Nie mogę pozbyć się obrazu samobójstwa

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Nie mogę pozbyć się obrazu samobójstwa

przez Neurotic Guy 28 wrz 2006, 19:07
Kiedys byłem swiadkiem samobójstwa i od tamtej pory nie potrafie sie wyzbyc tego wspomnienia , fantazjuje na jego temat i mam na jego punkcie obsesje ( tzn wyobrazam sobie n.p ze to ktos z moich bliskich jest na miejscu ofiary itp ).Czesto mam z tego powodu silne doły , cały swiat wydaje sie krecic tylko wokół tego zdarzenia ( n.p w chwili gdy to sie stało swieciło ostro słonce , w okresach gdy nachodzą mnie te stany widok słonca powoduje silny niepokój ) , nie mówiac juz o tym że nachodzą mnie mysli ze tak juz bede miec zawsze.Zdaje sobie sprawe z irracjonalnosci tego całego cholerstwa ale te mysli i tak mnie przesladują.
No i jest jeszcze jedno : nie potrafie pozbyc sie mysli iż nawet gdy o tym nie mysle to i tak siedzi we mnie

przez vipera berus 28 wrz 2006, 22:36
mialam 11 lat gdy zostalam bardzo mocno pogryziona przez psa. byl słoneczny czerwcowy, bardzo suchy dzień, w powietrzu zapach chyba piwoni.
od tej pory takie czerwcowe dni wywolują zawsze u mnie wielki niepokoj. tak jakbym czekala, az stanie sie cos zlego......

być świadkiem samobojstwa - to zapewne jedno z najbardziej traumatycznych przezyc jakie moze sie zdarzyc czlowiekowi. nic dziwnego, ze nie opuszczaja cie mysli o tym. wybierz sie do psychiatry lub psychologa i opowiedz po prostu o tych myslach.

przez peace-b 29 wrz 2006, 00:22
Współczuję i popieram słowa poprzednika. Takich przeżyć nie da się wymazać z pamięci - trzeba się jednak nauczyć z nimi żyć i nie pozwolić aby wciąż powracały i powodowały w nas nowe lęki. Psychoterapia w takiej sytuacji jest konieczna.
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg