zamiast na sobie :smile: . Ale z drugiej strony nie można przebywać wśród ludzi bez przerwy, kiedyś przyjdą chwile samotności i trzeba umieć sobie radzić :(

Rindpvp - A na jaki rodzaj terapii warto się zapisać? Tak po prostu "psychoterapia", czy to ma jakąś nazwę jeszcze?

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 09 kwi 2012, 16:39
Ma! :) Terapia Behawioralno - poznawcza na zaburzenia lękowe czy poprostu nn. Polega ona na walce z lękiem, próbie zmiany błędnego rozpoznawania otoczenia jako zagrożenia przez które rozwija sie bezsensowny lęk...

DDA

Natręctwa myśli...

przez kris23 09 kwi 2012, 17:49
Dzięki! :) Już gdzieś słyszałem o tej nazwie, spróbuję poszukać, gdzie mógłbym się udać na to. Nie wiem tylko jak wymieniona przez Ciebie metoda będzie się miała do moich lęków. Tzn. moje lęki biorą się z głębi mnie, a nie z otoczenia :? Z otoczenia to chyba bardziej w nerwicy lękowej. Ale i tak spróbuję odbyć tą terapię. Cokolwiek, byle mi pomogło.

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 10 kwi 2012, 00:01
Hmn, to nie wiem, jak z głębią ale i tak będziesz musiał się z tym zmierzyć, nie wiem co powoduje u Ciebie lęk, cokolwiek by to nie było behawioralna polega na tym ze pobudzasz to a potem z tym walczysz, ja sie bałem wychodzić w nocy ale musiałem wychodzić żeby z tym gównem walczyć, mówiłem sobie że wygram i powoli wygrywam :)

DDA

Natręctwa myśli...

przez carmen1988 10 kwi 2012, 08:51
Czy ktoś ma natręctwa myśli związanych z własnym wyglądem. Nie mogę już tego wytrzymać.
nerwica wegetatywna

Natręctwa myśli...

przez ladywind 10 kwi 2012, 11:28
carmen1988, miałam z jakiś miesiąc temu, długo mnie to męczyło, ale jakoś przeszło.
A jak się u Ciebie te myśli objawiają?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez carmen1988 10 kwi 2012, 12:04
ladywind, myślę o mankamentach związanych z moich wyglądem i mnie one maksymalnie męczą.
nerwica wegetatywna

Natręctwa myśli...

przez ladywind 10 kwi 2012, 12:17
carmen1988, miałam bardzo podobnie, zauwazałam szczegóły których nikt by normalnie nie spostrzegł i potem bardzo nad tym myslałam i mnie to męczyło.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez carmen1988 10 kwi 2012, 12:27
ladywind, co zrobiłaś, że ci przeszło?
nerwica wegetatywna

Natręctwa myśli...

przez Quantum 10 kwi 2012, 19:40
A nie myslicie czasem,ze przez te wszystkie nasze dziwactwa to wlasnie my jestesmy "wyjatkowi"?to wlasnie my jestesmy wrazliwsi,bardziej wyczuleni na nastroje innych,bardziej potrafiacy docenic spokojne zycie,bardziej otwarci na rozne nowosci,bardziej wspolczujacy i empatyczni?
Jestem sklonna niekiedy uwazac,ze to dar ale i przeklenstwo niestety tez.

Dla mnie to przekleństwo i tylko to. Nerwica wypacza psyche, utrudnia życie. Ja niestety jestem pozbawiony już wrażliwości i empatii, może to faktycznie zaburzenie osobowości a może przeładowanie :)

Chcę być całkowicie normalny (zrównoważony pod względem emocjonalnym).

Natręctwa myśli...

przez Rindpvp 10 kwi 2012, 22:00
Quantum, masz apatie? Bierz magnez i walcz z lękiem, tylko tyle po tym jednym zdaniu moge Ci poradzić :P A jak zmienisz w swoim życiu to co powodowało nerwicę to będziesz z siebie dumny ze pokonałes nerwice i wyda Ci sie ona nawet ok :)

DDA

Sortuj wg