Pytanie się i rozmowy z innymi

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez eagle 22 lut 2012, 22:49
Witam!

W moim poście chodzi mi o osoby nie będące raczej np. psychologami, psychiatrami czy terapeutami, a raczej o inne osoby (np. osoby bliskie).

Mam pewne problemy, możliwe, że związane z nerwicą natręctw. Między innymi prawdopodobnie mam problemy z czystością/myciem. Wydaje mi się, że jakbym zapytał kogoś o problemowe sytuacje (np. jak wystarczy postąpić w danej sytuacji) czy też porozmawiał na te tematy, to mogłoby mi to pomóc.

Mam jednak wątpliwości, czy powinienem... Mam obawy, że osoba (osoby), z którą bym dyskutował i prawdopodobnie dosyć szczegółowo opowiadałbym sytuacje (i ewentualnie też inne osoby, które dowiedziałyby się wystarczająco w jakiś sposób) mogłaby „zarazić się” moim, być może przesadnym, rozumowaniem i zacząć zachowywać się tak jak ja. Osobną sprawą jest to, czy powinienem kogoś dręczyć swoimi problemami... Mam nawet wątpliwości, czy powinienem o tym pisać na forum...

Dobrze byłoby, gdyby wypowiedział się jakiś specjalista... Nie chciałbym komuś zniszczyć życia...

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

przez tahela 22 lut 2012, 22:55
Hej jak chcesz to pisz w końcu od tego jest to forum, pozdrawiam.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez eagle 22 lut 2012, 23:16
Nie chciałbym tutaj pisać o konkretnych sytuacjach. Chodzi mi bardziej o to, czy jest szansa, że osoba, która by mnie słuchała, zaczęłaby zachowywać się podobnie jak ja (w szczególności, jeżeli moje opisywane zachowania są niesłuszne).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 23 lut 2012, 01:25
eagle, Nie, to nie jest zaraźliwe ;)
Moderator

przez wiejskifilozof 05 mar 2012, 12:19
Ja się lubię wygadać , gadam tylko z tymi co znam . Tematy lekkie , łatwe i przyjemne . Pytałem się czy są damskie kalesony .

przez Dariusz_wawa 05 mar 2012, 12:22
detektywmonk napisał(a):Ja się lubię wygadać , gadam tylko z tymi co znam . Tematy lekkie , łatwe i przyjemne . Pytałem się czy są damskie kalesony .

Obrazek Leginsy się zwą :D
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

przez wiejskifilozof 05 mar 2012, 12:31
Już wiem :D

przez vifi 12 mar 2012, 01:06
Jeśli ta druga osoba choruję "tylko" na nerwicę lub w ogóle jest zdrowa to takie "zarażenie się" wydaj mi się mało prawdopodobne. Chyba nawet osoba, która cierpi na podobne zaburzenia odnośnie czystości będzie potrafiła właściwie ocenić sytuację u drugiej osoby (tak mi się wydaje).
Jeśli ja bym miał komuś bliskiemu odpowiadać na takie pytania to spokojnie bym "zaryzykował".

Sortuj wg