Natrętne pisanie liter na dłoniach

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez milano3 29 lip 2011, 21:07
Witam !
Mam nowy problem. Siedząc w pokoju, spacerując czy robiąc coś innego zauważyłem, że gdy na przykład usłysze jakieś słowo, to od razu ruchami palców (palcem wskazującym), pisze po kciuku poszczególne litery tego słowa. Kilka osób zwróciło mi już na to uwagę. Czesto pisze np. to co w danej chwili pomyśle.
Czy może być to natręctwo.? Dodam, że już wielokrotnie przechodziłem przez różne natręctwa (dotykanie węzłów chlonnych, mycie rąk, myśli hipochondryczne itp.). Aktualnie biore Tegretol i Anafranil a także Chlorprothixen.
Oczywiście jako hipochondryk twierdze, że być może mam Parkinsona (objaw liczenia pieniędzy), ale chyba ludzie z tą chorobą nie są w stanie zapanować nad tymi ruchami, drżeniami.

Pozdrawiam

-- 30 lip 2011, 10:23 --

Nikt mi nie odpowiedział, szkoda.
Myślę jednak, że to mimo wszystko natręctwa bo wczoraj zauważyłem, że leżąc w łóżku nawet mięśniami brzucha próbuje napisać jakieś slowa (tzn. wykonuje takie ruchy, aby powstała litera, a następnie wyraz)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez ddd 08 sie 2011, 00:48
Nie znam się, nie jestem lekarzem, psychologiem, ale jak dla mnie masz problem skoro raz, dostrzegasz go, dwa, przeszkadza Ci.
ddd

przez Infamis 08 sie 2011, 00:52
milano3, zdecydowanie. To jest pokłosie chorobliwych wątpliwości. Upewniasz się w ten sposób.
Infamis

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg