Jakie leki wam pomogły?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Jakie leki wam pomogły?

przez paradoksy 06 maja 2011, 17:55
black_cat, na grupowej rozmawia się... między innymi o sobie, o swoich zachowaniach, o sytuacjach z przeszłości, ale przede wszystkim o UCZUCIACH, co wtedy czułaś, jak się czułaś itd...

poza tym:

Każda osoba, która chce korzystać z takiej formy terapii, zapoznaje się i akceptuje normy grupy, którą będzie współtworzyła. Jest to warunek niezbędny do prawidłowego realizowania procesu grupowego, czyli do zdrowienia każdego z jej uczestników. Takimi normami są, np. zakaz używania jakiejkolwiek formy agresji (fizycznej, psychicznej i.in.), powstrzymywanie się od oceny innych, czy przerywania sobie wypowiedzi, szczerość. Dzięki przestrzeganiu niniejszych norm zapewnione jest wsparcie, szacunek, życzliwość i akceptacja.
paradoksy

Jakie leki wam pomogły?

przez black_cat 06 maja 2011, 23:06
dzięki za inf:)
Może faktycznie łatwiej zwalczać to razem z ludzmi o podobnych odczuciach, wtedy człowiek nie czuje się taki osamotniony z tym wszystkim. Bo na codzien czuje się inna, mając wrażenie, że tylko ja tak mam;/ i myślę w dziwny sposób
Dzieki temu forum też zdecydownie lepiej walczyć...

Jakie leki wam pomogły?

przez kahir 11 maja 2011, 20:05
wykoncypowałem sobie połączenie: Wellbutrin XR + Seronil. mój lekarz ma do mnie duże zaufanie w tej kwestii :mrgreen: Seronil biorę od paru dobrych miesięcy, aktualnie zszedłem do 20mg na noc i dołączyłem 150mg bupropionu trzy dni temu. nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych póki co. może oprócz suchości w jamie ustnej i bólu głowy, co do którego nie mam pewności, czy był skutkiem przyjęcia leku, czy raczej nadmiaru słońca :mrgreen: już pierwsza dawka spowodowała zastrzyk energii, ale bez bezsenności czy spadku łaknienia. poziom energii rośnie z dnia nadzień, a dzisiaj zauważyłem już pierwsze oznaki działania na natręctwa, w sensie pozytywnym. mam doskonałą tolerancję na leki, więc nie wiem jak inni zareagują, ale myślę, że wreszcie TO JEST TO! :mrgreen: nerwicowcy! idźcie szlakiem dopaminy! serotonina, jako taka, spełnia drugorzędną rolę w OCD, kwestia kluczowa to dystrybucja dopaminy do różnych obszarów mózgu. pogląd ma potwierdzenie w odpowiedziach, jakie uzyskałem od dwóch osób ze środowiska medycznego. ale pamiętajcie, że to nadal hipotetyzowanie.
świat jest pełen psychologów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakie leki wam pomogły?

przez malibu 12 maja 2011, 08:02
hejka,
czy ktos z Was bierze Zoloft? W jakich dawkach i jak sie czujecie? No i przede wszystkim czy komuś pomógł?

Jakie leki wam pomogły?

przez Newrus_90 12 maja 2011, 13:26
malibu napisał(a):hejka,
czy ktos z Was bierze Zoloft? W jakich dawkach i jak sie czujecie? No i przede wszystkim czy komuś pomógł?

Ja kiedyś brałem jedną tabletkę dziennie (rano), i pomagał.
Newrus_90

Jakie leki wam pomogły?

przez malibu 12 maja 2011, 16:07
Nerwus,dzieki za odpowiedz; teraz bierzesz coś innego? Zoloft przestał działać czy jak?

-- 12 maja 2011, 16:09 --

Nerwus,dzieki za odpowiedz; teraz bierzesz coś innego? Zoloft przestał działać czy jak?

Jakie leki wam pomogły?

przez Newrus_90 13 maja 2011, 13:10
malibu napisał(a):Nerwus,dzieki za odpowiedz; teraz bierzesz coś innego? Zoloft przestał działać czy jak?

