Szczyt hipochondrii

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez milka 11 sie 2006, 12:46
Moniczka, nie jesteś odosobniona w swojej hipochondrii. Ja też podobnie jak Ty, miałam takie "jazdy", że jak mnie coś zabolało, to musiała być śmiertelna choroba i już zaczynała się panika. Miałam etap mierzenia ciśnienia po klika razy w ciągu dnia, mierzyłam też temperaturę i zawrówno jedno jak i drugie było podwyższone. Potem sprawdzałam węzły chłonne, bo się "nakręciłam", że mam powiększone i w dodatku bolesne. Mogłabym wymieniać bez końca, jak odpuszczę jedne objawy, to znajduję inne. Ale chyba wracam do normalności, bo coraz rzadziej skupiam się na obserwacji swojego organizmu i Tobie Moniczko też to polecam. Pozdrawiam gorąco i trzymaj się.
ból życia nie pozwala przyjść wyzwoleniu - śmierci....

przez apatia 11 sie 2006, 17:59
świtnie rozumiem jazdy z węzłami chłonnymi. jeden mam naprawdę powiększony, ale to od tego, że często choruję na gardło. byłam z tym u mnóstwa lekarzy, nawet płatnych... robiłam usg, okupowałam kolejki do laryngologa. wmowiłam sobie, że to rak węzłów chłonnych i że niedługo umrę, bo nowotwor na węzłach to nota bene już kuniec :cry: dostałam antybiotyki imiało przejść. węzeł się nie zmniejszył znacznie, ale nic mu nie dolega. tylko, że ja cholernie się bałam. minął rok od tych wizyt u lekarza i gdybym miała raka na wezłach chłonnych już dawno bym nie żyła. MY TYLKO WKRĘCAMY SOBIE TE CHOROBY!!!!!!!!!!!!! :roll: ;)
"Mój lęk jest moim przekleństwem i siłą"

przez aldara.35 11 sie 2006, 23:38
[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 11:47 pm ]
Monika-wspólczuje Ci naprawdę.Ja co prawda nie mam takich myśli ale swoje przeszłam.Pytasz jak odróżnić chorobę psychiczną od nerwicy?? Myślę że głównie po krytycyzmie zachowanym wobec choroby.Gdyby naprawdę zaczęła się psychoza ,otoczenie prędzej niż Ty zauważyłoby że dzieje się z Tobą ,,coś dziwnego,,A ty sama byś w to nie wierzyła!!!. Masz silną nerwicę, a to wszystko o czym ciągle myślisz to jej ewidentny objaw.Też mam za sobą etap hipohondrii,ziarnicy złośliwej,góza mózgu itp Ciśnieniomierz
mi się w końcu zepsuł,.Masz prawo się bać! Każdy z nas boi się choroby psychicznej,nikt nie chce jej mieć,!!!ale nie wszyscy o tym wciąż myślą-I to jest Twój największy problem-natrętne myśli!!!.Musisz leczyć to natręctwo -nic innego!!!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 12 sie 2006, 13:45
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 17:58 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez apatia 12 sie 2006, 14:05
ni ma szprawy :oops:
"Mój lęk jest moim przekleństwem i siłą"

przez limba 12 sie 2006, 14:33
Moniczka napisał(a):Nie lubie Cie limba-nie tylko nie nadawalybys sie na psychologa ale brak Ci codziennej gotowosci pomocy innym i ciepla w kontaktach

Nie moniczka,bardzo się mylisz...Mnie czasem i psycholog zdrowo opieprzył.Myślisz,że to ciągłe użalanie się nad sobą coś Ci pomoże???Zauważ,że wiele z nas ma problemy,każdy czytając rady,mniej lub więcej stosuje się do nich.Wielu cieszy się maleńkim sukcesikiem.Ale z tego co czytam Ty nie należysz do tych co kiwną palcem ,aby z tej choroby wyjść.Cały czas szukasz współczucia i litości.Piszesz z tymi co się nad tobą rozczulają,słowa prawdy omijasz!!!Wybacz ja też byłam chora!!!,,Byłam"- bo nigdy nie dałam się stłamsić tej chorobie.A Ty chcesz być chora bo ciągle to w sobie pielęgnujesz.Popatrz ilu ludzi Ty już z tego forum wyprowadziłaś z równowagi?????Ciesze się,że jestem po prawie 5 letniej kuracji i gdzieś tą nerwicę stłamsiłam,ale uwierz jak by to było 4 lata temu-to mój lekarz zabronił by mi czytać Twoje posty,abym to co piszesz nie dopisywała do siebie!!!!!Monika nie zauważyłaś,że wielu ludzi dosłownie straszysz?????Zawsze tak myslisz tylko o sobie??????

