Przestałam brać leki

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Przestałam brać leki

przez reneSK 29 paź 2010, 18:28
Witam
Bardzo dawno nie pisałam już na forum, ale teraz czuję że muszę, bo nie wiem co robić.
Przestałam brać rexetin gdyż nie pomagał, wyprosiłam u lekarki anafranil, ponieważ ona sama nie wiedziała co mi dać. Leki typu asentra, fevarin brałam już wcześniej i nie zdały egzaminu. Ona chyba innymi nie leczyła natręctw myślowych, już sama nie wiem, bo przy mnie wyciągła spis leków i zaczęła szukać. Nie wiem czy to wina moich zawiedzionych nadziei co do tej pani doktror, ale w końcu nie biorę nic. Postanowiłam, że dam radę sama. Przez 2 tygodnie było super po odstawieniu rexetinu, zadowolenie z życia chęci do gotowania, sprzątania, brak natręctw,pustki, ale teraz już nie jest super. Minęło 2 miesiące jak nie biorę leków i nie wiem co dalej. Proszę podpowiedzcie mi coś.

Re: Przestałam brać leki

przez mała26 29 paź 2010, 19:32
witaj mam podobny problem, w maju na własną rękę odstawiłam anafranili, depakinę(które brałam 6 miecha), choć lekarka odradzała, ja czułam się dobrze i chciałam choć trochę pobyć bez...no i w sumie te trochę zleciało do teraz gdzie od tyg, mam znów problemy natręctwa obsesyjne, moje myślenie znów zaczęło mnie męczyć i przerażać, więc udałam się dziś do lekarki po wcześniejsze leki które zażywałam tj, anafranil i depakine które naprawdę mi zpasowały,a tu okazało się że nie ma mojej lekarki,inna przepisała mi setaloft mówiła że lepsze a ja wkurzona sugerowałam jej że tamte mi pomogły ale na nic, i tak jestem z receptą na leki które cholernie boję się wziąźć, ale i tak było warto parę miesięcy żyć na czysto, może dlatego że jesień przyszła i ponownie ta cholera wróciła,piszesz że trochę się zawiodłaś na Pani doktor,ja mam problem znaleźć dobrego lekarza i choć w sumie go mam nie jestem przekonana do niego, a już parę razy zmieniałam i najgorsze jest opowiadanie całej historii od początku, a jak byś poszukała innego lekarza może masz znajomych którzy mają kogoś godnego polecenia, dobrze czasem skonsultować się z innym, chodziłaś kiedyś na terapię , bo nie wiem jak u Ciebie ale u mnie leki to tylko połowa sukcesy drugie pół- terapia, pozdrawiam :D

przez reneSK 29 paź 2010, 21:34
nie chodziłam nigdy na psychoterapię, bo u mnie w małej mieścinie nie ma specjalisty, a prywatnie czy dojechać do większego miasta już mnie nie stać i tak prywatnie muszę chodzić do lekarza. Jezeli możesz powiedz mi jak się czułaś po anafranilu , jakie były początki, kiedy odczułaś zmianę na lepsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 29 paź 2010, 21:37
Mi moja pani psychiatra zmieniła właśnie niedawno setaloft na anafranil...
Misiek_NL

przez reneSK 29 paź 2010, 21:39
Witaj
niedawno, tzn kiedy? ia najważniejsze z jakim skutkiem

przez Misiek_NL 29 paź 2010, 21:40
Cztery tygodnie temu... i w sumie to na + po za paroma skutkami ubocznymi anafranilu, ale czytałem że mijają także jestem pełen nadzieji ;)
Misiek_NL

przez reneSK 29 paź 2010, 21:43
to świetnie, ja trzymam go w szafce i narazie jeszczę się wstrzymuję, cały czas mam nadzieję , że dam radę bez leków, a jakie natręctwa są twoją największą zmorą

przez Misiek_NL 29 paź 2010, 21:47
reneSK, Ogólnie to mam zdiagnozowana nerwice lękową... która ostatnio wróciła jakaś silniejsza i pojawiła sie dodatkowo hipochondria :) Przedtem brałem setaloft afobam i elenium, a teraz biorę rudotel anafranil i afobam i czuje poprawę a 10 listopada ide na rozmowe kfalifikacyjną na terapie :)
Misiek_NL

przez mała26 30 paź 2010, 08:21
jeżeli chodzi o mnie to po anafranilu czułam się dobrze, bardzo szybko minęły obsesje myśleniowe(myślę że nawet po tyg,ale w tym terapia też była) u mnie dotyczyły schizofrenii i tego że mogę zrobić krzywdę mężowi, było już tak źle że myślałam o ponownym zgłoszeniu na oddział,fakt wcześniej brałam luxete(podobno to samo jak setaloft)ale wtedy miałam epizod deprechy a teraz bardziej natręciuchy
Misiek_NL- a Ciebie jak działał setaloft?

przez reneSK 30 paź 2010, 09:45
to u mnie by pasował ten lek, bo ja mam natręctwa typu zrobienia komuś krzywdy, że jestem jakimś psychopatą boję się, że w końcu nim zostanę, męczy mnie to strasznie, chociaż sobie tłumaczę na różne sposoby, ta myśl ciągle siedzi w głowie

przez mała26 30 paź 2010, 19:36
o to witaj w klubie natrętnych myśli, mamy to samo, jak masz jakiś problem polecam się, ja jednak poczekam z lekami od 2 dni nie jest źle.

przez Misiek_NL 30 paź 2010, 20:51
mała26, Dobrze nawet... Ale anafranil jak dla mnie jest lepszy ;) Ja mam taką natrętną myśl że jestem na coś poważnego chory i po anafralilu jest lepiej... tylko musiałem troche poczekać aż zaczoł działać ( 4 tygodnie )
Misiek_NL

przez anakonda 09 lis 2010, 22:42
jakiś tydzień temu przestałam brać seronil, który brałam przez dobre 2 lata..
stwierdzam - jest gorzej
anakonda

Sortuj wg