Ciągłe skupianie się na ''myśleniu''

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez dekiell 16 kwi 2011, 16:11
czy ten problem też występuje u was ( ciągle skupiam się na myśleniu ciągle myśli myśli i myśli chodzą mi po głowie )

często dochodzi do tego że mi przeszkadzają być sobą ... :/
Ostatnio edytowano 16 kwi 2011, 17:08 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniosłam do działu nerwica natręctw

przez Nibelheim 16 kwi 2011, 18:21
To chyba główny objaw w nerwicy natręctw. Przymus ciągłego myślenia o czymś, mimo że jest to bezcelowe i potrafi konkretnie zatruć życie. Nie zdołałem się jeszcze tego cholerstwa wyzbyć, a leczę się (?) pół roku. Tfu!

przez Sorrow 16 kwi 2011, 18:42
dekiell napisał(a):czy ten problem też występuje u was ( ciągle skupiam się na myśleniu ciągle myśli myśli i myśli chodzą mi po głowie )

To kim jesteś jak myślisz? Nie sobą?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sabaidee 16 kwi 2011, 18:51
Sorrow, autorowi wątku chodzi chyba o jakieś natrętne myśli, a nie myślenie w ogóle. Niestety tego nie sprecyzował.
Sabaidee

przez dekiell 16 kwi 2011, 19:13
Sorrow napisał(a):
dekiell napisał(a):czy ten problem też występuje u was ( ciągle skupiam się na myśleniu ciągle myśli myśli i myśli chodzą mi po głowie )

To kim jesteś jak myślisz? Nie sobą?

ciągle nie mogę się skupić, rzadko kiedy się skupiam ciągle myślę

np : oglądam telewizor, a przy mnie ogląda mama tata siostra, ten obraz w głowie pojawia się tak jak opisałem...
nie mogę normalnie się skupić na oglądaniu telewizora ''ja sam'' nie oglądam,tylko w głowie jest tak :
ogląda go mama ze mną siostra i każdy kto patrzy w ekran.... :/

robię śniadanie: nie mogę się skupić na zrobieniu tylko kromki...tylko skupiam się że np do kuchni wchodzi mama, siostra tata
i patrzą na mnie ciągle mam wrażenie jak by na mnie ktoś oglądał....
brak skupienia ... :/

robię zakupy: jestem przy ladzie przy pakowaniu towaru :
kolejka za mną a ja znów nie mogę sie skupić na sobie tylko jest tak :
/cenzura/ ludzie za mną ciągle są, muszę się spieszyć bo mnie peszą ... ;/

-- 16 kwi 2011, 19:16 --

Sabaidee napisał(a):Sorrow, autorowi wątku chodzi chyba o jakieś natrętne myśli, a nie myślenie w ogóle. Niestety tego nie sprecyzował.

a nie myślenie w ogóle- chyba trafiłeś. Ciągle myślę, oglądam mecz w pokoju u siebie,ktoś przychodzi na górę na korytarz a mnie od razu ogarniają myśli że ktoś przyszedł na ten korytarz cholerny że ktoś tam jest że tam stoi i że zaraz może do mnie przyjść i ze mną być;/

przez black_cat 05 maja 2011, 23:44
mam to samo... leczę się od kilku miesięcy u psychiatry, brałam Afobam potem odstawiłam, bo uzależnia. paniczny lęk ustąpił, ale myślenie o tym, że myślę jest cały czas:( mam wrażenie, że to nigdy nie minie ... :( cieszyłam się kiedy czułam poprawę... znów zaczełam czuć się "normalnie" niby taka jak wszyscy... i nagle nie wiadomo skąd znów te cholerne myśli o tym, że myślę, że jestem chora psychicznie, że wymyślę coś strasznego albo głupiego
Miałam nadzieję, że sobie z tym poradziłam a teraz znów paniczny lęk przed tym, że to wszystko wraca. Czy to w ogóle da się wyleczyć całkowicie?:(Jedyne co mnie pociesza to to, że nie jestem sama bo kiedyś miałam coś podobnego i myślalam, że tylko ja jedna na świecie mam taki okropny sposób myslenia... a okazuje się niestety, że tak wiele ludzi na to cierpi ale wiadomo każdy z nas na codzien to ukrywa, próbuje samodzielnie z tym walczyć... jednak teraz po tym co przeżyłam, a był to koszmar nie warto walczyć samotnie ... nie ma czego się wstydzic i jak najszybciej udać się do psychiatry... wcześniej chodziłam do psychologa ale same rozmowy nic nie pomagały... niby rozumiem tą chorobę i wiem, że to tylko coś co sobie wymyślam ale nie potrafię sobie sama z nią poradzić, tak bardzo tęsknię za normalnym zyciem :(
Jeśli ktoś poradził sobie z tą chorobą proszę o pomoc :(

