Skocz do zawartości
Nerwica.com

moje natręctwa


AndrzejK

Rekomendowane odpowiedzi

witam

skoro nie mam z kim porozmawiać w realu to pomyslałem że napiszę przynajmniej tutaj

na nn cierpię od dziecka miałem na przestrzeni lat różne obsesje i natręctwa ale chciałem napisać o tych które są obecnie na tapecie

boję się że stracę wzrok że oślepnę jeżeli przejdę przez próg napiszę coś na kompie spojrzę się na czarną rzecz

wyciągnę cukier z szafy albo herbatę ze szklanki albo gdy zamknę drzwi albo po prostu jak zrobię krok itd

czyli wlaściwie wszystko boję się też że nawet jak nie oślepnę tak po prostu to upadnę i wybiję sobie oko o kant stołu

albo stracę oko w jakiś inny sposó np dostanę kamieniem albo ktoś mi wbije w nie igłę to jest najgorsze widzę to dokładnie

i wręcz czuję jest to bardzo plastyczne i wyraziste tu przechodzimy do kolejnej obsesji czyli okaleczeń

gdy widzę ostry przedmiot natychmiast w głowie pojawia się wizja że on mnie rani że mi odcina ręcę i inne członki też

jest masa krwi i też czuję to miejsce więc żeby tego uniknąć powtarzam, czynności

cofam się na ulicy nadkładając drogi itp to są dwa takie główne i najbardziej męczące natręctwa

o innych może nie będę się rozpisywał bo są bardziej specyficzne i czasem ciężko je wytłumaczyć

najgorsze jest to że straciłem jakby osłonę antynatrętcową jaką udało mi się kiedyś wypracować tzn ja w momencie

powstania myśli wierzę w nią naprawdę wierzę że jak źle postawię krok to stracę wzrok to jest taki straszny lęk wtedy

któremu ine mogę się oprzeć jest gorzej niż kiedykolwiek i czasem mam ochotę po prostu wycofać się z życia na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×