MamDOSCwiadomosci,w ktorych ciagle o Ryszardzie mówią-nerwic

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

MamDOSCwiadomosci,w ktorych ciagle o Ryszardzie mówią-nerwic

przez potegapodswiadomosci 21 paź 2010, 10:20
wiem,ze to nerwica atakuje,gdy ogladam ostatnie wiadomosci szczegolnie ona sie nasila,kiedys prwie juz wyrzuciłąm telewizor,ale mo maz przeciez chce ogladac wiadomosci,a a chcac nie chcac słucham,jak leca jakies złe wiadomosci zatykam uszy ,zeby nie słyszec,pozniej godzinami potrafie analizowac i rozmyslac te wiadomosci.
Tak jak dzisiaj Marcin Prokop w dzien dobry tvn powiedział,ze Ryszard C.czy jak mu tam(ten kto zaatakował posłów pisu) po prostu był zaburzony.To zaraz zaczynam sobie myslec,przeciez ja maajac nerwice tez jestem zaburzona,no i znow sie kółka lękowe zamyka,zaczynam sie bac,ze mogłabym kogos skrzywdzic,chociaz tego nie chce,przeciez,wiem,ze to tylko takie mysli
Tez tak macie?
Nasze WIELKIE JA(czyli mi prawdziwi), jest silniejsze niż nasze Małe Ja(czyli, nasze lęki i nerwice) i ciągle w to wierze!!
Dzieki trudnym doświadczeniom stajemy się silniejsi!

Re: MamDOSCwiadomosci,w ktorych ciagle o Ryszardzie mówią-nerwic

przez mansun 21 paź 2010, 22:40
potegapodswiadomosci napisał(a):Tez tak macie?

Tak. Gdy widzę TVN otwieram okno i łapię za telewizor. Ale przypominam sobie, że ledwie skończyłem spłacać raty za niego, więc przełączam kanał na Canal + i jest spokój.

przez ALEKS*OLO 22 paź 2010, 08:44
Mnie równierz to irytuje. Już nawet nie chodzi konkretnie o tą sprawe z Łodzi, ale ogólnie o takie rzucane w powietrze, generalizowane teksty " Zabił bo był zaburzony", " Zabił bo miał problemy psychiczne" , "Leczył sie psychiatrycznie" itd. Potem zwykły szary człowiek nie mający styczności z chorobami natury psychicznej, powie aha leczący sie psychiatrycznie = niebezpieczni mordercy.
I to jest też dobre pytanie, czy my nerwicowcy możemy zabić? My ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ? Jesteśmy potencjalnymi mordercami ?
Gdzie leży ta granica ?
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez potegapodswiadomosci 22 paź 2010, 20:45
pytanie ktore zadałąs wpedza mnie w nerwice i nowe lęki,ale to typowe dla nerwicy natrectw,zadreczanie sie...
zabic może potencjalnie kazdy,tylko ludzie lubią sobie tworzyc jakies szufladki ,zeby było łatwiej ,zabił bo był zaburzony,a nie zabił,a nie był zaburzony,bo przeciez u kazdego na dobra sprawe,mozna wykryc zaburzenie,nie ma ludzi idealnie normalnych nie zaburzonych...nie ma
a kazdy człowiek jest indywidualnoscia i Ci ktorzy generalizuja i wrzucaja ludzi do jednego worka,ci sa dopiero zaburzeni i nieczuli wobec innych.Pozdrawiam
Nasze WIELKIE JA(czyli mi prawdziwi), jest silniejsze niż nasze Małe Ja(czyli, nasze lęki i nerwice) i ciągle w to wierze!!
Dzieki trudnym doświadczeniom stajemy się silniejsi!

przez mansun 23 paź 2010, 11:56
ALEKS*OLO napisał(a):I to jest też dobre pytanie, czy my nerwicowcy możemy zabić?

Każdy może zabić. Siebie i innych. Potrzebne są tylko odpowiednie warunki, motywacja. Aby wyprodukować żołnierza, czyli osobę mordującą na rozkaz potrzeba tylko paru tygodni prania mózgu. W kontekście zbrodni w Łodzi moim zdaniem takie pranie robią media.

przez Rzabba 26 paź 2010, 13:31
Ja przestałam czytać gazety, unikam wszelkich wiadomości, nie zagladam na Onet, WP itp.
Polskie wiadomości pokazują ostatnio tylko nienawiść,głupotę,zacofanie.
Mam wrażenie, że dziennikarzom płacą od ilości słów, a pomijają całkowicie jakość i autentyczność informacji.

Nie ma się co przejmować bo Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

przez tynka92 26 paź 2010, 18:22
Rzabba napisał(a):Ja przestałam czytać gazety, unikam wszelkich wiadomości, nie zagladam na Onet, WP itp.
Mam wrażenie, że dziennikarzom płacą od ilości słów, a pomijają całkowicie jakość i autentyczność informacji.

zgadzam się. Tylko dlaczego tak bezkarnie piorą ludziom mózgi.

przez mała26 26 paź 2010, 18:47
...dla mnie też są te tematy które wywołują lęki, i kiedy całkiem niedawno głośno było o ojcu który zabił swoją rodzinę w mojej głowie znów zaczęło wirować tysiące myśli czy ja bym mogła to zrobić bo przecież dla mediów najlepsze wytłumaczenie ,,miał problemy psychiczne" przecież ja też, ale jeszcze panuje nad sobą ale jak długo???

przez Sorrow 26 paź 2010, 20:42
Mnie irytuje, twierdzenie, że jak człowiek zabija nie dla kasy to od razu musi być zaburzony. To tak jakby twierdzić, że np. żołnierze pojechali do Iraku albo Afganistanu bo są zaburzeni.
Jak badali nazistowskich zbrodniarzy to byli zdziwieni, że większość z nich jest całkowicie zdrowa psychicznie. Po prostu tylko mieli przekonania odmienne od uznawanych przez resztę ludzkości.

Dość zabawne za to jest to jak mylne okazało się przekonanie o tym, że gość zabił przez nienawiść do PiSu. Po prostu zostało mu pół roku życia i chciał zabić jakichś polityków. Najpierw planował zabić gościa z SLD ale mu coś nie wyszło z dostaniem się do niego.

tynka92 napisał(a):
Rzabba napisał(a):Ja przestałam czytać gazety, unikam wszelkich wiadomości, nie zagladam na Onet, WP itp.

zgadzam się. Tylko dlaczego tak bezkarnie piorą ludziom mózgi.

Z tego powodu dla którego ludzie mogą zabijać, kraść, gwałcić, itd. Świat jest bezsensownym mechanicznym urządzeniem.

Sortuj wg