przez Agasaya 06 maja 2011, 00:10
Zawsze jak wychodzę z psem na dwór, szczególnie wieczorem to mam w głowie taką myśl i ona mnie nie opuszcza. Myślę żeby nie spotkać takiego kolesia, który też chodzi ze swoim psem tam gdzie ja i często się do mnie przyłącza, gada bezustannie, wypytuje. Drażni mnie jego obecność koło mnie, to że jego pies ciągle plącze smycz ze smyczą mojego psa... Wieczorem jak wychodzę to staram się nie wychodzić w takiej porze jak on zwykle wychodzi i myślę o tym że nie chciałabym go spotkać, a jak go spotkam to jestem na siebie zła że źle to wykombinowałam i mam popsuty spacer. Nigdy nie myślałam o tym jak o czymś dziwnym, nienormalnym ale zwątpiłam....
Agasaya

przez wiejskifilozof 06 maja 2011, 20:18

Tak. Dokładnie jak piszesz . Siedzi taka cholera w głowie i psuję nastrój .

przez black_cat 06 maja 2011, 23:10
wtedy nic nie cieszy jak dawniej:( ale trzeba waliczyć o powrót do normalności i szczescia!
Czasem sobie mysle kurde niektorzy maja takie straszne choroby, albo sa biedni, bezdomni...
Ale nerwica powoduje tak ogromne cierpienie;/ i nie dokonca wiadomo jak z tego calkowicie wyjsc:(

przez olciaaaaa 07 maja 2011, 13:15
uhmm.. U mnie mętlik w głowie, istna burza myśli nie przerwanieod kilku lat.
ostatnio znów gorzej sie czuję.
Na zewnątrz spokojna, a w środku ...
http://www.youtube.com/watch?v=lg52GFdRw-k

przez MARTIN1986 07 maja 2011, 13:26
Mam tak samo jak ty! Nikt ze znajomuch nawet by nie podejrzewał że mam problemy ze sobą

przez olciaaaaa 07 maja 2011, 13:30
w szpitalu nawet mi mówiono ,że wogóle po mnie nic nie widac.
Ale w sumie uczono mnie od małego , żeby nie pokazywac po sobie słabosci bo przeciez ktos moze to wykorzystac przeciwko mnie albo przyniosę wstyd.
http://www.youtube.com/watch?v=lg52GFdRw-k

przez MARTIN1986 07 maja 2011, 13:36
To się nazywa zakładanie maski! Dusisz w sobie wszystkie emocje i stad nerwica to bardzo złe, to co ci kiedys powiedzieli. Człowiek powinien pokazywać swoje emocje, nie bać się ich. Każdy czasem jest zły, pogniewany, smutny, wesoły, zawiedziony itp. Ty nie jesteś słaba, znasz swoje objawy wiesz co jest nie tak, to jest również siła!

przez black_cat 07 maja 2011, 16:05
ja dziś caly dzien ukrywalam co mi jest nikt nawet nie podejrzewa myslą, że juz jestem zdrowa... wrocilam do domu zeby w samotnosci się wyplakac kiedy to sie skonczy! ;(
Boje się komuś powiedziec:(

-- 07 maja 2011, 16:12 --

olciaaaaa a ile lat się leczysz? i jakimi sposobami?

Sortuj wg