wieczne sprzatanie, nie mogę usiąśc na tyłku..meczy mnie to:

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez *Monika* 13 paź 2012, 00:04
agonista napisał(a):Może zabarwione jest to lękiem jakimś ? Pomyśł przed czym.

Gdyby autorka wątku wiedziała, to by tu nie pisała.
A po drugie lęki są w większości nieświadome.
Candy14 napisał(a):
Problem powstaje wtedy, kiedy nie potrafi się funkcjonować, to "coś" nas przerasta, widzimy ogromy problem.

Zgadzam sie Moniś . Bywa tez tak, ze wymyslamy sobie problem bo bezproblemowo zyc nie umiemy. Troche to chore ale jak mnie jest za dobrze, to tez szukam dziury w calym ...chociaz coraz rzadziej mnie to dopada ;)

Też prawda Kajusiu :D
Obrazek
Główny Moderator

przez betty_boo 13 paź 2012, 08:53
a nie jesteś przypadkiem dda? wiele osób na terapii dda ma dokładnie tez sam objaw.

może sprzątaniem przywracasz kontrolę nad czymś na co nie masz wpływu (oczywiście pozornie) albo unikasz czegoś gorszego (ja w ten sposób unikałam kontaktu z mężem, w zasadzie nieświadomie, bo przebywanie w jego towarzystwie mnie męczyło), również czynności których nie lubiłam, podejmowania decyzji.

generalnie sprzątaniem chciałam zrobić porządek w sprawach osobistych, oczywiście się nie udało;)

jaką masz pracę i jak Ci się układają stosunki z mężem?

może odczuwasz jakieś napięcie które w ten sposób rozładowujesz?

przez agonista 13 paź 2012, 10:18
Monika lęki są świadome bo je czujemy co innego przyczyny lęku one bywają nieświadome .Nieświadome do czasu aż zaczniemy stawiać sobie pytanie dlaczego tak czujemy ,robimy, postępujemy .Gdy zdamy sobie sprawę dlaczego to i tak niczego w odczuwaniu lęku nie zmienimy . Sama swiadomosć nie wystarcza .Niestety każdy następny krok i każde następne pytanie w kierunku zrozumienia przyczyn lęku jest coraz trudniejsze do odgadnięcia.W końcu i tak dochodzi się do wniosków ,,a jakie to ma znaczenie'' i tak wszystko przemija my przemijamy .Dopiero gdy zrozumiemy że prawdziwie wolny od lękow może być człowiek któremu na niczym nie zależy .Tyle że bardzo trudno to osiągnąć wiąże się to już z instynktem samozachowawczym.
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sky27 15 paź 2012, 09:28
Witam, nie zdawałam sobie sprawy z tego , że przez weekend dostanę tyle wypowiedzi. Za każdą dziękuje;) Odpowiem w skrócie na kilka pytan , które tutaj padły. Nie mam stresującej pracy, bardzo ją lubie, choć jest odpowiedzialnia, nie jestem DDA, pochodzę z dobrej i ułozonej rodziny , mama księgowa, tata urzędnik....nigdy nam nic nie brakowało, miałam szczesliwe i spokojne dzieciństwo. Teraz jestem od 2 miesięcys zczesliwaa mężatka i kocham mojego męza na zabój....mam poukładane życie bardzo....cudownych znajomych, rodzinę....więc jak widzicie nie w tym tkwi problem....sama juz nie mam pomysłu co to może być.Jest poniedziałek, mysli w stylu że przez wekend ogarnełam mieszkanie ale jak przyjade to pewnie już coś bedę robiła:/

przez betty_boo 15 paź 2012, 18:58
hmm..dziwne...coś za cudowne to wszystko. nie wiedziałam ze ktoś tak może mieć:)

przez sky27 16 paź 2012, 08:26
a jednak zdarzają się takie przypadki;)

przez betty_boo 16 paź 2012, 14:15
to tylko pozazdrościć problemu

przez Pasman 16 paź 2012, 15:58
Ale skoro natręctwo jest to musi być jakać jego przyczyna. Może jednak masz jakieś pragnienie którego nie udaje ci się zrealizować?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Monar 16 paź 2012, 16:25
betty_boo napisał(a):hmm..dziwne...coś za cudowne to wszystko. nie wiedziałam ze ktoś tak może mieć:)

nie wierzę w idealne życie i może sky27 nam wszystkiego nie pisze...
chociaż cudownie jednak takie nie jest to jej życie, bo autorka tematu ma jeden problem.
może po prostu sky27 jesteś perfekcjonistką... :bezradny:
Monar

przez sky27 18 paź 2012, 08:58
Monar napisał(a):
betty_boo napisał(a):hmm..dziwne...coś za cudowne to wszystko. nie wiedziałam ze ktoś tak może mieć:)

nie wierzę w idealne życie i może sky27 nam wszystkiego nie pisze...
chociaż cudownie jednak takie nie jest to jej życie, bo autorka tematu ma jeden problem.
może po prostu sky27 jesteś perfekcjonistką... :bezradny:

Jakaś taka Nasza mentalnośc jest , że jak ktoś ma poukładane i wspaniałe życie to zaraz nikt mu nie wierzy i szuka problemów. Napisałam wszystko Wam:) nie mam żadnych problemów, jestem świezo upieczona mężatka i naparwde jestem zadowolona ze swojego życia....jaki miałabym w tym cel pisać na forum prosić o rady skoro nie pisałabym całej prawdy....No ale widzę ze tutaj pomocy nie otrzymam. ale dziękuję,pozdrawiam wszystkich

przez Candy14 18 paź 2012, 11:10
No ale widzę ze tutaj pomocy nie otrzymam.

A jakiej pomocy oczekiwalas?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez sky27 18 paź 2012, 11:40
a nie wiesz po co jest to forum? aby pomagac,doradzić.....podsunać pewne rozwiązania, od osób które miały z tym doczynienia....czy to nie pomoc?

przez Candy14 18 paź 2012, 12:11
sky27, uzyskalas rozne wypowiedzi przeciez... Twoj temat ma 3 strony. Czesc osob uwaza, ze nie jest to problemem, czesc sugeruje przyjrzec sie sobie i poszukac zrodla, bo byc moze gdzies ten przymus sprzatania zostal wpojony i warto pogrzebac w przeszlosci. To Ty musisz podjac decyzje z ktorych rad skorzystasz. Pewnych mechanizmow mozesz byc zupelnie nieswiadoma a my tym bardziej, bo nie znamy Twojej rodziny, Twojego dziecinstwa, nie wiemy na co kladziono nacisk ( porzadek w pokoju, rytualy sprzatania, masz czysto jestes grzeczna dziewczynka i mamusia Cie wtedy kocha)Sama musisz poszukac.

-- 18 paź 2012, 12:13 --

aaa i ja mialam z tym do czynienia ale dokladnie wiem skad mi sie to wzielo dazenie do perfekcji i przesadny porzadek. Nie wiem natomiast skad to sie wzielo u Ciebie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez *Wiola* 18 paź 2012, 12:19
sky27, To nie o to chodzi ,że Ci nie wierzymy , albo zazdrościmy. Po prostu wiemy ,że takie zburzenia nie biorą się znikąd. Bardzo często jest tak ,że osoba nimi dotknięta nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i nie jest w stanie tego ocenić. Stąd więc pytania i dociekliwość z naszej strony.
Moderator

Sortuj wg