Leki czy terapia na nerwice natręctw?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez eksajter 09 maja 2012, 20:07
tahela napisał(a):eksajter,
ja zyje z nerwica natręctw od 5 roku zycia leki sa skuteczne , ale mozna z tym zyc trzeba sie nauczyć ignorowac, ciezko i cholernie kusi w tym przekonaniu zeby jeszcze raz to wykonac, ale mozna z tym zyć, ma sie lepsze i gorsze stadia tego i tyla, jak sie jest na lekach to włacza sie luz i kusi 10 razy mniej niz bez leków lub wcale

zgodzę się z tym co mówisz, że nerwica natręctw kusi Ci zeby jeszcze raz wykonać natrętną czynność, a to sie za mienia w dziesiątki razy i napięcie, ale też popieram zdanie napisane w wątku niżej, że leki tylko tłumią objawy nie leczą przyczyny więc nie mozna tylko na nich polegać.

Bardzo chce sie nauczyć, że "jeśli nie zrobie rytuału, to nic mi sie nie stanie... bede mogł normalnie jasno mysleć i rozmawiać z ludźmi". Wiele bym dał, żeby to sobie uświadomić i żeby to koiło moje napięcie". To jest w pewnym sensie terapia.

QueenForever: Chodziłeś(aś) na taką terapie? Jesli tak to czujesz poprawe?

przez QueenForever 09 maja 2012, 20:31
Mi wystarczyła introspekcja.
QueenForever

przez eksajter 09 maja 2012, 23:44
QueenForever napisał(a):Mi wystarczyła introspekcja.

i dzięki temu wyzbyłeś się natręctw, czy nadal Cie nękają?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lukrecja. 10 maja 2012, 00:00
eksajter moja nerwica trwa 6 lat.W zeszlym roku przez pare miesiecy mialam remisje.Bylam szczesliwa i chyba to szczescie uderzylo mi do glowy i bylo dobrze.
Ale nagle w zeszlym roku pojawil sie stres w moim zyciu i wszystko wrocilo w bardzo silnym natezeniu,takim ze az wpadlam w psychoze.Lekarze postawili mi diagnoze schizofrenia.
I od zeszlego roku mam te mysli i czynnosci bardzo silne.
Nie wiem juz co robic.Nie udaje mi sie ich ignorowac.
Lukrecja.

przez tahela 10 maja 2012, 00:34
eksajter,
jak sie choruje od 5 -ego to naprawe juz bedąc nastolatką zaczynałam to racjonalizowac 7, klasa podstawowki a wiesz dlaczego , ano dlatego ,ze zyć sie nie da normalnie i w pewnym momencie sobie mowisz ,z ejka nie zaczniesz tak postępowac to nie jestes w stanie normalnie zyc i sie uczysz tego za wszelka cenę bo chcesz w miarę normalnosci, i siedzisz i powtarzasz sobie ,że to nieprawda ze cos złego sie stanie i wcale do konca nie zasypiasz przekonany ,ze tak bedzie, ale jednak tego nierobisż chociaz zasypiasz ze świadomoscia ,ze moze cos sie stanie, ale budzisz sie na drugi dzien i widzisz ,ze nic sie nie stąło to kwestia cwiczen, ja wtej chwili przeważnie natręctwa juz na samym początku pojawienia sie blokuje i nie dopuszczam by sie rozszalały bo później jest coraz trudniej a jak mnie jeszcze podkusza do przymusowej czynnosci to tez sie opieram chociaz wcale nie jestem przekonanana ,ze nic złego sie nie stanie do konca ,ale powtarzam to sobie i chociaż czuje w pewnej cześci zę jednak wieje dalej groza czegos złego , nierobie tego, bo nie che sie wkrecic w spiralę, udowodnione jest ,ze NN jest w duzej mierze biologiczna chociaz to prawda ze stres i trudna sytuacja ja potęguje, ale jest ona chyba z nerwic najlepiej na leki reaguje ze względu na podstawy biologiczne, z biegiem czasu jest to łątwiej opanować
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez *Monika* 10 maja 2012, 00:37
QueenForever napisał(a):Leki nie leczą z ZOK ,one tylko tłumią lęk który tą chorobę wzmacnia i pielęgnuje.Przy bardzo nasilonych objawach ZOK mozna warunkowo sie wspomóc lekami ale zawsze pierwsze skrzypce gra tu psychoterapia.

