depresja afektywna dwubiegunowa i nerwica natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez anka1991 28 lis 2011, 19:03
Mam depresje afektywną dwubiegunową i do tego nerwice natręctw. Zaczęło się to 4 lata temu jak "zakochałam się" w kimś tej samej płci. Wcześniej byłam zakochana w kimś przeciwnej płci, więc to mnie strasznie dręczyło, próbowałam to w sobie tłumić że to nie prawda i w ogóle widząc tę osobę czułam się strasznie tak jakby te motyle w brzuchu były no nie wiem zgniłe. Miałam długi okres, że mi to przeszło. Teraz w sumie czasem mogę się na czymś skupić a czasem nie. Ale uczyć się nie da rady, bardzo trudno. Teraz znów to samo, może nie ciągle myślę ale bardzo często do tego dochodzi depresja kompletny brak uczuć, więc już jak widzę tą osobę to nic mi się nie dzieje, nie jestem od niej uzależniona jak kiedyś. No ale nie wiem co robić bo to znowu wróciło i w ogóle beznadziejne samopoczucie z powodu depresji. Poradźcie co robić. Do lekarza chodzę mam teraz nowe leki przeciwdepresyjne.
Ostatnio edytowano 28 lis 2011, 23:46 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono tytuł wątku

przez Sabaidee 28 lis 2011, 22:46
anka1991, witaj na forum. Większość antydepresantów wymaga jakiegoś czasu zanim zaczną działać. Początkowo możesz czuć się po nich gorzej, ale po 3 tygodniach powinnaś poczuć znaczną poprawę. Jeśli tak się nie stanie to trzeba skonsultować się z lekarzem. Czy 1991 to rok Twojego urodzenia? Jeśli tak, to trzeba porozmawiać z lekarzem o innych sposobach leczenia niż farmakologiczne.
Sabaidee

przez anka1991 29 lis 2011, 00:15
Tak 1991 to mój rok urodzenia. Czyli oprócz farmakoterapii co jeszcze? Wizyty u psychologa?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 29 lis 2011, 23:36
A co wiek ma do tego? Czemu wiek ma decydować o sposobach leczenia?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg