nn neuroleptyki, renta

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

nn neuroleptyki, renta

przez marishka 14 sty 2012, 15:17
witam,chcialam sie dowiedziec czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa zazywania neuroleptykow w nn. cierpie na silna nn, dodatkowo prawdopodobnie z urojeniami i caly czas martwi mnie, czy biorac juz teraz neuroleptyki ochraniam mozg przed wystapieniem schizofrenii? czy jesli bierze sie neuroleptyki to juz nie mozna bardziej sie rozchorowac na nerwy? i jeszcze jedno pytanko - czy ze wzgledu na chroniczna bezsennosc oraz ciezki przypadek nn mozna strac sie o rente, mimo iz nigdy nie pracowalam - jestem na ostatnim roku studiow, mam 25 lat.
pozdrawiam serdecznie

nn neuroleptyki, renta

przez Lord Kapucyn 14 sty 2012, 18:01
Co to znaczy "prawdopodobnie z urojeniami"? Masz zdiagnozowane zaburzenia urojeniowe przez lekarza psychiatrę czy nie? Neuroleptyków się nie bierze "profilaktycznie" jak cukierki.

A co do renty: jeśli nigdy nie pracowałaś, a ukończyłaś 18 rok życia i jesteś całkowicie niezdolna do pracy, to możesz się starać o tzw. rentę socjalną. Sęk w tym, że jest ona przyznawana nie na podstawie jednostki chorobowej tylko na podstawie zaawansowania tejże choroby. Nie wróże Ci jednak dużych szans jej przyznania, a wręcz powiedziałbym, że są one zerowe, bo "chroniczna bezsenność" i "ciężki przypadek nn" nie czynią Cię całkowicie niezdolną do pracy, w każdym razie nie według ZUS'u. A to jest warunek, aby dostać rentę socjalną. Częściowa niezdolność do pracy do niej nie uprawnia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg