Współżycie a nerwica natręctw?Pomocy!

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez śliwka_ 30 paź 2012, 22:24
Witam! Jestem tu nowa,chodzi o to,że boje się kochać ze swoim facetem bo boję się że wpadniemy i zajdę w ciąże.Cały czas o tym myślę.Non stop.Mam pewne problemy zdrowotne a ciąża byłaby dla mnie wielkim zagrożeniem..Tabletek nie za bardzo mogę brać.A inna antykoncepcja to jak granie w rosyjską ruletkę.Jestem w kropce nie wiem co zrobić?Pomóżcie!!!

przez bittersweet 30 paź 2012, 22:34
śliwka_, ale Ty masz nerwice natręctw na ten temat czy po prostu się tego boisz ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez śliwka_ 30 paź 2012, 22:38
No boje się,ale tak ciągle o tym myślę,że to wygląda jak jakieś natręctwo.Bo jak można się bać czegoś co się nie zdarzyło i możliwe że wcale się nie zdarzy (mówię o komplikacjach w ew.ciąży) bo może być 101 różnych wariantów po drodze...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 30 paź 2012, 22:54
Jeśli to taki "normalny" strach, po sprawa jest w miarę prosta. Używajcie kilka zabezpieczeń jednocześnie, dajmy na to spiralka + gumka /najlepiej niech lekarz doradzi, od tego jest/ . Ryzyko, że oba te środki zawiodą naraz, jest chyba bliskie zeru.
Natomiast natręctwa nie podlegają logice, pewnie niezależnie jak byś sie zabezpieczała, i tak by istniały.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 30 paź 2012, 22:57
.Bo jak można się bać czegoś co się nie zdarzyło i możliwe że wcale się nie zdarzy

Jezeli chodzi o niechciana ciaze to mozna jak najbardziej i pewnie wiekszosc kobiet sie tego boi..
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez śliwka_ 30 paź 2012, 22:57
No to właśnie o to chodzi,że boje się że mimo tego,że się zabezpieczę to dalej będę się bała. :hide:

przez Candy14 30 paź 2012, 23:00
śliwka_, a wiec sie zabezpiecz a nie gdybaj
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez śliwka_ 30 paź 2012, 23:07
No właśnie to moje gdybanie...skąd to się bierze ;/

przez tahela 30 paź 2012, 23:13
Mnie sie wydaje ,ze sie boisdz i to jest uzasadniony strach, bo wiadomo,ze nie ma 100% zabezpieczenia a dla ciebie to groźne w sensie zdrowotnym.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Candy14 30 paź 2012, 23:22
śliwka_, z lenistwa :P nakrecasz sie bo nie chce Ci sie tylka ruszyc i zabezpieczyc

przez śliwka_ 30 paź 2012, 23:46
Candy14, chyba masz rację,wole się nakręcać niż zmierzyć z problemem i próbować go rozwiązać...przecież wiadomo,że nie mam wpływu na wszystko...

przez Candy14 30 paź 2012, 23:50
śliwka_, to normalne.. ale warto byloby sie jednak ruszyc i pomyslec o rozwiazaniu :D

przez ekspert_abcZdrowie 31 paź 2012, 13:00
Strach przed niechcianą ciążą towarzyszy wielu kobietom. Odczuwanie lęku przed zajściem w ciążę może się pogłębiać i uniemożliwiać kontakty intymne z partnerem, dlatego najlepiej udać się do ginekologa, porozmawiać z nim o swoich problemach i dopytać o pomoc w zakresie wyboru najlepszej metody antykoncepcyjnej.

Specjaliści określają nieuzasadniony lęk przed ciążą fachowym terminem - majeutofobia. W takim przypadku emocje zawsze biorą górę nad racjonalnymi argumentami. Kobiety dopatrują się we wszystkich sytuacjach objawów ciąży. Oglądają swoje ciało, piersi, wykonują testy ciążowe, mimo pojawienia się miesiączki w terminie, odczuwają mdłości, uczucie pełności brzucha, dopatrują się specyficznych preferencji smakowych, np. ochoty na ogórki itp. Ten paniczny lęk często może prowadzić do całkowitej abstynencji seksualnej, a niejednokrotnie do rozpadu związku, kiedy partner jest zmęczony ciągłym uzasadnianiem, że nie ma powodów do niepokoju.

Jeżeli wizyta u ginekologa i antykoncepcja nie wyeliminują natrętnego lęku przed ciążą, sugerowałabym udać się do psychologa lub/i seksuologa, który będzie mógł zanalizować, z czego ten irracjonalny lęk wynika i zastosuje odpowiednią terapię.
Psycholog

przez shinobi 31 paź 2012, 13:40
Ze względu na nerwicę natręctw seks dla mnie też jest dosyć stresujący. Wpływa też na to niechęć do siebie i mniemanie, że jestem obleśny.

Sortuj wg