Skupianie się na tym, co o Tobie myślą inni

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Skupianie się na tym, co o Tobie myślą inni

przez liquidfeniks 14 gru 2010, 13:33
Jak sobie z tym radzicie?
Mam ogromne blokady przez to, że ciągle patrzę na innych, zastanawiam się co pomyślą o każdym moim kroku.
Zaczynam nie myśleć o tym co mówię i robię, zachowuję się jak uposledzony.
Czy macie porady?

Re: Skupianie się na tym, co o Tobie myślą inni

przez Anna Maria 14 gru 2010, 13:46
Porad to ja nie mam bo zachowuje się podobnie :time:
więc witaj w klubie :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

Ja na niektóre swoje odchyły mam jedną metodę,że "to coś"podpowiada mi co innego a ja ignoruję ten "głos" wewnętrzny i robie swoje,to samo tyczy się krytyka wewnętrznego
Anna Maria

przez soulfly89 14 gru 2010, 15:21
Ja też się kiedyś tym bardzo przejmowałam jak mnie inni widzą. Teraz już dużo mniej. W międzyczasie narobiłam tyle głupot i tyle razy zrobiłam z siebie idiotkę, że naprawdę moje ewentualne gafy i tak już chyba tego nie przebiją. Po prostu pogodziłam się z faktem, że czasem bywam śmieszna i żałosna. Jak każdy chyba? :) A że ja może bardziej to co? Świat się od tego nie zawali, że powiem jakąś głupotę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 14 gru 2010, 15:23
soulfly89 napisał(a):Ja też się kiedyś tym bardzo przejmowałam jak mnie inni widzą. Teraz już dużo mniej. W międzyczasie narobiłam tyle głupot i tyle razy zrobiłam z siebie idiotkę, że naprawdę moje ewentualne gafy i tak już chyba tego nie przebiją. Po prostu pogodziłam się z faktem, że czasem bywam śmieszna i żałosna. Jak każdy chyba? :) A że ja może bardziej to co? Świat się od tego nie zawali, że powiem jakąś głupotę.

podziwiam takiego podejścia :uklon:
Anna Maria

przez Ahmed 14 gru 2010, 15:38
a ja dla odmiany od zawsząt miałem gdzieś co ludzie o mnie mówią i myślą i to zarówno na ulicy jak i w pracy.
Lubie sie czasem wygłupiać, czy wydurniać i nie chce mi sie potem tłumaczyć z każdego ruchu, słowa czy gestu.
Tak juz akurta mam.
Nie wiem czy Twoja praca polega na jakichś publicznych wystąpieniach (koncerty , przemówienia, prelekcjie..itp) ale jeżeli nie to mysle że niewiele osób zwaraca uwage na szczegóły twojego zachowania - w końcu Ty napewno tez patrzysz na inne osoby i nie zuważasz ich "potknięć" a jak juz coś takiego zauważysz to prawi natychmiast zapominasz.
Oczywiście gdy pracujesz dajmy na to przemawiając do sporego audytorium wtedy sytuacja sie nieco zmienia - ja tego nie lubię więc mam taka pracę aby nie trzeba było tego robić.- Ale trema faktycznie potrafi czasem zamurować słowa w gardle albo powodować jąkanie sie.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez mała_mi 14 gru 2010, 15:38
Ja zaczęłam się mocno przyglądać innym ludziom i doszłam do wniosku, że zachowują się dokładnie tak samo idiotycznie, jak ja. Tylko, że oni nie traktują tego w kategorii "idiotycznie", tylko "normalnie".
Doszłam do wniosku, że sama sobie narzucałam jakieś wygórowane standardy, którym nie byłam w stanie sprostać i to powodowało, że, no delikatnie mówiąc, nie byłam z siebie zadowolona. I sama się wpędzałam w kompleksy.

Teraz wyznaję metodę biblijną - "niechaj pierwszy rzuci kamień" ten, kto nigdy nie zrobił z siebie idioty... :lol:

Przestałam też oceniać innych i dzięki temu udało mi się zapanować nad poczuciem, że inni oceniają mnie.

Ale dłuuuugo to trwało, zdecydowanie za długo.

przez khaleesi 14 gru 2010, 18:30
liquidfeniks, mam to samo .
Boje się ,że na każdym kroku będę oceniana i to negatywnie ;/
Mnie to wtedy ręce się trzęsą i cała się czerwienie .
Sama próbuje ale z marnym skutkiem na przykład stoję przed lustrem i tak sobie myślę : a co mnie obchodzi opinia innych ludzi .Jestem jaka jestem . :) Czy coś w tym stylu .Tylko ciężko zastosować ;/
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg