Czy psychiatra od razu może stwierdzić nerwicę? Zaświadczeni

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez stevemajster 27 kwi 2011, 17:46
Witam. Jestem pewien bo mam bardzo wiele objawów nerwicy - natręctwa, lęki i różne inne. Czuje się fatalnie, nie jestem już sobą. Nie ma mowy, że to może być inna choroba, wszystkie objawy pasują. Czy po pierwszej wizycie psychiatra może stwierdzić, że mam nerwicę i wydać takie zaświadczenie? Zamierzam się leczyć ale w szybkim czasie potrzebne mi jest zaświadczenie o nerwicy.

Pozdrawiam

przez linka 27 kwi 2011, 17:51
stevemajster, Może stwierdzić, ale pierwszy raz słyszę o wystawianiu zaświadczenia.... :roll:
Możesz dostać zwolnienie ewentualnie....ale zaświadczenia to raczej nie...a w jakich celach ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kite 27 kwi 2011, 17:55
od wojska to już chyba uciekać nie trzeba ;)
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LukLuk 27 kwi 2011, 17:58
Ja dostałem zaswiadczenie do wojska .., ale nie tak od razu. lekarz musiał mnie wybadać, poobserwować, wypytac, sprawdzić czy przypadkiem nie Jestem symulantem.
jeżeli i tak bedziesz stawiał się na jakiejś komisji z tym zaswiadczeniem (byle jakiej) to Oni i tak mają swoje tezy na temat chorób :roll: choćbys przyniósł całą kartoteke to ich to nie interesuje.

przez linka 27 kwi 2011, 18:02
No tak ale wojsko jest "nieobowiązkowe" już.... a takie zaświadczenie nie zwalnia z niczego, żadnych przywilejów z tytułu nerwicy nie ma......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LukLuk 27 kwi 2011, 18:10
teraz wojsko juz nie jest obowiązkowe, ale jeszcze jakiś czas temu tak.
z nerwicą nie brali do wojska bo zapewne bali sie potem problemów z takim delikwentem.

przez Sabaidee 27 kwi 2011, 18:18
jeżeli i tak bedziesz stawiał się na jakiejś komisji z tym zaswiadczeniem (byle jakiej) to Oni i tak mają swoje tezy na temat chorób :roll: choćbys przyniósł całą kartoteke to ich to nie interesuje.

To nie do końca tak jest. Pewnie, że zaświadczeniem po jednej wizycie u psychiatry można się podetrzeć, ale jeśli ma się już jakiś staż leczenia, wypisy ze szpitali to raczej nikt tego nie kwestionuje.

Takie zaświadczenie może być potrzebne np. w sądzie. I tutaj uwaga: na zaświadczeniu zwykle jest napisane "wydaje się w celu....", więc nie licz na to, że unikniesz odpowiedzi na pytanie w jakim celu to zaświadczenie jest Ci potrzebne.
Sabaidee

przez LukLuk 27 kwi 2011, 18:24
Sabaidee,
hmmm ..
w wieku 14 lat okulista po wizycie wysłał mnie natychmiast do szpitala .. sam byłem z lekka zdziwiony, ale okazało się, że mam strasznie dziwną budowe oka, cienkie nerwy wzrokowe i ogólnie przypuszkowali mnie w szpitalu z podejrzeniem jaskry .. przez kilka lat zebrałem cały tomik badań, zaswiadczen i innych papierków z pobytów w szpitalu. Miałem tego dosłownie mnóstwo. Poszedłem na komisje i co usłyszałem .. ? Jest Pan jak najbardziej zdrowy.

przez Sabaidee 27 kwi 2011, 18:36
LukLuk, ja też byłem na komisji lekarskiej po trzecim zawale przy którym prawie zszedłem. W szpitalu zrobili mi koronarografię, przepchali wszystko co było zapchane i wstawili stent. Na komisji powiedzieli mi, że mam serce zdrowsze niż pięć lat temu, ale rentę mi dali.

Wojskowy psychiatra w ogóle ze mną nie rozmawiał. Przepisał żywcem to co napisał mój lekarz, u którego się leczyłem 4 lata.
Sabaidee

Sortuj wg