Uczucie ciągłego pośpiechu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez marti27 17 wrz 2014, 23:30
o jej, znalazlam wątek o sobie. Dlugo zastanawialam sie jak nazwac to uczucie i to wlasnie pospiech...wewnetrzny pospiech, ktory wszystko utrudnia.

przez lojantka 18 wrz 2014, 14:16
mam dokładnie tak samo. od dłuższego czasu nie zajmuję się niczym konstruktywnym, nie mam żadnego celu ani zajęcia, zwyczajnie sobie egzystuję, a mam poczucie bycia w ciągłym biegu i zobowiązaniu. nie pamiętam, kiedy mi się zdarzyło też obejrzeć jakiś film, czy serial do końca, zwyczajnie kończę w połowie albo nawet 20 minut przed końcem. posiłki też jem jakby się paliło.
lojantka

przez rikuhod 19 wrz 2014, 08:58
armand, wiesz znam taką metode na relaks powinna pomóc
połóż się na łóżku albo usiądź gdzieś, teraz staraj się wyciszyć
jakiekolwiek myśli przychodzą natrętne czy pozytywne ignoruj je i dawaj im przechodzić
wszelkie myśli niech przechodzą i płyną
w pewnym momencie poczujesz takie uspokojenie i wyluzujesz się
(najważniejsze bądź cierpliwy im bardziej cierpliwy będziesz tym szybciej się uspokoisz, podejdź tak że możesz nawet godzinami tak leżeć, wtedy szybciej sie uspokoić)

nerwica czy depresje coś wywołuje coś cię trapi coś co wywołuje te myśli(tak naprawde te myśli to tylko stres spowodowany tym co cię trapi, nie boisz sie wogóle treści tych myśli tylko dręczy cię sam stres)
nagromadzenie stresu jest tak duże że musisz chwile uspokoić umysł aby poznać co cię trapi

w ten sam sposób spacer może pomóc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 19 wrz 2014, 10:53
Ten pospiech może wynikac z nerwicy natrectw/osobosoci anankastycznej, kiedy ciągle zakładamy sobie nowe cele, rzeczy do wykonania, i biorac sie za jedno nie dokanczamy drugiego i ostatecznie guzik robimy. Mam tak czesto
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez namastej 19 wrz 2014, 11:14
mam coś podobnego, ciągle dręczące uczucie, że mam mało czasu, przez co działam w pośpiechu, jem w pośpiechu, poruszam się szybko. Nie wiem czy to wynika z zakładania nowych celów - ja to bardziej interpretuję jako nieustanne pobudzenie.
namastej

przez Kalebx3 19 wrz 2014, 14:07
Namastej to co opisujesz to typowy objaw osiowy ADHD , udręczający pośpiech . Brak wychamowywania .
Jest na to lekatsrwo . Jak co To pisz do mnie na PW .
Pozdro
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez namastej 19 wrz 2014, 18:02
Kalebx3, ADHD? bardzo wątpię;)
namastej

przez ladywind 21 wrz 2014, 13:36
namastej, sadze że bardziej napięcie w nerwicy natręctw
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez namastej 21 wrz 2014, 20:05
ladywind napisał(a):namastej, sadze że bardziej napięcie w nerwicy natręctw

- otóż to
namastej

przez albercik 22 wrz 2014, 14:31
Ja czasem ma tak, że czuję jakąś zewnętrzną presję, żebym zmieścił się w jakimś czasie wykonując jakąś czynność i zdążył ją zrobić zanim efekt poprzedniego działa się skończy. Najczęściej są to rzeczy bardzo trywialne. Np. jak wstawiam wodę na herbatę, to muszę zmieścić się w czasie żeby zrobić tą herbę zanim wstawiona woda się zagotuje, albo jak wyłączam komputer na noc (a proces zamykania systemu w przypadku mojego kompa trwa tak z 15 sekund) to muszę zdążyć w tym czasie aby rozścielić sobie łóżko. Te przykłady są na prawdę dziwaczne, ale serio mam wrażenie, że jeśli nie zdążę czegoś zrobić w czasie zakończenia poprzedniej czynności, to spotka mnie coś złego. Na szczęście nie zdarza mi sie to zawsze, ale i tak jest to uciążliwe i generujące stresy i niepotrzebne napięcie spowodowane pośpiechem.

przez HarajukuAino 21 lut 2016, 14:06
Witajcie,
Wiem, że minęło trochę czasu od ostatniego wątku, ale może ktoś odnalazł sposób na uczucie tego ciągłego pośpiechu/napięcia.Nie pozwala mi to żyć.

przez ryska 21 lut 2016, 18:50
mam/ miałam identycznie. I niejednokrotnie pojawia się we mnie takie uczucie, że nie zdążę, że mam tak wiele do zrobienia a tak mało czasu itp. Nie mogę się na niczym skupić, bo już myślę o tysiącu innych spraw, które mam do zrobienia (chociaż ich prawie nie ma). No ciągłe poczucie pośpiechu, napięcia.

W dużej części pozbyłam się tego, jak poznałam swojego chłopaka. Spędzanie z nim czasu okazało się na tyle kojące, uspokajające, wciągające, angażujące, przyjemne, że wszystko inne stało się nie ważne albo tak mało ważne, że to napięcie jest minimalne. Ale całkowicie chyba nie da się tego pozbyć, zawsze będą gorsze dni, ważniejsze sprawy, okresy z większym stresem, które będą potęgowały to nieprzyjemne uczucie pośpiechu.

Jedyna moja rada, to znaleźć sobie jakieś pozytywne zajęcie, hobby, które na tyle będzie absorbować, że w trakcie jego realizacji będziemy się tylko na nim skupiać a później nasze myśli będą krążyć też głównie wokół niego.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Sortuj wg