Szczyt hipochondrii

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez agapla 06 sie 2006, 14:22
Moniczka jedź nad to morze i nie wymyślaj żadnych nowych chorób ;)

przez Moniczka 06 sie 2006, 14:30
Nie wymyslam chorob,chce po po prostu poznac roznice miedzy nerwica a czyms powazniejszym.Wiecie co,po prostu latwo powiedziec "nie zadreczaj sie' jak sie nie ma takich obsesyjnych mysli.Jak ciagle chodzilo by wam po glowie pytanie "czy jestem normalna?" to byscie zobaczyly jak to potrafi utruc czlowieka.Tak jak palpitacje,lek przed wyjsciem z domu czy duszenie, obsesje i natrectwa sa jakims objawem chorobowym i mecza.Dlatego wciaz sie zastanawiam,szukam czegos lub kogos kto da mi stuprocentowa pewnosc...
Moniczka

przez Joasia 06 sie 2006, 15:20
wiem że to nie jest tak łatwo o tym nie myśle ale trzeba próbowac Marha może ma racje jak byś o tym teraz nie napisała to byś może juz miej o tym myślała...trzeba w myślach sobie mówic "napewno nie jestem chora to tylko ta nerwica chce wprowadzi mnie w błąd"... ja nieraz sobie myśle że nerwica która we mnie siedzi to taki diabeł co chce mna zawładnac ale mowie sobie ze napewno nie dam sie pokonac...niewiem może to jest chore myślenie ale mi to pomaga :P
...życie idioty to nie bułka z masłem...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nonenow 06 sie 2006, 15:21
W zyciu nie ma 100% pewnosci. To ze niektorzy schizofrenicy maja dobry kontakt z rzeczywistoscia, mowi tylko tyle ze ta choroba czesto daje sie wyleczyc (1/3 przypadkow) albo zaleczyc (tez 1/3). Sa na swiecie wyleczeni profesorowie-schizofrenicy, malarze-schizofrenicy, pisarze-schizofrenicy, taksowkarze-schizofrenicy, itd.
Psychoza wystepuje w schizofrenii, ale nie tylko (silny stres, depresja). Epizod moze sie przydarzyc i zdrowej osobie. Niemniej, kryteria sa takie ze Ty na pewno ich nie spelniasz! To jak zlamanie otwarte nogi - albo widac, albo go nie ma.

Pamietasz link, ktory kiedys Ci podrzucilem? Ten z forum ocd? Tam ludzie opowiadaja o swoich problemach tak jak tutaj. Takich co sie bali psychozy jest bardzo duzo. I madral takich jak Ty (albo ja), ktore testowaly sie przez dlugi czas pod jej katem tez nie brakuje. Ludzie opisuja nawet przypadki 'testowania' sie pod katem urojen paranoidalnych - 'hmm, czy ja nie mam przypadkiem poczucia ze za lustrami sa kamery a ja jestem agentem Watykanu w wojnie z antychrystem?' :lol:

http://www.stuckinadoorway.co.uk/

Trzymaj sie, jedz nad morze i odpoczywaj. A ja mowie papa wszystkim i zmykam w gory.

przez Joasia 06 sie 2006, 15:27
kurcze nie znam dobrze angielskiego ehhhhh :twisted:
...życie idioty to nie bułka z masłem...

przez limba 06 sie 2006, 20:05
Moniczka -Ty masz wszystkie choroby-więc czemu teraz nie miałaby być psychoza?????????Zawsze nowy wątek w Twoim zachowaniu :twisted:
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez SAMO SZCZęśCIE 06 sie 2006, 20:25
Z tego co nam tutaj napisałaś moge jasno stwierdzić iż twoje życie nie składa się z niczego innego jak myślenie o śmierci i chorobie psychicznej.Zastanów się czy,aby na pewno tego chcesz. MOGE POWIEDZIEć Ci tylko tyle,że to wszystko nie jest dla tego wszystkiego warte.Zrób coś ze sobą.Jakieś zajęcia itd.Po co sie wkręcać w różne choroby :?: :?: Przez takie myślenie możesz się naprawde wkręcić w coś niezłego,bo takim myśleniem to na siebie ściągniesz.A wtedy będziesz mogła dopiero poczuć co to choroba.Pierwsza moja rada dla Ciebie to odstawiać mierzenie temperatury i ciśnienia co rano.Zaufaj mi.Nic Ci się nie stanie skoro wyniki badań masz dobre.Kiedy się nie załatwisz to nie leć z tym odrazu do lekara tylko poczekaj jeszcze troche.Stopniowo dojdziesz do odstawiania pewnych przyzwyczajeń.Własnie z takich szczeglów się to się składa.
Pozdrawiam :!:

SAMO SZCZęśCIE

przez Moniczka 06 sie 2006, 22:02
SAMO SZCZESCIE,masz w pelni racje ale na pewno nie robilabym tych wszystkich czynnosci typu mierzenie cisnienie,gdybym sie czula dobrze.Nadmierne dbanie o zdrowie nie wynika z tego,ze to mnie interesuje czy jest moja pasja ale dlatego,ze mam objawy somatyczne!I przestancie z tymi zajeciami "znajdz sobie zajecie"!Cholewka,ja mam mase zajec wsrod ktorych taternictwo to najlzejsze :? Wczoraj cala noc bawilam sie na wesewlu.Ja nie jestem znudzonym zyciem odludem siedzacym w domu.To po prostu moje zdrowie daje mi te znaki..
Moniczka

przez Moniczka 06 sie 2006, 22:06
Nie lubie Cie limba-nie tylko nie nadawalybys sie na psychologa ale brak Ci codziennej gotowosci pomocy innym i ciepla w kontaktach z nimi.Mysle,ze tak naprawde wkurzaja Cie moje posty bo sama nie przechodzisz natrectwa typu "mam chorobe psychiczna'.Gdybys przechodzila, to juz tak jak ja bys panikowala i pisala te posty,ktore sa jakas deska ratunku.Przykro mi,ze spotykam na swojej drodze tez ludzi takich jak Ty ale takie jest zycie.
Joasia,ja jestem z wyksztalcenia anglista.Wladam tym jezykiem perfect,to jak cos pisz do mnie to Ci cos przetlumacze.Pa
Moniczka

przez Angelika 06 sie 2006, 23:25
Kochana Moniczko jedyna szansa dla Ciebie to szpital psychiatryczny-tam Ci wybija ta hipochondrie z glowy bo tutaj to juz nie wiem czy jakies wskazowki dostaniesz poniewaz nic do Ciebie nie dociera.... :?
Angelika

przez Angelika 06 sie 2006, 23:36
Wiesz Moniczko wyksztalcenie nie swiadczy o inteligencji czlowieka,ja moja Kochana pomimo iz zakonczylam edukacje na licencjacie wladam 4 jezykami bardzo dobrze i nie wymyslam takich jak ty historii z 1000 i jednej nocy.Kochana prosze Cie zacznij realnie myslec a nie operowac wyimaginowana wyobraznia.
Angelika

przez Moniczka 07 sie 2006, 08:55
To mozemy sie razem do tego psychitryka wybrac bo i tobie by sie przydalo solidne leczenie i przetrzepanie mozgu
Moniczka

przez Moniczka 07 sie 2006, 08:58
Doczepilas sie do wyksztalcenia bo Cie to boli?Ja znam 5 jezykow i co z tego?Nerwica a jezyki to inna sprawa.Nawet profesor moze chorowac.Poza tym nie pisalam do Ciebie tylko do Marhy i nie chodzilo o edukacje ale Ty sie akurat do tego doczepilas."Uderz w stol a nozyce sie odezwa".
Moniczka

przez Marha 07 sie 2006, 10:21
Moniczko mnie też jeszcze całkiem niedawno dręczyły myśli o chorobie psychicznej. Do tej pory czasami mi się to zdarza. MÓj sukces polega na tym, że przestaję się w to wgłębiać. Jeśli przychodzi mi taka myśl błyskawicznie ją odrzucam. Kiedyś, podobnie jak ty wgłębiałam się w to, szukałam coraz to nowych objawów, ale to naprawdęw niczym nie pomaga. Uwierz w siebie! Będzie ci się o wiele łatwiej żyło. I nie myśl odrazu, że w Twoim przypadku jest inaczej niż u wszystkich innych ludzi, którym udaje się to pokonać. Zaakceptuj to, że jesteś takim samym człowiekiem jak ja, czy mnóstwo innych osób i skoro nam się udało, to dflaczego Tobie miałoby się nie udać?

Sortuj wg