Hormony, a natręctwa myślowe...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Hormony, a natręctwa myślowe...

przez Ja 06 wrz 2006, 22:51
Witam!
Mam do wasz takie pytanie, mianowicie cierpię z powodu natręctw myślowych od długiego czasu i zastanawia mnie fakt, że kiedyś miałam problemy hormonalne, mianowicie bardzo wysoki poziom testosteronu, po stosowaniu kuracji uległ obniżeniu, lecz później nie wykonywałam już żadnych badań i też czułam się czasami bardzo dziwnie - mianowicie uderzenia gorąca, rozdrażnienie itd.....wiem że powinnam wykonać badania hormonalne ale jakoś to zaniedbałam już minęło 5 lat od momentu ostatnich. Zastanawia mnie to czy problemy hormonalne mogą mieć wpływ na moje stany depresyjne, ciągły lęk i ciągłe natrętne myśli???? Czy to może mieć jakiś związek??? Przyznam że nigdy nie byłam u psychiatry choć trwa to długo i czasami jest mi naprawdę ciężko, natrętne myśli potrafią upośledzać moją codzienność......Proszę o porady. Z góry bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!
Ja

przez limba 07 wrz 2006, 08:25
Tak to może mieć związek i to bardzo.Huśtawka hormonalna,może być hustawką nastrojów.Zeby się o tym przekonać,musisz iść jednak i zrobić badania,określające poziom hormonów.Zastanawiają mnie,, natrętne myśli''-bo tego przy zaburzeniu hormonalnym nie miałam.Lęki,uderzenia gorąca,zaburzenie menstruacyjne i spadek chęci do wszystkiego-to są objawy przy sprawach hormonalnych,ale i nerwicznych.Nic nie będziesz wiedziała jak nie zrobisz badań
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez Krilan 07 wrz 2006, 19:11
limba napisał(a):Tak to może mieć związek i to bardzo.Huśtawka hormonalna,może być hustawką nastrojów.Zeby się o tym przekonać,musisz iść jednak i zrobić badania,określające poziom hormonów

Gdzie można zrobić takie badania, na czym polegają limba możesz przybliżyć jakoś ten temat
Dzięki i pozdro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ja 07 wrz 2006, 22:37
Hej! Jeżeli chodzi o badania hormonalne to musisz iść do ginekologa i on wystawia skierowanie na badanie hormonalne, a później z tym skierowaniem do pobrania krwi i później są wyniki.Pozdrowionka!!!!
Ja

przez limba 08 wrz 2006, 07:10
Hej! Jeżeli chodzi o badania hormonalne to musisz iść do ginekologa i on wystawia skierowanie na badanie hormonalne, a później z tym skierowaniem do pobrania krwi i później są wyniki.Pozdrowionka!!!!

Racja Krilan ja też z tamtąd miałam skierowanie.Ale powiem Ci szczeże,że nie karzdy z lekarzy chce dać skierowanie na badania.Przynajmniej tak było ze mną.Chodż do tąd ,aż to skierowanie ci przepiszą.Nie jeden lekarz to drugi :D

przez Krilan 08 wrz 2006, 08:11
Nie no pójdę do ginekologa i co mu powiem? przecierz jestem facetem hehe :lol: :lol: , a tak na serio może jakoś prywatnie można, czy tylko lekarz może skierować? a może u męszczyzn hormony nie mają nic wspólnego z nerwicą?, wiecie coś o tym?
Dzięki i pozdrawiam

przez Ja 08 wrz 2006, 09:20
witam!
Przepraszam nie zauważyłam że jesteś facetem 8) oczywiście wiadomo że nie pójdziesz do ginekologa, nie wiem co powinieneś zrobić, ale wydaje mi się że musisz udać się na wizytę do endokrynologa - jest to lekarz który specjalizuje się w zaburzeniach hormonalnych, być może on wystawi ci skiertowanie na badania. pozdrowionka!!!!! :lol:
Ja

przez Nonenow 08 wrz 2006, 14:39
Krilan, mozesz tez isc do androloga, to taki
ginekolog dla mezczyzn. Swoja droga, Twoj avatar troche wprowadza w blad, ale... nie zmieniaj go, bo milo popatrzec :smile:

przez ka 09 wrz 2006, 17:50
hm, nie jestem taka pewna czy hormony mają jakis wpływ na nerwicę, chociaż nie znam się na tym : )
ja np. nie zauważyłam jakiejś zmiany w "mojej" nerwicy odkąd zaczełam brac tabl. antykonc. : )

mam nadzieję ze uda Ci się roziązać ten problem, pozdrawiam : )
Ostatnio edytowano 22 wrz 2006, 00:10 przez ka, łącznie edytowano 1 raz
"my music.. set me free.."
ka

przez limba 12 wrz 2006, 09:48
ka napisał(a):hm, nie jestem taka pewna czy hormony mają jakis wpływ na nerwicę, chociaż nie znam się na tym : )
ja np. nie zauważyłam jakiejś zmiany w "mojej" nerwicy od kąd zaczełam brac tabl. antykonc. : )

Bo rózne są środki antykoncepcyjne.Moje dużo wpłynęły na nerwicę :D

przez ka 22 wrz 2006, 00:11
i wszyscy na nie inaczej reagują : )
"my music.. set me free.."
ka

Sortuj wg