Jakie leki wam pomogły?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Jakie leki wam pomogły?

przez Nibelheim 06 kwi 2011, 15:10
Dobrze słyszeć :smile:

Jakie leki wam pomogły?

przez bretta 06 kwi 2011, 15:27
mi jak na razie chyba pomaga tylko zomiren ale to też tylko doraźne oczywiście..
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Jakie leki wam pomogły?

przez CichoCiemny 07 kwi 2011, 03:15
Mi pomaga uświadomienie sobie, że im więcej o tym myślę i sobie wkręcam różne nerwice tym bardziej się nasilają. Jak tylko zacznę coś robić, co mnie pochłania to od razu wszystkie natrętne myśli znikają, rytuały powoli też.
Terapii próbowałem, może trafiłem na nieodpowiednich terapeutów, ale odpuściłem, bo tylko pogorszyło sytuację.
A tak to zacząłem leczyć się "we własnym zakresie", różnymi specyfikami, (tzn. raczej chodziło o przyjmowanie ich "rekreacyjnie", ale dzięki nim odkryłem w sobie wiele tajemnic), których nazw nie będę wymieniać, bo tu panuje taka polityka, że tylko to co lekarz przepisze jest dobre, wszystko inne to zło. Na PW można o tym ze mną pogadać jak coś.

A co do wina - tylko Komandos. ;) Szkoda, że już nie produkują.
CichoCiemny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakie leki wam pomogły?

przez wiejskifilozof 10 kwi 2011, 15:31
Ospałość, nie chęć do życia . Osła
bienie .

Jakie leki wam pomogły?

przez Nibelheim 10 kwi 2011, 15:47
I mimo to sobie chwalisz :smile: Dobra, od 3 dni jedziemy na tym samym wózku :mrgreen:

Jakie leki wam pomogły?

przez wiejskifilozof 11 kwi 2011, 12:36
Biorę je 6 lat , więc przyzwyczaiłem się . :smile:

Jakie leki wam pomogły?

przez kahir 11 kwi 2011, 13:32
orientujecie się w jakichkolwiek farmakologicznych nowinkach w grupie SSRI? aktualnie biorę fluoksetynę, która podobnie jak każdy wcześniej stosowany antydepresant dodaje trochę energii, lecz na natręctwa same w sobie nie działa praktycznie w ogóle, na pewno nie bezpośrednio. ostatnio przyjmuję też kwetiapinę w małej dawce, pomaga przespać nieprzerwanie całą noc. w ciągu dnia powoduje jednak zbyt dużą sedację, dlatego biorę jedynie na noc. ew. jakie znacie, dobrze na Was działające, zestawy leków: SSRI + neuroleptyk, SSRI + benzodiazepiny, etc.?
świat jest pełen psychologów.

Jakie leki wam pomogły?

przez Newrus_90 30 kwi 2011, 18:18
Ja też biorę Anafranil SR 75 i chyba mi pomaga, bo obsesyjne myśli mi zniknęły, czynności też powoli ustępują, chociaż nie wszystkie. Ciężko jest po tylu latach przestać coś robić, albo zacząć robić coś inaczej. Ale nie jestem już tak dokładny przy ich wykonywaniu. Jestem spokojniejszy i bardziej wyluzowany. Powoli stawia mnie na nogi, bo 2 miesiące temu to była tragedia.
Newrus_90

Jakie leki wam pomogły?

przez Nibelheim 30 kwi 2011, 19:39
Kurczę, coś mi ta farmakologia nie służy. Obsesji wciąż nie mogę się pozbyć, a przy Rispolepcie mam problemy ze snem :x

Jakie leki wam pomogły?

przez Newrus_90 01 maja 2011, 08:03
Nibelheim napisał(a):Kurczę, coś mi ta farmakologia nie służy. Obsesji wciąż nie mogę się pozbyć, a przy Rispolepcie mam problemy ze snem :x

A jak długo zażywasz swój lek? Słyszałem że na efekty trzeba trochę poczekać. Nie od razu wszystko przechodzi. Niestety :( A jeśli chodzi o efekty uboczne to to też trzeba kilka dni się przemęczyć. Organizm musi się przyzwyczaić. Ja z początku dużo spałem, ale po jakimś tygodniu przeszło.
Newrus_90

Jakie leki wam pomogły?

przez Nibelheim 04 maja 2011, 22:04
Newrus_90
Najpierw brałem Asertin jakiś miesiąc, potem Anafranil SR 75 przez 4 miesiące (stopniowo zwiększając dawkę do czterech tabletek). Od miesiąca jadę na Rispolepcie, 1 mg przed snem. Może spodziewam się zbyt wiele, ale nie czuję wyraźnej ulgi :(

Jakie leki wam pomogły?

przez Newrus_90 05 maja 2011, 13:23
Lekarz nic nie mówił na to że leki na ciebie nie działają? Nie wiem, mi pomogły tabletki, czuję się nawet w miarę zdrowo, chociaż jak siedzę i myślę sobie, i staram się to wszystko ogarnąć to pojawiają się wątpliwości czy wystawiono dobrą diagnozę, i co jeśli lekarz znalazł mi chorobę której naprawdę nie mam, to czy obsesję są prawdą i łapię doła,a jak łapię doła to nie mogę się na niczym skupić. Do wizyty mam jeszcze daleko a czasami łeb mi pęka od wątpliwości i różnych myśli i nie mam kogo się poradzić, albo wygadać, ale jak mówiłem i tak teraz jestem spokojniejszy niż parę miesięcy temu.
Newrus_90

Jakie leki wam pomogły?

przez Milutki 05 maja 2011, 19:06
Ja kiedyś przez długi czas brałem Asertin (sertralina) do 200 mg, ale nie zauważyłem żadnej istotnej poprawy.
Potem jakiś czas Sulpiryd - coś tam działał, ale - jak to po neuroleptyku - byłem ciągle senny i ze zwolnionymi reakcjami, więc nie miałem siły przeciwstawiać się natręctwom.

Potem inny lekarz przepisał mi Pramatis (escitalopram) 20 mg, najpierw solo, a potem potencjalizacja z Ketrelem.
Ale do Ketrela nie mogłem się przyzwyczaić - senność i brak chęci do życia. Więc lekarz zmienił go na Ryspolit (to samo co Rispolept - risperidon).
Z nim to niezła szopka, bo miałem brać 0.5 mg rano, bo niby miał być pobudzający, ale u mnie zadziałał nasennie i bardzo osłabiał, więc jak na razie biorę 0.25 mg i to wieczorem :mrgreen:
Ale ... teraz chyba wreszcie coś drgnęło, bo mam wrażenie, że ten zestaw leków (Escitalopram + Risperidon) trochę uspokoił moje nadmierne reakcje. Zobaczymy czy to się utrzyma.

Nie wierzę, że leki same z siebie uwolnią mnie od nerwicy, dlatego chodzę też na psychoterapię (żadna tam rewelacja, ale zawsze coś) no i przede wszystkim próbuję też samodzielnie ograniczać kompulsje i ignorować natręctwa. Idzie z tym raz lepiej, raz gorzej, ale mam nadzieję, że przy wsparciu leków może coś się udać.
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

Jakie leki wam pomogły?

przez olciaaaaa 05 maja 2011, 19:34
Witam, obecnie biorę Lenuxin..
Słabo się po nim czuję..
Czy ktos go brał i moze mi cos powiedziec na temat tego leku?
z góry dzieki.
Pozdrawiam. :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=lg52GFdRw-k

Sortuj wg