Dzienny Oddział Psychiatryczny, czy macie jakieś doświadczen

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Robanix 13 cze 2011, 20:24
wiola173 napisał(a):Robanix, 3 godziny? Jestem w szoku, bo ja o ile dobrze pamiętam to zajęcia zaczynały się o 8 mej i kończyły około 14 tej. Popołudnia też mieliśmy zazwyczaj zajęte, albo na miejscu coś organizowaliśmy , albo wyjścia na zewnątrz typu kino, zwiedzanie albo coś innego.

Być może mówimy o tym samym, tylko inaczej na to patrzymy 8) . Zazwyczaj dziennie były 2 zajęcia po 1-1,5h. Od 9.00 (o 8.00 to było dopiero śniadanie ;) ) do 14.00, ale z przerwą. Czasami później. A w środy wieczorem było zawsze jakieś wyjście kulturalne typu kino, teatr, czy nawet opera :mrgreen: . Poza tym człowiek był zostawiony sam sobie. Czasami mogłem (gdy miałem z kim) pograć sobie w ping ponga, monopoly, czy karty, ale jednak nie dla grania tam byłem. Raz w tygodniu była też godzinna terapia indywidualna. Tyle tylko, że w pewnym momencie, kiedy najbardziej potrzebowałem porozmawiać z terapeutą, moja terapeutka była chora, a nikogo innego to nie interesowało. Poza tym kilka dni musiałem dopominać się od lekarza, żeby mi wyniki badań (krew, tomografia, eeg) przedstawił, bo zawsze odpowiadał, że w tym momencie nie ma czasu. Pomijam już fakt, że zapomniał (!) zapisać mi leków, co do których się umówiliśmy. Gdy pielęgniarki nie miały takiego zlecenia, to uznałem, że lekarz się rozmyślił i dopiero przy wypisie dowiedziałem się, że zwyczajnie zapomniał. Z drugiej strony, dzięki jego olewającej pacjentów postawie, dotrwałem do końca terapii. Bo w pewnym momencie chciałem stamtąd odejść, a on przekonał mnie do pozostania mówiąc rzeczy, których inny lekarz raczej by nie powiedział.

KeFaS napisał(a):Robanix, tak, w Polsce. I chodzi właśnie o poznawczo-behawioralną, kilka osób już o tym wspomniało.

No to w Klinice Nerwic właśnie taką terapię praktykują i nic to nie dało. Bo moim zdaniem nie wystarczy, że będzie to terapia poznawczo-behawioralna, ale musiałaby być ona nastawiona na nerwicę natręctw. A w grupie ludzi z różnymi problemami jest to raczej niemożliwe. Teoretycznie zostaje terapia indywidualna, ale z NFZ nie jest to takie proste, a na płatną mnie nie stać. Poza tym ja chyba potrzebował bym mieć jakieś odniesienie do innych ludzi z natręctwami i postępów ich terapii. Dlatego właśnie marzyłaby mi się terapia grupowa ludzi z nerwicą natręctw :P .

KeFaS napisał(a):Jednak cały czas uważam, że lepiej jest samemu starać się zmienić swoje życie.

Tak czy inaczej, zmienić swoje życie można jedynie samemu :D.

Neri napisał(a):Niestety, niewiele wiem na ten temat.

A tak w ogóle, to o którym ośrodku myślisz?
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

przez trek 13 cze 2011, 21:21
No właśnie na nfz ciężko z terapią poznawczo-behwioralną, u mnie też.
trek

przez greenbook 17 cze 2011, 10:14
mam takie pytanie czy gdy się jest w na dziennym oddziale albo w cetrum terapii mosznej albo innym miejscu gdzie leczy sie nerwice to czy rodzina moze odwiedzać pacjenta, czy mozna miec telefon komórkowy czy jest cie calkowiecie odcienym od świata?? Gdzieś słyszałam i czytałam w necie że zeby terapia przyniosla rezultat to trzeba byc tam samemu bez zadnego kontaktu ze swiatem zewnetrznym. Czy mam dobre informacje?? proszę o odpowiedź
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli:*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 17 cze 2011, 12:36
Ja byłam też na oddziale dziennym dwa razy i ostatnio bardzo mi pomógł. Myślę, że to zależy od szczęścia, jak ze wszystkim, bo trafiłam na świetną psycholog w terapii indywidualnej. Prowadziła też grupową i miała fajne, konsekwentne metody oparte na poznawczo-behawioralnej. To był największy plus, bo przy dobrej terapii pozostałe zajęcia działają wspomagająco - odrywają od zamkniętego kręgu własnych myśli, otwierają na innych ludzi i pomagają utrzymać kierunek terapii - takie działanie po całości może być skuteczne.
Kiedyś byłam też na tym samym oddziale, ale byli inni ludzie i pracownicy - też pomogło, ale nie aż tak.
Ale myślę, że przy lękach, natręctwach oddział dzienny może pomóc, bo poza przerabianiem problemów potrzebna jest odskocznia, żeby przestać myśleć w kółko o tym samym i otworzyć się na coś nowego.
refren

przez Robanix 17 cze 2011, 23:50
inka87 napisał(a):mam takie pytanie czy gdy się jest w na dziennym oddziale albo w cetrum terapii mosznej albo innym miejscu gdzie leczy sie nerwice to czy rodzina moze odwiedzać pacjenta, czy mozna miec telefon komórkowy czy jest cie calkowiecie odcienym od świata?? Gdzieś słyszałam i czytałam w necie że zeby terapia przyniosla rezultat to trzeba byc tam samemu bez zadnego kontaktu ze swiatem zewnetrznym. Czy mam dobre informacje?? proszę o odpowiedź

