lęk w pracy

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

lęk w pracy

przez jxxxxj 14 wrz 2011, 14:53
Witam,
Mam problem jak pokonac lęk w pracy, jestem sekretarka i kazdego dnia sie denerwuje nawet jak nie mam powodu czuje ten ogromny lęk przed wszystkim, kladac sie spac mysle ze musze isc następnego dnia do pracy, w pracy mysle ze juz sie bede denerwowala;( gdy musze cos przekazac szefowi - kto dzwonil, porozmawiac z ludźmi z pracy ....
Ostatnio edytowano 14 wrz 2011, 18:20 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu nerwica lękowa

lęk w pracy

przez Zenonek 14 wrz 2011, 14:56
jxxxxj, Pokonac to mozesz poprzez psychoterapie u dobrego psychologa-psychoterapuety lub psychiatry. Warto sprobowac. Problemow chyba nie masz kolosalnych, wiec leczenie powinno przebiegnac szybko i efekktywnie.

lęk w pracy

przez jxxxxj 14 wrz 2011, 15:07
dziękuje za odpowiedz ;) problem myśle ze jest spory tylko jestem pierwszy raz tutaj, dzisiaj sie zarejestrowalam i tez nie wiem jak to sie tu wszystko odbywa... psychoterapia pewnie by byla wporzadku, ale juz u tylu psychologow bylam ze jakos nie widze poprawy. Brałam tez roznego rodzaju leki (mam stwierdzoną nerwice natrectw, moze dlatego sama psychoterapia nie pomaga) brałam juz różne leki, ale w mojej pracy nie moge byc otłumiona a zazwyczaj te leki na nerwice natręctw tak reaguja na organizm. ciezka sprawa oraz błedne koło... jakies 4 mies temu odstawilam 3 leki, bylo bardzo zle drgawki itp. ale co jakis maly stres lęki, natręctwa wracają z takim powerem ze szok...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

lęk w pracy

przez Zenonek 14 wrz 2011, 15:09
A jak masz NN to calkiem inna bajka...Na to to tylko polaczenie lekow (np z grupy SSRI badz Klomipramina) + psychoterapia. Leczenie jest dlugie moze trwac nawet kilka miesiecy do uzyskania poprawy.

Znajdz sobie dobrego psychiatre, najlepiej psychiatre-psychoterapuete.

lęk w pracy

przez jxxxxj 14 wrz 2011, 15:11
z natręctwami jakos człowiek jest w stanie zyc, choc nie powiem jest bardzo ciezko, zwłaszcza z niektorymi.... szukam pomocy, jakiejs techniki która by mogla pomoc z tymi lękami, zebym sie nie bała innych ludzi, boje sie im patrzec w oczy, czasami nawet rozmawiac, wszystkim chce pomoc jak juz czasami nie mam sily, boje sie powiedziec nie... wszystko prowadzi do leku ;(

lęk w pracy

przez Zenonek 14 wrz 2011, 15:17
To nie twoja wina. Przy NN to mozg jest juz troche zaburzony.

Dobra jest na to terapia behawioralna oraz np Sertralina lub Fluoksetyna.

lęk w pracy

przez jxxxxj 14 wrz 2011, 15:22
teraz biorę proponolol wzf 10mg( ze względu na niskie ciśnienie nie mogę większej dawki) działa tez niby przeciwlękowo myślę ze trochę uspakaja, ale u mnie w głowie mogą siedzieć natrętne myśli związane z lękami których nie mogę wybić, stad to błędne koło.. jak brałam leki z grupy SSRI to w pracy miałam fatalnie można było coś do mnie mówić a ja nic, no w tej pracy nie mogę tak. Może po prostu umysłowa praca nie jest dla mnie z tym co mam...

-- 14 wrz 2011, 15:24 --

Zenonek napisał(a):To nie twoja wina. Przy NN to mozg jest juz troche zaburzony.

Dobra jest na to terapia behawioralna oraz np Sertralina lub Fluoksetyna.

poczytam sobie o tym ;) dziękuję bardzo. szukam i szukam czegos co by mi pomogło ...

lęk w pracy

przez Zenonek 14 wrz 2011, 15:25
Ale zalezy jaki lek i jaka dawka. Np Escitalopram lub Paroksetyna moga zamulac ,ale Sertralina czesto nawet rozjasnia umysl i wcale nie otumania. Podobnie Fluoksetyna.

Sortuj wg