-- 12 maja 2011, 16:09 --

Działał, ale byłem wtedy głupi i przestałem się leczyć (nie chciało mi się do lekarza biegać po recepty) i teraz jest gorzej. Ale Zoloft pomaga, przynajmniej mi pomagał, chociaż chyba na efekty trzeba troszkę poczekać. Teraz biorę anafranil i też jest ok.
Newrus_90

Jakie leki wam pomogły?

przez krzywy92 13 maja 2011, 14:01
Mi raczej nie pomaga.. Widać różnicę, ale mimo tego nie przechodzi..
Jestem tu po to by wygrać z tą chorobą i pokazać Wam, że jest to możliwe.

Jakie leki wam pomogły?

przez malibu 13 maja 2011, 19:56
Nerus,jasne, teraz rozumiem.
krzywy, jak długo juz bierzesz i jakie dawki ,że twierdzisz ze brak poprawy?
Mój syn brał 8 tyg po 50 mg Zoloftu ,ale było jak piszesz, lepiej ale nie dobrze,lekarz zwiekszył mu do 100mg.Bałam sie skutków uboczynch i zwiekszam mu stopniowo, od tyg bierze po 75 mg,wydaje mi sie że coś "drgnęło"....
btw. w jakim wieku jesteście ? Mój syn ma dopiero 17 lat...podobnie jak Ty ,nerwus, nie chce /nie chciał sie leczyć,każdego dnia namawiam go na leki , nawet nie wiecie jakie to ciężkie ,jak czasem mam dość :twisted:

Jakie leki wam pomogły?

przez admn 13 maja 2011, 21:58
Brał ktoś z was Mozarin?
Jakie efekty?

Jakie leki wam pomogły?

przez paradoksy 13 maja 2011, 22:36
paradoksy

Jakie leki wam pomogły?

przez New-Tenuis 14 maja 2011, 00:10
Wenlafaksyna i kwatepina (Velaxin i Ketrel). Velaxin na mnie bardzo mocno podziałał. Na początku, odczuwałam straszne skutki uboczne, a jak "zaskoczył", podziałał na mnie znacznie lepiej niż paroksetyna.

-- 13 maja 2011, 23:12 --

black_cat napisał(a):mam lekki niepokoj, ze znow powróci nasilony stan nerwicy :( zmienić leki?

Pójdź do psychiatry i zapytaj go o to. Sam leków nie zmieniaj. Na mnie paroksetyna przestała działać i psychiatra mi zmienił lek na wenlafaksynę.

-- 13 maja 2011, 23:17 --

linka napisał(a):Jak ktoś nie chce iść na terapię, jest leniwy

Tu się nie zgodzę. Nie jestem leniwa, ale nie chodzę na terapię, bo odczuwam lęk przed... samą terapią. Nie przed tym, co mi się dzieje w życiu. Boję się psychologów i nie potrafię rozpocząć terapii. To nie wynika z mojego lenistwa.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Jakie leki wam pomogły?

przez Robanix 14 maja 2011, 01:43
linka napisał(a):Jak ktoś nie chce iść na terapię, jest leniwy - zawsze znajdzie powód ...i tyle.....

Żeby iść na terapię trzeba zazwyczaj gdzieś zadzwonić i umówić się. A co zrobić wtedy, kiedy ma się problem z zadzwonieniem? I w ogóle z dowiedzeniem się co i jak? A ja właśnie tak mam. I na terapie dostawałem się tylko dzięki pomocy innych ludzi, którzy za mnie robili większość tych rzeczy. Wymagało to zresztą różnego kombinowania i było bardziej skomplikowane niż samodzielne działanie, więc ciężko mówić o moim lenistwie. Naprawdę, lenistwo to raczej rzadki powód niepójścia na terapię.
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

Jakie leki wam pomogły?

przez Newrus_90 14 maja 2011, 10:20
malibu napisał(a):w jakim wieku jesteście ? Mój syn ma dopiero 17 lat...podobnie jak Ty ,nerwus, nie chce /nie chciał sie leczyć,każdego dnia namawiam go na leki , nawet nie wiecie jakie to ciężkie ,jak czasem mam dość :twisted:

Jak pierwszy raz leczyłem się to miałem 17 lat, teraz mam 21.
Newrus_90

Sortuj wg