Popieram.
Obrazek
Główny Moderator

przez Lukrecja. 10 maja 2012, 00:49
Chodzilam chwile na terapie, ale ona naprawde nic mi nie pomagala.
A jak terapia ma trwac kilka lat a ja potrzebuje tu teraz zyc w miare normalnie a nie za rok,dwa czy dluzej.Kazdy dzien z tymi myslami to meczarnia
Lukrecja.

przez *Monika* 10 maja 2012, 00:56
Lukrecja., Niestety, terapii nie da się przyspieszyć.
Widzisz...tyle czasu upłynęło, a Ty w dalszym ciągu borykasz się z nn. Za ten czas odwaliłabyś na niej kawał dobrej roboty.
Mnie też przerażała perspektywa wieloletniej terapii.
Za niedługo minie okres 3 lat odkąd na nią uczęszczam......decyzja o podjęciu terapii była strzałem w dziesiątkę.
No, ale to Twoja decyzja.
Obrazek
Główny Moderator

przez tahela 10 maja 2012, 00:56
ja pierwszy raz byłąm na lekach na NN jak miałm 14 lat, spotęgował sres, czyli koniec podstawówki i egzaminy do liceum a dodatkowo troche przegięłam ze szkoła z czego sobie zdawałam sprawę doskonale i złapalam takiego stresa ze nie zdam do liceum ,ze szkoda gadać wtedy to się naprawde nakręciłam i poleciało juz i leki weszły i pomogły z tym co to było nie wiem, jeszcze nie SSRI , pewnie jakiś trójpierscieniowiec, ale pomógł
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Lukrecja. 10 maja 2012, 01:16
Monika
wiem, niebawem uplynie rok jak to sie tak mocno zaczelo.Jak przestalam z domu wychodzic.
Do terapii trzeba byc choc troche stabilnym.A ja wpadam w stan psychotyczny laduje w szpitalu.Tam stawiaja mnie na nogi,wychodze ze szpitala,odstawiam leki bo zle sie po nich czuje i wszystko wraca od nowa.
I wszystko wskazuje na to ze znowu trafie na oddzial.
Hura

No ale jestem pod wrazeniem,ze Ty sie nie ugielas i wytrwalas i ze terapia Tobie pomaga.Powiedziala Ci w koncu terapeutka jakie Ci stawia rozpoznanie?

Tahela z tych trojpierscieniowych to bralam anafranil.Nie pomogl, a tlumil mi wszystkie mysli.Nie wiem czy bylo to jego zadaniem,ale myslec sie w ogole nie dalo.No i otepial mnie.
Lukrecja.

przez tahela 10 maja 2012, 01:25
Lukrecja.,
ja tak naprawde nie pamiętam co to był za lek wtedy , tak sie domyślam tylko , moze to coś innego było,

ale Ty musisz brac leki bo widzisz co sie dzieje jak ich nie bierzesz, popros lekarza po prostu, o to ,ze chcesz jak najmniej otępieńczy lek i wypróbowuj moze po kolei po konsultacji z lekarzem , bo to co robisz jest troche takie nieodpowiedzialne, a lądowanie w szpitalu co chwile tylko źle na psychike działa,
moze jeszcze sie poradź innego lekarza, skoro nie radziałaś sobie z NN to moze masz po prostu troche słabsża psychike i dostałaś psychoze na tym punkcie, nie wiem czy ze spirali NN mozna dostac psychozy ale jak ktoś za bardzo wpadnie w kółko błedne to moze i tak, ja jeszcze tym tropem bym poszła
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez *Monika* 10 maja 2012, 01:32
Lukrecja., Moja terapeutka nie mówi...Ma Pani to i to i taką diagnozę.
Rozmawiamy o moich trudnościach.
Kiedy byłam u psychiatry zdiagnozował mi zaburzenia lękowo-depresyjne, a ja podejrzewałam zaburzenia osobowości.
No, ale miałam na początku tendencje do samodiagnozowania się co jest nieodpowiednim zachowaniem. Czego nie przeczytałam-to wszystkie objawy do mnie pasowały. Nie odnoszę już się do innych diagnoz przyporządkowując je sobie. To nie ma sensu.
W przeciągu całego procesu terapeutycznego, to co było na początku moją trudnością , teraz nią nie jest, wychodzą na wierzch inne. Jak rozpoczniesz terapię, to otwiera się puszka Pandory. Ale jest to do opanowania.
Na dzień dzisiejszy czasem myślę o jej zakończeniu, ale trochę mi szkoda bo widzę jak się rozwijam.
Już bliżej niż dalej do jej końca, tak sobie myślę.
Akurat w kwestii, żeby sobie pomóc mam upór wewnętrzny. Zaparłam się.
Pomyśl nad dłuższą terapią, nie masz niczego do stracenia.
Obrazek
Główny Moderator

przez tahela 10 maja 2012, 01:41
Lukrecja.,
ani nie bierzesz leków ani nie chodzisz na terapię a widzisz co sie dzieje , jak pozostawiasz sie sama sobie a szpitałl jest dobry raz na jakiś czas anie co chwilę :?
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Lukrecja. 10 maja 2012, 01:43
Tahela nie wiem czy to od NN. Zaczyna sie od silnie natretnych mysli,czynnosci, pozniej nieswoich mysli, histerii, glosu ktory mnie krytykuje,rozkazuje,mowienia do siebie, mowienia w kolko tego samego,izolacji,podejrzliwosci a pozniej to juz nie wiem bo albo po probie laduje w szpitalu albo jestem w stanie nadajacym sie wlasnie na oddzial.
Wzielam dzis ta wenle.Na co Ci ona pomaga?
Jutro mialam isc do lekarza ale nie mam sil,pojde za tydzien.
Lukrecja.

Sortuj wg