Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to "nawyk" ?


późno już

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad taką rzeczą...

Córeczka brata ma nietypowy nawyk? już od dzieciństwa lubiła ugniatać poduszkę …

Nerwowo ściskała ją i jak by to nazwać... rozdzierała i wyciągała z poduszki piórka. Robiła to przed snem lub przed telewizorem oraz w sytuacjach, kiedy najzupełniej w świecie miała do niej dostęp.

Dziś ma już 14 lat i nadal to robi. Wszyscy w rodzinie to bagatelizują i obracają w żart.. A ja zastanawiam się czy może mieć to podłoże nerwicy? Może przesadzam i jestem zbyt przeczulona ze względu na własne problemy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że może być to nerwicowe - o ile robienie tego pozwala jej rozładować jakieś napięcie. Tylko to ciężko określić. Mi się zawsze wydawało, że obgryzam sobie paznokcie tak po prostu ("głupie przyzwyczajenie"), ale jak się zaczęłam temu bardziej przyglądać - okazało się, że mam bardziej poobgryzane, np. przed jakąś ważną sprawą, albo po filmie. Teraz już nie obgryzam, odzwyczaiłam się, za to mam o wiele gorsze problemy. Może te moje obgryzanie było objawem tego, że mam jakieś nerwicowe skłonności po prostu? Może też tak jest u tej dziewczynki... może warto się temu przyjrzeć zanim się to zmieni w coś gorszego...

 

Z drugiej jednak strony, każdy coś robi w tym stylu. Nerwowe pukanie nogą, strzelanie palcami, dłubanie w paznokciach, poprawianie włosów, pukanie palcami i blat... może takie rzeczy są zupełnie naturalne?

 

A może by tak jej schować tą poduszkę? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×