[ Dodano: Sob Sie 12, 2006 2:52 pm ]
apatia napisał(a):potrzebny mi koniak na opamietanie czasem wiec jak zobaczysz kiedys ze apatia marudzi to wiesz...

i to mi się własnie podoba,Nerwicę trzeba kopniakiem :D -pozdrawiam
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

re

przez Tunia03 12 sie 2006, 20:08
Moniczko sorry ale czytając Twój post dostałam ataku śmiechu. Boże to jest chore,chore,chore, ale kilka lat temu miałam podobnie. Może nie aż tak jak Ty ale podobnie. Jak robiłam sobie badanie krwi to gdy szłam po odbiór wyniku oblewały mnie poty w przekonaniu,że mam białaczke. Z tego stresu pojawiały się u mnie stany podgorączkowe więc z termometrem chodziłam cały dzień.Przeszło samo kiedy zaszłam w ciąże i lęki o zdrowie skierowałam na swoje dziecko. Ale nerwica poszła w innym kierunku, pojawiły się objawy somatyczne które są bardziej uciążliwe niż hipohondria. Współczuje Ci i radzę schować ciśnieniomierz i termometr,uwierzyć że Twoje problemy pochodzą z nerwicy i przestać łazić po lekarzach bo zwariujesz.Ja wiem,że nie jest to proste ale trzeba zacząć walczyć.
Tunia

przez czarna741 12 sie 2006, 20:35
Tunia mnier posty moniczki od dawna bawią, zresztą Twoich rad i tak nie weżmie sobie do serca, wymyśli nowy post pt"zwariowałam , nic mi nie pomaga, nic mi nie pomoże poradzcie, właściwie to i tak mam gdzieś wasze rady" Moniczka teraz wyjechała ale pewnie leży gdzieś cała zdrętwiała ze strachu bo przecież jej wszystko drętwieje , strzyka i trzaska. Liczy się tylko ona i jej bóle .
Do adm mam jedno pytanie czemu Angelika jest pod lupką??? Bo uraziła , zaatakowała moniczkę??????? Nie rozumiem :shock: :shock: Wiem zaraz ktoś napisze że to jest forum aby sobie pomagac ale jak pomagac komuś kto tego nie chce. Proponuję założyc subforum specjalnie dla moniczki i zatytułowac dla ludzi o silnych nerwach i dużej cierpliwości. Skończyłam a teraz możecie mnie wziąśc pod lupkę jak Angelikę za to że napisała kilka słów prawdy.
W jednym terrorus mił rację to jest forum gdzie ludzie głaszczą się po główkach i nie można napisac co się myśli.
cieszmy się każdym danym nam dniem

przez czarna741 12 sie 2006, 20:45
limba dokładnie straszy i jeszcze nakręca :evil: :evil:
co robi z tym adm , daje lupkę angelice, bo ktoś wreszcie napisał jej kilka słów prawdy :evil: :evil: jestem tym oburzona :evil: :evil:
uważam że angelika na to nie zasłużyła :evil: :evil: ale mam to już gdzieś czy ktoś mnie zbanuje czy nie to forum straciło w moich oczach :evil: :evil:
tak tak adm zaraz odpisze że tutaj są ludzie chorzy i moniczka też jest ale do cholerci nie tylko ona jest chora , ja też mam silną nerwicę cierpię na depresję , zresztą jak każdy tutaj i co będziemy się głaskac po główkach i wymieniac co nas boli co nam puchnie i jeszcze bardziej się nakręcac????
zauważyłam że wielu wspaniałych ludzi z pozytywnym nastawieniem przestaje tutaj pisac
dlaczego??????
mo że adm się nad tym zastanowi, bo inaczej będzie to forum pt"użalajmy się nad sobą"

przez drań 12 sie 2006, 21:17
Czarna741

Poczytaj sobie dokładne posty Angeliki to nie będziesz sie dziwić ;)
ExModerator

przez czarna741 12 sie 2006, 21:43
drań poczytaj sobie dokładnie wszystki posty moniczki to nie będziesz się dziwic angelice ;) ;) i nie dziwię się angelice . zresztą nie tylko angelika tak reaguje na moniczkę ;) ;) przeczytałam posty angeliki :D :D
zresztą pisałam już możecie dac mi bana bo w tym momencie podniosło mi sie ciśnienie i wkurzyłam się aż zaczyna mi wszystko drętwiec(nogi, oczy ręce) a co mi nie może drętwiec , żle się poczułam i proszę o radę , pomoc i zrozumienie a kto mnie nie zroumie to go pod lupkę bo jestem biedna chora i na skraju wyczerpania nerwowewgo :twisted: :twisted:
dlaczego nikt nie widział kiedy moniczka potrafiła mi napisac że siedzi ze swoimi kolegami i oni się dziwią i śmieją kto siedzi na tym forum, że [potrafię tylko wysłac seledynowe minki itp i wiele innych rzeczy nie tylko mi :x :x
może mnie uraziła, może jestem wrażliwa i chciałam wziąśc sznurek i nie powiesic :twisted: :twisted:
w nosie mam moniczkę i jej choroby bo już nie raz pisałam że to egoistka i snobka
róbcie tak dalej a to forum będzie pełne takich moniczek i jej podobnych i wtedy i będzie tytuł" użalajmy sie razem a będzie nam gorzej" :cry:

