Jakie macie fizyczne i psychiczne objawy nerwicy

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez URUFUJUM 30 paź 2006, 23:14
wk TO JEST CECHA OSOBOWOSCI :lol: HAHA USMIALEM SIE DO KOSCI CIEKAWE MASZ CECHY OSOBOWOSCI :P

[ Dodano: Pon Paź 30, 2006 10:24 pm ]
kingsNIE WIEM ALE TO FORUM JEST CHYBA DLA TYCH CO WOLAJA O POMOC NIE WIEM CZY TO EFEKT MOJEJ WYOBRAZNI CZY TEZ ZA DUZO MYSLE ALE TU NIE POZOSTAJE NIC INNEGO JAK... ISC DO KSIEDZA PO POBLOGOSLAWIENIE I PROSIC BOGA ABY POMOGL ;( WIEM COS POJA MAMA MA MOZE Z TYCH BARDZIEJ PRZYPADKOW JAK SPI TO ZRYWA JA NOGA I TAK CIERPI STRASZNIE... CHOC DO KOSCIOLA CHODZI pozdrowkI
JA SZANOWNY KRULU WODZU NAJMILSZY NAJDOTYKLIWIEJSZY NAJLEPSZY WTWL*

przez wk 31 paź 2006, 20:37
URUFUJUM nie wiem co tak Cię w tym rozśmieszyło. Nie jestem jednym wielkim objawem nerwicy. Czasem sama nie wiem co jest jej częścią, a co zwykłym przyzwyczajeniem czy czymś wynikającym z mojego charakteru. A jeśli chodzi o to, o czym pisałam - to nie jest tak, że jakaś gafa gnębi mnie do tego stopnia, że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Czasem, jak zrobię coś głupiego, trochę mnie to dręczy. W zależności od tego jak było to głupie albo w zależności od jeszcze czegoś, nie wiem czego (:D) - z różnym natężeniem i przez różny czas. Dlatego nie wiem czy to jeden z objawów NN czy może po prostu mój charakter. Ale pewnie pierwsza możliwość jest bardziej prawdopodobna :].
wk

przez emily 31 paź 2006, 23:10
problemy z koncentracją, depresja, chęc odosobnienia. heh.. jak przeczytałam o kaloryferze, to przypomniało mi sie, ze zawsze bałam sie, ze coś jest pod moim łózkiem i złapie mnie za nogę. do dzisiaj śpie z przykrytymi stopami.
...Więc kimże w końcu jesteś?

- Jam częscią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro
(J.W Goethe "Faust")

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wk 01 lis 2006, 00:02
Emily, ja też tak mam z tymi odkrytymi/przykrytymi nogami :D! Hehe, szok :D. Teraz już czasem (tylko czasem) to olewam, jak mi za ciepło, ale generalnie czuję się pewniej, kiedy stopy mam przykryte :].
wk

przez lena2285 01 lis 2006, 00:18
JA MAM TYLE OBJAWOW;ZE SZKODA PISAC BO Z DOBRA GODZINKE BY MI TO ZAJELO :-) SORY ZA BLEDY ALE JESTEM W PRACY W NIEMCZECH I NIEMAM RODZIMYCH LITEREK .-) ALE MI WESOLO PRZYNAJMNIEJ POUDAWAC MOGE; ZE TAK JESTT :-(

przez URUFUJUM 02 lis 2006, 15:26
wk hmmm byc moze nie wiem jak to jest aale zobaczyla bys mojego kolege co z glupa rozmawia i robi przedziwne ruchy rekami nogami a jak go zobaczysz na zdjeciach to jest wyginam cialo smialo i pekniesz ze smiechu daj maila to Ci prześle

pees. jak ja nie wiem :shock:

przez szczepciu81 10 lis 2006, 17:42
Czesc. jesli chodzi o moje objawy to jakis czas temu zdarzylo mi sie ze serce zaczelo mi walic jak mlot ze 3 razy szybciej niz normalnie. samo sie pojawilo i samo ustalo. rzucilem fajki nie tykalem alkoholu, po jakims czasie rzecz sie powtorzyla, zdretwiala mi twarz, rece, oblal mnie zimny pot.Znajomy wezwal pogotowie ale zanim przyjechalo objawy zniknely jak reka odjał, badania wszystkie mam super, ekg echo , wszystko ok.
mimo tego panicznie sie boje ze "TO" sie powtorzy codziennie o tym mysle nie potrafie sie wyluzowac, zrelaksowac,Mam mysli typu: "zaraz zacznie mi walic serce, zemdleje, umre", jestem non stop wsciekly, no i to co najgorsze to mam wrazenie ze kiedys wszystko bylo inne i ze nigdy nie bedzie juz tak jak kiedys, zamierzam isc z tym do lekarza ale cos, jakas sila we mnie nie pozwala mi boje sie przyznac przed samym soba ze cos jest nie tak, ze jestem wariatem