To zależy gdzie pójdziesz. Dla przykładu, w Klinice Nerwic na Sobieskiego w Warszawie (dane z pobytu 2,5 roku temu) przez pierwsze 2 tygodnie jesteś odcięta od świata i z nikim nie możesz się kontaktować. Potem na weekendy możesz jeździć do domu. Nie wolno mieć komórki, ale i tak prawie każdy ma ukrytą. I personel o tym wie, ale tu chodzi przede wszystkim o nienagrywanie i niefotografowanie nikogo, więc udają, że o schowanych komórkach nie wiedzą.
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

przez shitxhappens 19 cze 2011, 00:18
Ja miałam jechać w te wakacje do Suwałk do szpitala, niestety nie wypaliło przez studia. Szkoda bo mają fajny program. Muzykoterapia, arteterapia, terapia grupowa i indywidualna, psychorysunek. Może kiedyś tam pojadę.

przez trek 19 cze 2011, 21:26
Inka87, na dziennym jest się na oddziale tylko jakąś część dnia, dojeżdża się z domu i wraca do domu tego samego dnia.
trek

przez Cindy28 25 cze 2011, 22:47
Jestem tu nowa, wpisałam się w odpowiednim miejscu:)
Byłam na oddziale dziennym rehabilitacyjnym w Krakowie na Miodowej i parę razy w moim mieście w Częstochowie. Pobyt na oddziale w Krakowie bardzo mi pomógł, ale potem musiałam wrócić do domu. Miałam jedną terapię-zajęcia grupowe i 2 razy w tyg indywidualną z psychologiem. Gdybym tylko mogła wyjechałabym do Krakowa na oddział dzienny psychologiczny a potem poszłabym jeszcze raz na ten rehabilitacyjny ale nie mogę:( Obecnie praca jest dla mnie formą rehabilitacji.

Aha- ja zawsze przebywałam na oddziale psychiatrycznym bo nie mam zdiagnozowanej nerwicy(parę natręctw mam i lęków, ale nikt mi nic nie mówił o nerwicy)

przez Im_Back 26 cze 2011, 04:43
Jestem na dziennym w Łodzi od dwóch i pól miesiąca .
Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem
Im_Back

przez Im_Back 26 cze 2011, 08:24
Ka_Po,
dokładnie to samo
-psychoterapia
-relaks
-karaoke
-czytanie
-warsztaty zajęciowe ( malowanie ,robótki ręczne :mrgreen: )
-czasem grill i wyjście do parku ,zoo czy tez kina lub botanika

Czuje się tam nawet nieźle tylko jak wychodzę leki i fobie wracają jak za dotknięciem
czarodziejskiej różdżki. Szkoda ,że nie potrafię przenieść na zewnątrz ,tego jak się czuje na oddziale .
Im_Back

przez tolken24 28 sie 2011, 15:46
ja byłem w klinice nerwic na goplańskiej w warszawie IPiN TRAGEDIA. Oni tam wrzucają wszystko co się rusza i nie ma psychozy. Ja byłem na turnusie w tym roku. Od zaburzeń osobowości, nerwicę lękowe, nerwice natręctw, zaburzenia odżywiania, niektórzy to cholera wie co tam robili- jednemu ręka drżała też mi powód do terapii, jedna jakieś bóle migrenowe, dystymia. A psychoterapetka tragedia- nadęta lalunia odstrzelona jak na wybieg w szmatach bossa, armaniego, versace. Zajęcia też tragedia rysunki, robótki ręczne, psychodramy, kluby byłego pacjenta. Moj psychiatra kiedys powiedział ze terapia grupowa to cyrk i miał rację. Jakos nie zauważyłem żeby komus się poprawiło po tej terapii.

przez Bachan 02 wrz 2011, 18:21
Witaj . Byłem tylko 3 razy na Oddziale Zamkniętym - nic to nie pomaga więc nie warto . Pozdrawiam .

przez Mamre 20 kwi 2013, 01:45
No właśnie na Goplańskiej ponoć jest gorsza terapia. W drugiej połowie terapii się o tym dowiedziałam i byłam zła, że nie dostałam się na turnus na Sobieskiego :(. Dziwię się, bo aż rok czekałam, a mogli mnie wysłać na ten o miesiąc wcześniejszy właśnie na Sobieskiego - nie kolidowałoby mi wtedy ze studiami.
W każdym razie ja mam jakąś traumę po Goplańskiej. Próbuję się po tym pozbierać.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez kupido2 06 lis 2013, 02:02
Proszę o pomoc tych, którzy korzystali lub korzystają z terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Czy ktoś może wskazać SPRAWDZONY, GODNY POLECENIA ośrodek, poradnię lub konkretnego psychoterapeutę na terenie WARSZAWY. Sprawa dotyczy nerwicy natręctw.

P.S. Jak wygląda w praktyce terapia na ul. Dolnej 42 (tu ponoć przyjmuje Pan Ludwik Bryła), jakie macie doświadczenia, warto?

Poszukuję terapii z elementami ekspozycji...

Sortuj wg