Potrzebuję wsparcia...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 06 lis 2012, 22:52
Hej :) znalazlam u siebie dwie diagnozy i wydaje mi sie, ze o moze byc zrodlem mojej choroby... Po pierwsze masturbacja odkad pamietam, po drugie zawsze od malego probowalam kogos nasladowac, bo tak jak mowilam moja mama byla alkoholiczka i nie mialam dobrego wzoru. Wiem.jedno, chce dac mojej corce dobry przyklad :) chce ja nauczyc odwagi, pewnosci siebie itd :) duzo tego jest. Jak narazie czekam do piatku na spotkanie z moja p. Psycholog i zobaczymy co mi powie :) a Wy co o tym myslicie? Ataku juz nie mam zadnego od hoho chyba miesiaca :) zostaly tylko mysli, ale juz tez sa coraz slabsze... Jak myslicie? Co dalej??? Dodam jeszcze, ze czasem jeszcze mam takie natrectwo, ze boje sie ze zobacze u ludzi i u moich najblizszych, nawet u misiow mojej corki jakies takie ciemne przerazajace oczy heh ;P oczywiscie wiem, ze to absurd, qle hmmm... Strach jeszcze jest, ale juz tez nie taki duzy, jaki byl kiedys :))) buziaki przesylam i zycze milego wieczorku :*
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 07 lis 2012, 18:55
to co wymieniłaś nazwałabym raczej przejawami już istniejących problemów
życie seksualne u osób z ocd czesto bywa problemem
co dalej? a czego oczekujesz? jakiegoś przełomu? może nie nadejść

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 08 lis 2012, 18:25
Selma oczekuje hmmmm... Sama nie wiem... Moze tego, ze jesli calkowicie o tym zapomne i nie bedzie mnie korcic, zeby to dalej robic, to przejdzie mi calkowicie ta nerwica??? Ogolnie za dziecka bylam bardzo lękliwa... Nauczyłam się odwagi dopiero gdzieś może w okolicach gimnazjum... Coś tam jeszcze z odwagi zostało i z pewności siebie. Jestem ogólnie na dobrej drodze wyjścia z tego, czuję to :)
Bellisssima

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Potrzebuję wsparcia...

przez bedzie.dobrze 08 lis 2012, 19:31
Bellisssima, wlasnie powstrzymywanie sie od masturbacji powoduje frustracje-nerwice
bedzie.dobrze

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 11 lis 2012, 09:07
bedzie.dobrze bylam u psychologa i faktycznie masturbowac sie mozna :D mam terapie psychodynamiczna... Jak myslicie? Pomaga???
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 11 lis 2012, 12:08
z wlasnego doswiadczenia powiem ze pomaga

Potrzebuję wsparcia...

przez zielona miętowa 11 lis 2012, 16:11
Selma, rozwiniesz dokładniej dlaczego życie sekualne u osób z ocd bywa problemem?
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 11 lis 2012, 16:46
Selma, a Ty wyszlas z NN???
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez ladywind 11 lis 2012, 17:08
Najlepszym rodzajem psychoterapii na OCD jest behawioralno-poznawcza, wyniki badań pokaują, że u osób z nn terapia psychodynamiczna pomaga w zaledwie 2% przy czym beh-poz. w 56%.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 11 lis 2012, 17:11
nie, nie mam problemu z tym akurat, czasami mam mini obsesje na jakims punkcie i jakies niegrozne rytualy ale nie zwracam na to uwagi i mnie to nie męczy, jest raczej przejsciowym objawem napięcia

Generalnie osoby z ocd przezywaja silny lęk, lęk ten bierze się z nieakceptowania całęj sfery popędowej, spontanicznej takiej jak np poburzenie seksualne, wyrażanie złości, fizjologiczne funkcje ciała (stąd moze lęk przed chorobami). w teorii bierze sie to z 'zbyt silnego superego' czyli tej czesci odpowiedzialnej za przestrzeganie norm społecznych. źródłem problemu jest zwykle jakis rodzaj nieakcepracji tej sfery u dziecka przez jego rodziców (którzy zwykle tez sa neurotyczni i mają konflikt na tym tle)
nieakceprowanie impulsów prowadzi do ich tłumienia, ona narastaja i pojawia się lęk przed ich wybucgem utrata kontroli, który jest rozladowywany przez natręctwa. ale w niewielkim stopniu wiec podem znowu narasta i błędne koło

o takie wyjasnienie ci chodzilo?

ladywind - zalezy jak rozumiemy to zaburzenie. jest roznica miedzy zab obs-komp ktorego podlozem jest uszkodzenie ukl nerwowego i wtedy generalnie podstawa leczenia są leki i pomocą beh-pozn.
a cechami osobowosci obsesyjno-kompulsywnej, gdzie terapia psychodynamiczna jest skuteczna
a najbardziej skuteczna terapia to tak do ktorej mamy motywację

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 12 lis 2012, 15:37
To ja juz nie wiem co mam robic :( Chodze na terapie psychodynamiczna, moja Pani psycholog nie zajmuje sie beh-poz :/ Zmienic, czy dzialac dalej? Masakra, ale mam metlik teraz w glowie...
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 12 lis 2012, 22:57
działać dalej, dopiero zaczęłaś i kontynuuj
jezeli terapeutka uzna ze lepsze bylaby dla ciebie inna terapia to ci o tym na pewno powie
to co napisalam to rozkminy naukowców którzy jak zwykle maja rozne pomysly i hipotezy.
Ja osobiscie jestem zwolenniczka psychodynamicznej terapii, uważam ją za sięgającą głębiej, nie tylko usuwającą objawy ale też ich przyczyny

Potrzebuję wsparcia...

przez thomas1986 13 lis 2012, 00:56
Słuchajcie, jest tu ktoś z Warszawy? Może utworzymy jakąś grupę wsparcia i będziemy się spotykać co jakiś czas. Co wy na to?

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 14 lis 2012, 20:38
Hej :) bylam dzisiaj u mojego psychoterapeuty... Masakra, ale sie zle dzisiaj czuje :( Mam dolka jak nie wiem :( Znowu mysli o zrobieniu krzywdy dziecku :( Plakac mi sie chce :( Nieraz mam dosc tych mysli ;( Zamiast cieszyc sie macierzynstwem, to te mysli mi to zatruwaja :( HELP!
Bellisssima

Sortuj wg