Co robić w przypadku bardzo perfidnego natręctwa?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Co robić w przypadku bardzo perfidnego natręctwa?

przez Receptor1 29 paź 2010, 12:52
Co robić w czasie bardzo perfidnego, okropnego, wręcz psującego humor (o osobach na których mi zależy), bo ja to staram się zwykle naprawić w myślach, odkręcić tą myśl by się nie spełniło. Ale to strasznie długo zostaje w pamięci i traci się humor.

Re: Co robić w przypadku bardzo perfidnego natręctwa?

przez eksajter 29 paź 2010, 14:24
na tzw. nerwice natręctw stosuje sie antydepresant, ja biore sertagen bo tez mam a raczej mialem natręctwa.
Leczenie natręctw polega na racjonalizowaniu. Mysli sa tylko twoim wytworem i bardziej je analizujesz, boisz sie ich tym bardziej one ciebie nakręcają.

Pomysl sobie, ze te mysli i tak sie nie spelnia, ze one zachwile odplyną. Kiedy je masz zajmij sie czyms i staraj sie skupic na tej czynnosci. Zauwaz, ze np. gdy biegasz lub plywasz lepiej sie czujesz i nie masz tych mysli.

przez wiejskifilozof 01 lis 2010, 16:04
Ja biorę rispolet , jednak staram się ignorować .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Receptor1 01 lis 2010, 21:52
Straszne są te natręctwa, atakują mi osoby, wartości mi największe co mam robić, gadam do siebie mimo że jestem z ludzmi, jestem naskraju wariactwa, w dodatku trudno mi je odkręcić w myślach te natręctwa i trudno o nich zapomnić ZGŁUPIEJE!

przez eksajter 03 lis 2010, 13:12
Receptor1 napisał(a):Straszne są te natręctwa, atakują mi osoby, wartości mi największe co mam robić, gadam do siebie mimo że jestem z ludzmi, jestem naskraju wariactwa, w dodatku trudno mi je odkręcić w myślach te natręctwa i trudno o nich zapomnić ZGŁUPIEJE!

idz do psychologa, ale najlepiej na NFZ, bo szkoda tracic kase na prywatnego. Powiedz mu, co ci dolega, jak te mysli wyglądają, itp. mozliwe ze psycholog skieruje cie do psychiatry, który zapisze Ci antydepresant, który zmniejsza występowanie natręctw. np. Sertagen.

Sortuj wg