czy ktokolwiek z Was ma NN z urojeniami

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez marishka 16 paź 2011, 16:04
witam, jak w temacie- czy ktos z Was doswiadcza takze urojen lub omamow? a jesli tak to jakiej tresci. bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz.
Pozdrawiam.

przez tahela 16 paź 2011, 18:33
Mnie ostanio natręctwa nie nękają bo lek pomógł ,ale urojen to Ci u mnie nigdy prze pana nie było dzieki bóstwu wielkiemu, wszystko przedemną,mam nadzieję,że nie jednak.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez linka 16 paź 2011, 19:04
marishka, z tego co wiem, przy nerwicy natręctw, nerwicy lękowej - omamy ani urojenia nie występują. Radze poważnie porozmawiać z psychiatrą.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betsi 17 paź 2011, 21:18
...Ja mam natrectwa oraz urojenia...Diagnoza:natrectwa i schizofrenia paranoidalna...Natrectwa dotycza tematu pedofilii i urojenia tez..Przyklad:moim natrectwem jest to,ze mysle,ze jestem pedofilem a gdy mam urojenia jestem przekonana,ze moj tata wykorzystuje seksualnie moja coreczke,wierze w to tak bardzo,ze trzymalam telefon i chcialam zadzwonic po policje i po lekarza,zeby przebadali moja coreczke,czy cos jej nie zrobil...wszystko krazy wokol tego tematu...Na natrectwa biore anafranil a na urojenia seroquel...Pozdrawiam...

przez carola 18 paź 2011, 11:48
marishka, ja miewałam takie urojenia w przeszłości. Lekarz od razu chciał mnie diagnozować na schizofrenię, ale najwyraźniej popełnił pochopną diagnozę, bo cały czas byłam świadoma, że moje myślenie nie jest poprawne. W dodatku żyłam wtedy w bardzo silnym stresie (byłam niemalże "na wylocie" ze szkoły), i właśnie wtedy wystąpił ten epizod z omamami i urojeniami. Kiedy sytuacja w szkole się poprawiła i zagrożenie ustąpiło, omamy zniknęły. Minęły już ok. 3 lata, a ja już nawet nie pamiętam jak się wtedy czułam i nigdy więcej czegoś takiego nie doświadczyłam. Więc tak - to możliwe. Pod wpływem silnego stresu nawet zdrowy teoretycznie człowiek może czegoś takiego doświadczyć.
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez marishka 19 paź 2011, 15:31
Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
No wlasnie ja juz wielkorotnie zmnienialam i leki i nawet lekarzy, bo sama nie bylam pewna czy to tylko ,,tylko'' NN, czy cos jeszcze wiecej, ale lekarze zgodnie upieraja sie, ze jest to nerwica netrectw z urojeniami. moje glowne urojenia- to przeswiadczenie, ze nie moge zyc ,,fizycznie'', tylko duchowo-jako dusza( czyli w zasadzie powinnnam sie zabic, zeby te ,,dusze'' uwolnic :roll: )oraz ostatnimi czasy, ze ten caly swiat to jakis hologram i tak naprawde nic nie istnieje, tylko ja i jest to jakis rodzaj okrutnej zabawy kogos wyzszego :roll: :roll: :roll: .
Hmmmmm.. sama nie wiem co o tym myslec juz mam..ale to tragicznie męczące jest, sami z reszta Wiecie..
Linka - NN moze jak najbardziej wystepowac z urojeniami, rzadziej z omamami ale jednak-tak mi kazdy psychiatra mowil przynajmniej.
Pozdrawiam.

Sortuj wg