przez wariott 11 lis 2006, 22:11
mimo tego panicznie sie boje ze "TO" sie powtorzy codziennie o tym mysle nie potrafie sie wyluzowac, zrelaksowac,Mam mysli typu: "zaraz zacznie mi walic serce, zemdleje, umre", jestem non stop wsciekly, no i to co najgorsze to mam wrazenie ze kiedys wszystko bylo inne i ze nigdy nie bedzie juz tak jak kiedys, zamierzam isc z tym do lekarza ale cos, jakas sila we mnie nie pozwala mi boje sie przyznac przed samym soba ze cos jest nie tak, ze jestem wariatem

Miałem identycznie, ale za drugim razem wylądowałem w szpitalu, 6 dni badań a tu wszystko ok. Wtedy właśnie dowiedziałem się o NN. Od tego czasu [prawie rok] kołatania nie wróciły i pewnie nie wrócą bo już wiem o co chodzi ;)

przez URUFUJUM 15 lis 2006, 15:44
Ja mam cos takiego ze jak sa gdzies ludzie nie moge pozbierac sie do qpy i ciagle mam mysli co kto o mnie mysli i w ogule jakies takie... ja mam takie dziwne ruchy jak sie ktos rusz to ja sie rusze a jak ja sie rusze to on tez sie ruszy (dziwne) hmmm. Moj kolejny objaw to mysli i jeszcze raz mysli ciagle o czyms mysle i jak probuje sobie przpomniec co myslalem wczesniej to sobie nie przypominam... wydaje mi sie ze jestem spiety i sztywno chodze <hahaha>

przez nooise 09 gru 2006, 21:22
Fizyczne: bol głowy, pulsowanie, pocenie się, zawroty
Psychiczne: mniejszy zasób słów, trudności z koncentracją, z zapamiętywaniem, z formułowaniem swoich myśli

Jednak po przywróceniu się do porządku, wszystkie objawy przemijają.

Swoją drogą czy nerwica może faktycznie aż tak blokować? Chodzi mi o ten mniejszy zasób slów, problemy z zapamiętywaniem, z formulowaniem myśli etc. Może tak zostać, czy zawsze mija z momentem wyluzowania?

Rozumiem, że to tylko blokada tymczasowa, nie mająca dalekosiężnych konsekwencji (np pogorszenie pamięci ogolne )?

przez white_doll 09 gru 2006, 21:44
zespół nadwrażliwego jelita :roll: :x
sięgnąłem dna
zazdrościcie mi
wam nie dane
podróżować batyskafem

by bosski ziggy stardust

przez alusia 22 gru 2006, 17:16
Witam. Przedstawie moje objawy:
Fizyczne: drżenie rąk, kołatanie serca, nadmierne pocenie się, duszności, zawroty głowy, słabości, nudności, częste oddawanie moczu.
Psychiczne: wahania nastroju, natręctwa myślowe, oszołomienia- funkcjonuje ale czasami czuje jak by mnie nie było-mało co do mnie dociera, apatia, znużenie, często rozdrażnienie.
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

Re: Jakie macie fizyczne i psychiczne objawy nerwicy

przez ewaryst7 03 sie 2009, 11:41
Bole mięsni , karku , zmęczenie, wyczerpanie , potliwość,bóle głowy , brzucha , drżenia mięsni ,kolatania serducha , niepokoj , senność-bezsenność...Wszystko , cholerka mi siada.

Re: Jakie macie fizyczne i psychiczne objawy nerwicy

przez omletosh 06 sie 2009, 18:01
Ja mam coś takiego:
- Fizyczne: Chrząkanie związane z walką z myślami.
Czasem czuję jakby czyjąś obecność
Czuję się w pewnych momentach jak bym miał zemdleć
Czasem w śnie czuję taki "szok"
Wędrujące bóle
Drgawki wargi
Ściskanie w gardle
Kłucie w różnych częściach ciała
Kołatanie serca
- Psychiczne
Boję się spać
W czasie snu mam koszmary sennne :-(
Natrętne myśli, które przyćmiewają wszystko inne :-(