to forum przypomina mi czasy komuny, powiesz co myślisz dostaniesz w łeb :twisted: :twisted:

przez długi czas dałam sobie spokój z czytaniem durnowatych postów moniczki bo przy nich doła można załapac ale zobaczyłam że angelika ma lupkę i chciałam zobaczyc dlaczego..... no ok teraz poproszę o lupkę bo uraziłam panią moniczkę i napisałam że jej posty są durnowate :oops:
sorry moniczko bidulko TY jedna :cry: :cry:
biedna nawet seks z dwoma facetami musiała przerwac bo jej coś drętwiałao :roll:

życzę Wam tutaj więcej takich moniczek :roll:

teraz lepiej się poczułam :D napisałam co myślę

przez czarna741 12 sie 2006, 21:52
Angeliko uśmiałam się do łez :lol: :lol:
Moniczko ja CI odpowiem jesteś jak najbardziej dziwna , powiem wiecej bardzo dziwna :roll: :roll:
Wreszcie napisałam co myślę o Moniczce hurrrrraaaaaaaaaaaaa
jest dziwna jak cholera , tak dziwnej osoby nie spotkałam........
moniczko proponuję nowy wątek "czy ja jestem dziwna czy zdziwaczeję od myśli zdziwaczenia" :) :) i znowu Twoi koledzy będą się pytac co za tłuczki siedzą na tym forum :( :( :( ale trudno nie każdy jest tak inteligentny jak TY :D :D :D
a teraz lupka bo napisałam co myślę :roll: :roll: tak przecież tutaj jest :roll:
ech ta cenzura :roll: :roll:

przez drań 12 sie 2006, 22:04
drań poczytaj sobie dokładnie wszystki posty moniczki to nie będziesz się dziwic angelice

Odkąd przebywam na tym forum przeczytałem prawie wszystkie posty Moniczki ;)

Owa Angelika przegieła poprostu w licznych tematach Moniczki pisząc

"Huuuuuurrrrrra Moniczka wyjezdza mam nadzieje ze na dlugo sie obejdziemy bez jej biadolenia......YUPI YUPI YUP"
"utro wszyscy obudzimy sie z opuchnietymi nosami bo to tez jeden z objawow nerwicy prawda Moniczko? "
"Moniczka + Joasia = Przyjacioleczki na dobre i na zle jak juz sie tak zgadalyscie to zalozcie zgrupowanie hipochondryczek.....bo co rusz wynajdujecie nowe glupoty i zbadajcie sobie komorki mozgowe czy Wam nie topnieja...."
"a mam taki pomysl Moniczko-zwariuj i juz nie bedziesz sie o nic martwila skoro juz zwariowalas o mysli o zwariowaniu to niedaleko Ci do zwariowania......a moje oczy wariuja kiedy Cie czytam ale to chyba ta mysl o zwariowaniu ktora Cie do tego wariactwa doprowadza poprzez myslenie o zwariowaniu albo juz wszyscy zwariujemy i tyle.......oczywiscie po przeczytaniu Twoich zwariowanych wariacji..... " itp

Bardzo śmieszne ;]

A ja Moniczki wcale nie głaszcze wręcz mnie męczy i swoje stanowisko co do Niej zachowam dla siebie ;)

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13 sie 2006, 00:46 przez drań, łącznie edytowano 1 raz
ExModerator

przez czarna741 12 sie 2006, 22:49
dla mnie bardzo śmieszne bo sama się prosiła o takie komentarze :!: :!:
ja się powstrzymywałam żeby jej nie napisac coś jeszcze bardziej ironicznego :!: :!:
widocznie drań mamy inne poczucie humoru :? ;) ;)
z Angeliką zgadzam się w stu procentach i zdania nie zmienię :szukam:
ja swojego stanowiska co do niej nie mam już zamiaru zachowywac tylko dla siebie :!: :!: moim zdaniem lupka jest niesłuszna :!: :!:
czy mogę miec swoje zdanie , czy też nie :!: :!:

jeżeli te komentarze rozbawiły tylko mnie to chyba nie pasuję do tego forum :roll: :roll: powiem więcej popłakałam się ze śmiechu :!: :!:
moniczce to się należało od dawna i wrecie ktoś na to się zdobył :!: :!:
drań nie udawaj że Cię to nie rozbawiło ;)
ja spadłam z krzesła, prawie się herbatą udławiłam :roll:
jeżeli Cię to drań nie rozbawiło to życzę CI abyś nabrał większego dystansu do życia , więcej humoru bo komu jak komu ale nam jest ono bardzo potrzebne

dobra drań , wiem że nie możesz napisac że Cię to rozbawiło bo jesteś moderatorem
:!: :!:
ale ja mogę napisac rozbawiło mnie to ... rozbawiło.... rozbawiło.....

Sortuj wg